Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradar SM, fotka od tyłu


karbonek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc ludzi znających prawo.

Wracałem z kobietą z majówki, zmienialiśmy się na trasie.

Po jakimś tygodniu, góra dwóch moja mama dostała list z SM z fotką od tyłu i ichnimi kwitami.

Prędkość 62KM/h, ograniczenie 50KM/h.

SM mierzyli laserem o błędzie pomiaru +/-2KM/h.

W ichnim formularzu została wybrana opcja, że to ja dysponowałem autem w tym czasie.

Jak przyjdzie do mnie kwit, to wyślę do nich pismo, że nie wiem kto na tym odcinku jechał i podam siebie i kobietę jako potencjalną osobę, która kierowała pojazdem.

Oboje mamy czyste konto punktowe, więc nie chodzi o branie punktów, ale o sprawiedliwość.

Teraz pytania:

1. Czy na tym etapie postępowania mogą uznać błąd pomiaru na korzyść oskarżonego, co by dawało 60KM/h?

2. Jak ma się do pkt1. rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007r. odnośnie błędu kierowcy wynoszącego maksymalnie 10KM/h ?

3. Jeżeli pkt 1 i 2 mają zastosowanie, to zgodnie z sumą błędu fotoradaru i błędem kierowcy, kierujący wtedy pojazdem nie przekroczył wartości błędu dla pomiaru na danym odcinku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubiej się zastanawiać nie będę, ale przepisy ruchu drogowego (nie mylić z ustawą, która jest nadrzędna i o żadnych ograniczeniach nie mówi) mówią o ograniczeniu prędkości DO 50, więc i prędkość wraz z "błędem kierowcy" i "błędem urządzenia" powinna wynosić DO 62 a nie równo 62.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu sie z nimi targowac, zapłac stówę i z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu sie z nimi targowac, zapłac stówę i z głowy

Święte słowa. Teraz SM się nie daje wciągnąć w targowanie. Od razu wysyłają wezwanie do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu sie z nimi targowac, zapłac stówę i z głowy

Święte słowa. Teraz SM się nie daje wciągnąć w targowanie. Od razu wysyłają wezwanie do sądu.

tak tylko jak wyśle wezwanie do sądu to SM z tego mandatu ma niewiele...:whistling:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko to jest zabawne, że nie mają praw oskarżyciela publicznego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, i karzą za coś czego ... a nie ważne.

Lepiej zapłacić niż osobiście latać na drugi koniec kraju by się wyspowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie plac SM poczekaj az przyjdzie z Urzedu Skarbowego pismo

Zaplacisz 10zl wiecej a SM oblize sie ze smakiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest fota jest mandat.

Możesz przedstawić wizytówkę np. jakiegoś Chinola, Japońca i powiedzieć, że w ten dzień auto było udostępnione jemu i niech szukają. Albo, że go wiozłeś i sie zamieniliście bo chciał się przejechać kawałek po Polskich drogach;)

Tylko pytanie czy chce ci się szarpać o te 100zł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku, gdyby to potencjalny kupiec jechał jego samochodem i nie zna jego danych osobowych? Dla jaj może wystawić to auto i zrobić wydruk jako dowód...hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim mieście prezydent rozwiązał straż wiejską-skończyły się problemy z głupotami :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za miasto .? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TVN Turbo (chyba w Raport Turbo) mówili, że jeżeli jest ograniczenie do 50km/h to błąd kierowcy może wynosić 10km/h dla urządzeń pomiarowych wynosi zawsze 3km/h (Główny Urząd Miar) a więc zdjęcie z fotoradaru można zrobić przy prędkości 64km/h.

Jeżeli w twoim przypadku jest zapis o błędzie pomiaru +/- 2km/h to mandat możesz przyjąć gdy przekroczysz prędkość o 13km/h, czyli nie przy 62 a 63km/h. Ja bym złodziejom ani złotówki nie dał !! Przede wszystkim niech Ci korespondencyjnie wyślą zgodę Policji z tego dnia na wykonywanie pomiaru w tym miejscu, oraz dokument potwierdzający kwalifikacje uprawniające funkcjonariusza SM do posługiwania się fotoradarem.

Zeskanuj foto i wrzuć je tutaj - a już Ci teraz napiszę, że jeśli w tle zdjęcia masz jakiś baner reklamowy lub metalowe ogrodzenie ewentualnie widoczny na linii zdjęcia znak drogowy to SM takim zdjęciem może sobie podetrzeć cztery litery.. !! NIE DAJ SIĘ NABIĆ NA KASĘ !!

ps. poczytaj sobie.. na takie działanie można skutecznie reagować wystarczy tylko chcieć.. Cejrowski ujawnia sposób na mandat z fotoradaru. "Zastosuję z wielką przyjemnością" - Auto i Samochody - najnowsze wiadomości ze świata motoryzacji - Dziennik.pl polecam również Emil TV - na tropie absurdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...