Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Czyszczenie przepływki


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kaziu_Wichura

Witam

Niedługo chciałbym zabrać się za wyczyszczenie przepływomierza bo:

1) co mi wsysa za dużo chyba w mieście

2) od jakiś 20 tys nie był czyszczony (nie wiem czy to dużo czy mało)

Prosiłbym o instrukcje jak się do tego zabrać i czy jest to proste, bo jeśli wymaga już większej wiedzy to wolałbym to zostawić komuś mądrzejszemu od siebie. Głównie mi chodzi o to w jaki sposób czyścić i czym, bo demontaż raczej nie będzie zbyt trudny z tego co widziałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem tej metody, ale... zawsze może na jakiś czas wystarczyć.

Tylko najpierw sprawdź stan filtra powietrza. Jak coś sknocisz, to na bank nowa przepływka będzie to kupienia :twisted:

Rozkrecasz wszystko i czyscisz delikatnie jakims plynem do elektroniki lub acetonem (pędzelkiem)

Na passatworld jest opis :

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=124928

(angielskojęzyczny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
Nie jestem zwolennikiem tej metody, ale... zawsze może na jakiś czas wystarczyć.

Tylko najpierw sprawdź stan filtra powietrza. Jak coś sknocisz, to na bank nowa przepływka będzie to kupienia :twisted:

Rozkrecasz wszystko i czyscisz delikatnie jakims plynem do elektroniki lub acetonem (pędzelkiem)

Na passatworld jest opis :

http://www.passatworld.com/forums/showthread.php?t=124928

(angielskojęzyczny)

Filtr wymieniałem 3 tygodnie temu.

Hmmm to chyba przerasta moją wiedzę... . Zostawię to chyba komuś kumatemu. A tak BTW, brudna przepływka może mieć wpływ na spalanie? Dodam, że silnik raczej normalnie chodzi. Przynajmniej tak myślę, bo porówniania nie mam a najechałem dopiero 20 tys km od kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przepływkę czyszczę płynem (sprajem) do czyszczenia okładów hamulcowych - psikasz bezpośrednio z pojemnika na przepływkę, preparat fajnie wszystko myje i dosłownie kilka chwil później wyparowuje w całości. Nie trzeba dotykać żadnym pędzelkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to samo :D Spray do usuwania zanieczyszczeń, oleju itp. wyparowuje w kilka sekund ma świetne ciśnienie wiec nietrzeba nic pędzlować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na przepływomierzu na kostce są 2 śruby torx jak sądzę ale mają one na środku bolczyk jakby klucz musiał mieć na środku otwór co to jest za klucz czym to odkręcic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki torx na kostce o czym ty piszesz?? przeplywka w ALT ma 4 śruby torx na krancach i zacisk nic więcej i wydostajesz ja w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad zakupem CRC do czyszczenia przepływomierza i przeczyścić sobie przepływomierz (HITACHI 078133471C). Ale czy może to mu zaszkodzić,może lepiej skoro się nic nie dzieje darować sobie ten zabieg. Jak patrzę na mój przepływomierz to ta siateczka jest raczej czysta, nie ma tam jakiegos nalotu tak na oko patrząc. Co myślicie Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest czyścić środkiem do usuwania zabrudzeń jak pisał Rafal-L, jak 'czujki' są mocno zabrudzone kupuje się pędzelek z długim miękkim włosem np. do malowania farbkami i czyści benzyną, ja robiłem to już XXX razy nic nigdy nie uszkodziłem ale jedynie raz zauważyłem różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem Carplan do czyszczenia gaźników i przepustnic. Zaleta jest taka, że nie zostawia po sobie żadnego osadu.

Taka dobra rada: Nie wyjmujcie całej rury przepływomierza. Wystarczy odkręcić te 2 imbusy i odkręca się sam element wykonawczy. Można swobodnie popsikać jakimś aerozolem i już.

Ja jak wyjąłem swój - zauważyłem, że jeden z tych drucików w środku jest czarny. Po czyszczeniu wrócił do swojej srebrnej barwy. I samochód zaczął jechać - żwawo się rozpędza, osiągi bardzo się polepszyły... ;)

Pozdrawiam Grzybek_CK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...