Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"obnizka"


mastapi

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie. w zwiazku z tym iż zapowiada sie że w tym miesiacu znajdę około 500 pln na dowolne wydatki rodzi sie pomysł delikatnego posadzenia autka:kox: mam u siebie w avancie 1ba i latam na feldze 16 opony contipremiumcontact2. wiem że felgi wiekszej niz 17 nie bedę zakładał, chodzi mi tylko żeby go trochu posadzic i usztywnić:kwasny: co byscie polecili ? macie jakies linki do ciekawych aukcji w tym tamacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod twoim tematem jest podobny. Zerknij i będziesz wszystko wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powaznie, duzo tego...

Jesli bylbys zainteresowany mam sprezyny FK Germany -30/-30 na sprzedaz cena wydaje mi sie mega okazyjna pisałes cos takiego czy te byłyby odpowiednie?

---------- Post dopisany at 23:34 ---------- Poprzedni post napisany at 23:30 ----------

a może cos takiego SPRĘŻYNY EIBACH PRO-KIT AUDI A4 B6 A4 B7 AVANT (3103552587) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo jak za używane

tez nmam sprezynki do sprzedania przywiezione z niemiec nielataly po polskich drogach eibach pro-kit -30 stan bdb cena 450 z wysylka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI A4 8E0 B7 S LINE KOMPLET AMORTYZATORÓW (3445718356) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. witam , ktoś wie czy to dobra cena, to 1be czy 1bv i czy podejdzie do b6 1.9 avf? może ma ktos coś takiego do zgonienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny firmy FK są sprężynami linearnymi. Jeżeli zależy ci na odpowiednim komforcie i równej pracy przy minimalnym oraz maksymalnym obciążeniu sprężyny to musisz szukać sprężyn progresywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować sportowe amortyzatory to seryjnych sprężyn, ale raczej efekt będzie mizerny.

Zastosowanie sprężyn sportowych z seryjnymi amortyzatorami, w moim poprzednim aucie uszkodzenie nowych amortyzatorów po około 4 miesiącach...

Ja w swoim B6 Audi zastosowałem sprężyny Sportline Eibach -50mm i -40mm. Dodatkowo dołożyłem amortyzatory o skróconym skoku MTS. Wszystko nowe od jednego dystrybutora. Samochodem się jeździ spoko. Robię trasy po Polsce. (Warszawa, Sopot, Łódź) Czasami przycieram osłoną silnika, ale komfort jest lepszy niź na gwincie no i plomby nie wypadaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować sportowe amortyzatory to seryjnych sprężyn, ale raczej efekt będzie mizerny.

Mam zamontowane w S2 amortyzatory KONI sport + seryjne sprężyny, dzięki czemu auto pozostało na seryjnej wysokości - na czym mi zależało - a samochód jest zdecydowanie czulszy na ruch kierownicą dużo lepiej trzyma się podczas gwałtownego pokonywania ostrych zakrętów.

Mastapi - musisz pamiętać, że efekt jest inny w przypadku gdy założysz same sportowe amortyzatory do seryjnych sprężyn niż sportowe sprężyny do seryjnych amortyzatorów. Dlatego cały KIT byłby najlepszym rozwiązaniem - najlepiej jednego producenta.

Nie zapominajmy, że to głównie amortyzator odwala całą robotę, sprężyny są głownie do obniżenia ciężkości auta i do lansu:naughty:

No i trzeba pamiętać o linearności i progresywności wybieranych sprężyn - to bardzo ważny aspekt który wpływa na m.in na komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za info , własnie o ten rodzaj informacji mi chodziło:hi: na początek chce wrzucić 1 be zamiast 1ba

---------- Post dopisany 14-09-2013 at 16:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-09-2013 at 22:02 ----------

Jestem na etapie poszukiwania używanej zawiechy 1 be do avanta , i mam pytanie : czy jak już kupie taka zawieche to gdzie pózniej kupić nowe amortyzatory 1 be ? Ma ktos namiar na jakies zamienniki czy może w aso ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za info , własnie o ten rodzaj informacji mi chodziło:hi: na początek chce wrzucić 1 be zamiast 1ba

---------- Post dopisany 14-09-2013 at 16:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-09-2013 at 22:02 ----------

Jestem na etapie poszukiwania używanej zawiechy 1 be do avanta , i mam pytanie : czy jak już kupie taka zawieche to gdzie pózniej kupić nowe amortyzatory 1 be ? Ma ktos namiar na jakies zamienniki czy może w aso ?

