Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypienie w prawym przodzie


karold

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich! Problem w moim audi jest tego rodzaju,że przy dognieceniu samochodu na postoju coś w prawym przodzie dość głośno skrzypi,po kilku dognieceniach ustaje.Podczas jazdy nawet na równej drodze również dochodzą dźwięki w rodzaju delikatnych skrzypnięć(stuknięć),ale tak przy małej prędkości(do 60km/h).Przy wjeździe na nierówności nie nasila się to a nawet maleje.Ogólnie auto prowadzi się barzdo dobrze a przy wiekszych prędkościach jest zupełna cisza.Dodam jeszcze,że autem jeżdże od roku(jakies 10000km) i od wtedy jeździ po polskich drogach,do tej pory nic z zawieszenia nie było zmieniane i na każdej drodze sprawowało się bez zarzutów.Co to może być?Będę wdzięczny za wszystkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Też skrzypi. Raz mnie, raz bardziej, a czasami wogóle (nigdy nie skrzypiało jeszcze u mechanika :wallbash:)

Zapewne kończący się wahacz.

Próbowałem dociec, który to, ale sam nie jestem w stanie, a u mechanika stwierdzili dwie wersje.

Na siłę próbowałem też znaleźć kończące się wahacze (pukające), ale mechaniorzy kazali mi się nie czepiać, bo wszystko OK - mnie skrzypi i samochód prowadzi się gorzej - odpuściłem i na to konto kupię sobie nowe opony :>

Jak znajdziesz, który wahacz Ci skrzypi, to można wstrzyknąć (strzykawką w główkę wahacza) podobno WD40, mieszankę ze smarem lub olej silnikowy - ja tego nie robiłem i chyba nie będę.

Poczekam, aż zawiecha zacznie pukać i zrobię całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawiałem się czy jeśli to wahacz to czy można posmarować...dzięki,popatrze jeszcze,posłucham i zobaczymy :)narazie tak bardzo jeszcze mnie nie wkurza,ale jak bedzie gorzej to coś bedzie trzeba z tym zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów zaczunam bić głową w mur z powodu dziwnego odgłosu z okolic lewa strona z przodu ,tarcie jakby zacieranie , wymieniłem wahacz dolny tylny , końcówkę stabilizatora , problem pozostał co jeszcze można zrobić :wallbash: :wallba :hi:sh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też słychać jakieś odgłosy skrzypienia z przodu i z tyłu. Najbardziej jest to odczuwalne podczas jazdy po nierównościach. Mechanior powiedział, że to może być guma na wahaczu.

W poprzedniej A4 98rok miałem takie skrzypienie z tyłu auta po ok roku użytkowania. Nikt nie potrafił powiedzieć co to jest i jak to usunąć. Na diagnostyce powiedzieli, że to wina amorka. Popryskałem WD w okolicach amorka i skrzypienie ustało. Tu chyba też spróbuję to samo zastosować i zobaczymy jakie będą efekty.

P.S.

teraz mam trochę twardsze zawieszenie i może dlatego odczuwam to bardziej niż w poprzednim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Jak znajdziesz, który wahacz Ci skrzypi, to można wstrzyknąć (strzykawką w główkę wahacza) podobno WD40, mieszankę ze smarem lub olej silnikowy - ja tego nie robiłem i chyba nie będę.

....

IMO jeśli smarować gumy to nie olejem tylko jakimś środkiem silikono/teflonowo podobnym -

można kupić czasem smar do konserwacji uszczelek na stacjacach benzynowych,

teflon w sklepach elektronicznych do smarowania np. łożysk wentylatorów

(to też dobrze sie sprawdzilo u mnie kiedyś do smarowania deski/kokpitu jak skrzypiało)

OT. w Vectrze B czesto skrzypiały dwie gumki na drążku stabilizatora - pomagał zastosowany silkon montażowy (wg. procedury montażowej z TISa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszym sposobem zdiagnozowania wahacza jest jego odkręcenie od zwrotnicy, nie jest to wcale takie trudne, po 5 śrubek z każdej strony i wahacze wyskakują (ale proponuje nie odkręcać wszystkich naraz :naughty:).

A skrzypieć nie koniecznie musi któryś wahacz, jakże się kiedyś zdziwiłem gdy w poszukiwaniu piszczenia dotarłem do koncówki drążka kierowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dziś zdiagnozowałem który to wachacz skrzypi, od pasażera górny prawy po prostu usztywniłem go ręką a pomocnik naciskał na bok samochodu wtedy przestawało skrzypiec napryskałem wd40 ale nie pomogło na allegro można kupić ten wachacz od 45zł do 120zł za ori febi stoi za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzypienie lubi sie przenosić echem po częściach, raz tak zdiagnozowałem ręką wahacz, że skrzypi, poleciałem kupic nowy założyłem, ruszyłem samochodem i mina zrzedła bo nie przestało skrzypieć, skrzpienie przenosiło się od innej części, a wahacz który wymieniłem wcale jeszcze nie był taki zły, ale co nowy to nowy :tongue4:.

Tak więc diagnozować bez pośpiechu i euforii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też kiedyś mocno skrzypiało w prawym przodzie ale po kilku dniach przestało , minęły 2 lata i cisza :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...