Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co to za czujniki? Pytanie do osób które robierałby przód b7


koni86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

1. Od niedawna jestem posiadaczem audi B7 z końca 2007 roku. jest to silnik 2.0 tdi 170 PS , rozebrałem dzisiaj przód i okazało się że na spodzie przedniego zderzaka leży sobie czujnik... :shock3: całkiem podobny lub nawet identyczny czujnik wchodzi do chłodnicy z klimatyzacji ale nie widzę drugiego wejścia dla tego swobodnego czujnika... dodam że zarówno ten swobodnie leżący jak i ten umieszczony w chłodnicy finalnie łączą się razem w kostce. wszystko pokazałem na zdjęciach. biorę też pod uwagę że powinienem mieć inna chłodnicę tą od klimy lub tą od chłodzenia silnika bo kiedyś były wymieniane na 100%. (to tylko moja teoria nie koniecznie trafna). fakt faktem innego wejścia dostrzec nie mogę.

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

2. Znalazłem jeszcze jeden czujnik który ściśnięty jest opaską zaciskową żeby był styk jak sądzę. czujnik umiejscowiony jest w okolicy zamka klapy lub też w okolicy chłodnicy ... kabel idzie od dołu samochody po osłonie wentylatora i kończy się jak już wyżej napisałem przy zamku klapy zaciśnięty opaską... :shock3:

C360_2013_05_09_15_23_15_488.jpg

C360_2013_05_09_15_23_56_831.jpg

C360_2013_05_09_15_24_11_602.jpg

Jest opcja że był on kiedyś podłączony w taki sposób aby przy otwartej masce uruchomienie silnika nie było możliwe?? hmm sam nie wiem.

Załączę oczywiście zdjęcia i prosiłbym i pomoc od osób które mogą kojarzyć temacik zarówno 1 jak i 2 :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie przed chłodnicą jest jeszcze rurka w kształcie obróconego U, którą chłodzony jest płyn wspomagania i do tej rurki jest podłączona ta wyczka, czyli to od czujnika temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie przed chłodnicą jest jeszcze rurka w kształcie obróconego U, którą chłodzony jest płyn wspomagania i do tej rurki jest podłączona ta wyczka, czyli to od czujnika temperatury.

Jest to czujnik temp. zewnętrznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi skoro się znajduje przy zamku maski to pewnie czujnik otwarcia maski. Sygnalizuje Ci na fisie otwartą maskę bo wygląda na wyłamany.

Jeśli chodzi o czujnik temperatury to powinieneś mieć po środku uchwyt do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heretic i bobikos dzięki za pomoc trafiliście w dziesiątkę :). czujniki opanowane zostają jeszcze inne rzeczy do ogarnięcia ale to w innych postach :). pozdrawiam :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...