Na wstępie - nie zmieniaj 1BA na 1BE, bo się mocno rozczarujesz.... 1BA jest przynajmniej miękkie jak balon i jeździ się na nim komfortowo - 1BE to takie nie wiadomo co - nierówności wybiera słabo, na równych drogach owszem, spisuje się nienagannie.

Moim zdaniem lepiej od razu zainwestować pieniądze w dobrej jakości kit, niż męczyć się z tym fabrycznym badziewiem :kwasny: Później będzie żal i zgrzyt, że nie założyłeś od razu czegoś porządniejszego. Fakt, że jako obniżenie 1BE spisuje się fajnie, bo jest tanie i ogólnie dostępne.

Jeśli chodzi o Bilstein'a B4 i B6 to sytuacja wygląda tak, że B4 to najniższa półka i śmiało nim można zastąpić amory z zawieszenia 1BA, a B6 to amorek sportowy, nie przeznaczony do obniżonych sprężyn - czyli rzekomo twardsza, lepsza jakościowo alternatywa amortyzatora do zwykłych sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznie dziękuję za info , własnie o ten rodzaj informacji mi chodziło:hi: na początek chce wrzucić 1 be zamiast 1ba

---------- Post dopisany 14-09-2013 at 16:43 ---------- Poprzedni post napisany 02-09-2013 at 22:02 ----------

Jestem na etapie poszukiwania używanej zawiechy 1 be do avanta , i mam pytanie : czy jak już kupie taka zawieche to gdzie pózniej kupić nowe amortyzatory 1 be ? Ma ktos namiar na jakies zamienniki czy może w aso ?

Na wstępie - nie zmieniaj 1BA na 1BE, bo się mocno rozczarujesz.... 1BA jest przynajmniej miękkie jak balon i jeździ się na nim komfortowo - 1BE to takie nie wiadomo co - nierówności wybiera słabo, na równych drogach owszem, spisuje się nienagannie.

Moim zdaniem lepiej od razu zainwestować pieniądze w dobrej jakości kit, niż męczyć się z tym fabrycznym badziewiem :kwasny: Później będzie żal i zgrzyt, że nie założyłeś od razu czegoś porządniejszego. Fakt, że jako obniżenie 1BE spisuje się fajnie, bo jest tanie i ogólnie dostępne.

Jeśli chodzi o Bilstein'a B4 i B6 to sytuacja wygląda tak, że B4 to najniższa półka i śmiało nim można zastąpić amory z zawieszenia 1BA, a B6 to amorek sportowy, nie przeznaczony do obniżonych sprężyn - czyli rzekomo twardsza, lepsza jakościowo alternatywa amortyzatora do zwykłych sprężyn.

Wiec , czy w tym wypadku Bilsein b6 + springi z 1ba to bedzie dobra alternatywa dla 1be ? Co konkretnie Ty byś polecił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. To może i mi kolega pomoże. Planuje obniżyć samochód, aktualnie mam zawiechę 1BA ale cieknie mi amorek wiec i tak idą do wymiany. Myślałem nad gwintem ale max chce go obniżyć o 3.5cm. Poza tym nie chce zbytnio stracić na komforcie jazdy.

Myślałem nad jakimiś nowymi amorkami(może sportowe)+sprężyny H&R. Będę wdzięczny za jakiego kolwiek info.

Myślałem nad tymi sprężynami allegro.pl/zestaw-sprezyn-eibach-pro-kit-30mm-audi-a4-b6-b7-i3549412547.html ale jakie do tego amorki? Dostępne są do sedana -35mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...