Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9TDI - nie osiąga temperatury 90*C


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

jak na postoju temp rosnie, a podczas jazdy maleje na 200 % termostat

U mnie tak było i okazało się, że winny był czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten samn przypadek- problem z dogrzewaniem silnika. Kabel i sprawdzam elektryke wszystko ok więc padło na termostat z uwagi, że był najbliżej zdemontowałem. WYGLĄDA na sprawny, wsadziłem do gara z wrzątkiem, zamyka sie i otwiera. Nie zauważyłem w nim nic niepokojącego, a że miałem termostat postanowiłem jednak wymienić- Problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przedzwoniłem dzisiaj do ASO Skody w Zamościu i powiedzieli mi za termostat 140zł :OMG:

I tu macie swoje termostaty po 80zł z ASO :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przedzwoniłem dzisiaj do ASO Skody w Zamościu i powiedzieli mi za termostat 140zł :OMG:

I tu macie swoje termostaty po 80zł z ASO :doh:

nie ośmieszaj się po raz kolejny kolego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... przedzwoniłem dzisiaj do ASO Skody w Zamościu i powiedzieli mi za termostat 140zł :OMG:

I tu macie swoje termostaty po 80zł z ASO :doh:

Ze złota ten termostat ??? Już koledzy pisali jaki masz kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego pijesz???

Wyżej była mowa że nowy termostat w ASO to koszt rzędu 80-90zł

Panowie... przedzwoniłem dzisiaj do ASO Skody w Zamościu i powiedzieli mi za termostat 140zł :OMG:

I tu macie swoje termostaty po 80zł z ASO :doh:

nie ośmieszaj się po raz kolejny kolego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ETCE pokazuje mi cenę 90,42zł dla Twojego auta więc nie wiem skąd te 140zł ? ... Do swojego jak kupowałem to płaciłem na pewno mniej niż 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele 3 str pierdzielenia o jednym a ewidentnie wiadomo że to termost. kup sobie wahlera czy werneta za 40 zl, zagotuj go przed zamontowaniem i ciesz sie wskazówką w pionie.

co do orginałów, szkoda ze o tym nie wiedizalem o takich rzeczach. zmienie ojcu na orginal bo wahler od pazdziernika spisuje się ok wiec chyba zaraz go trafi ;) moj ma dopiero 3 miesiace to jeszcze ma czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderator powinien ten wątek do kosza wyebać bo tylko bicie piany tu jest i to jeszcze w technicznym. Wątków o tej tematyce jest bardzo dużo. Wystarczy poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na podsumowanie... W jakim ASO kupie najtaniej termostat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak na podsumowanie... W jakim ASO kupie najtaniej termostat ?

Jak się zdecydowałeś na wymianę termostatu to stary śmiało możesz spróbować naprawić jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych. Wystarczy kupić jakiś odkamieniacz w postaci płynu np. sansed wkładasz wymontowany termostat a odkamieniacz czyści go z nalotu który jest często przyczyną zacinania się tego elementu. Ludzie wymieniają te elementy często gęsto bezmyślnie a taki prosty zabieg potrafi go zreanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo musi siedzieć termostat w tej zawiesinie ?

Ale skąd ma się wsiąść kamień w układzie chłodzenia jak jest zalany koncentratem i wodą demineralizowaną :co:

Hmm... jakby to pomogło to jestem za :decayed: W końcu ori to ori :wink:

---------- Post dopisany at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Dzisiaj przejechałem się 15km z włączoną klimą to 51C pokazywał mi 75 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo musi siedzieć termostat w tej zawiesinie ?

Ale skąd ma się wsiąść kamień w układzie chłodzenia jak jest zalany koncentratem i wodą demineralizowaną :co:

Hmm... jakby to pomogło to jestem za :decayed: W końcu ori to ori :wink:

---------- Post dopisany at 22:38 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Dzisiaj przejechałem się 15km z włączoną klimą to 51C pokazywał mi 75 stopni.

i co w związku z tym ??? czego nie rozumiesz z wypowiedzi w wątku ? Może dopompuj koła to termostat zacznie działać prawidłowo :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak zabieram się do tych logów jak .... albo praca albo jakieś piwerko z kolegami :decayed:

Tak się zapytam jeszcze na koniec... logi robić przy wyłączonej klimie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logowanie w celu zapisu wartości temperatur z czujnika G62 i czujnika G2 nie ma żadnego znaczenia czy masz włączoną klimę czy nie. Termostat i tak powinien trzymać właściwą temperaturę mimo, że będzie chodził ciągle dodatkowy wentylator od klimy.

Piwkowanie z kolegami - rozumiem doskonale :grin: Do roboty dojeżdżasz autem ?

Jeśli tak to zloguj najpierw (w drodze do pracy) grupę 007 w 01 Engine a w drodze powrotnej 003 w 17 Instruments i już masz logi zrobione bo jak popijesz to wiadomo, że lepiej nie siadać za kółko. Zrób tak jak Ci napisałem bo zaraz mod się do Ciebie zniechęci i zamknie ten wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić logi na tygodniu i oddam je waszej analizie :wink:

Bo jesteście dobrzy w ANALizowaniu logów :grin:

Dzisiaj miałem zrobić ale wyszło jak wyszło... jak jeżdżę to 51C pokazuje mi 75 stopni i ani stopnia więcej, 49C 78 stopni :kwasny:

A wskazówka w liczniku od temp jest tuż przed 80 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że wystarczy już tego opowiadania-zrobisz logi to wrzuć w innym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...