Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadająca temparatura silnka. Winny czujnik temperatury?


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dzisiaj wracając z Wieliczki "autostradą" A4 zauważyłem, że temperatura silnika spadła z 90 stopni na 60 stopni.

Później wróciła na prawie 90 stopni jak zjechałem z autostrady. Silnik to ADR 20V 1.8 125 KM .

Czy to może być wina źle działającego czujnika odpowiedzialnego za wskazywanie temperatury silnika?

Tak stało mi się już kilka razy. Termostat miałem wymieniany miesiąc temu.

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie nagłe wahania wskaźnika temperatury mogą wskazywać na uszkodzony czujnik temperatury, ale nie jest to jednoznaczny objaw. Spróbuj sprawdzić vagiem wskazania wtedy będziesz wiedział coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to termostat już niedomaga, ale dla pewności sprawdź co się dzieje z temperaturą patrząc w kanał 49 na klimatroniku, tam temperatura jest czytana z drugiego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to termostat już niedomaga, ale dla pewności sprawdź co się dzieje z temperaturą patrząc w kanał 49 na klimatroniku, tam temperatura jest czytana z drugiego czujnika.

Termostat był wymieniany miesiąc temu firmy GATES, więc nie wydaje mi się żeby to była jego wina. W przyszły czwartek jadę do mechanika i na miejscu wszystkiego się dowiem :hi:.

---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 18:03 ----------

Który czujnik jest odpowiedzialny za temperaturę wskazywaną na zegarach?

1.

3240980088

2.

N151.JPG

3.

26103.jpg

Ten z pierwszego, drugiego czy trzeciego zdjęcia? Gdzie znajdę ten czujnik?

Pozdrawiam

---------- Post dopisany 07-06-2013 at 15:53 ---------- Poprzedni post napisany 06-06-2013 at 18:18 ----------

Pomoże ktoś?

---------- Post dopisany 08-06-2013 at 14:08 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2013 at 15:53 ----------

?

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 14:08 ----------

Który czujnik jest odpowiedzialny za temperaturę wskazywaną na zegarach?

---------- Post dopisany 10-06-2013 at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany 08-06-2013 at 22:03 ----------

Chyba się nie doproszę o pomoc... :facepalm::doh:.

Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mialem tak samo i myslalem ze to termostat a jak sie okazalo to czujnik temperatury akurat za zdjeciu to ten 3 ;-) a powiedz mi skad wziales ten pierwszy czujnik z termostatu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja mialem tak samo i myslalem ze to termostat a jak sie okazalo to czujnik temperatury akurat za zdjeciu to ten 3 ;-) a powiedz mi skad wziales ten pierwszy czujnik z termostatu??

Zdjęcie z Allegro :wink:.

Problem w tym, że Ty masz Audi A4 B6 z silnikiem 2.0, a ja potrzebuje czujnik temperatury do Audi A4 B5 1.8 125KM ADR. Z tego co zauważyłem wychodzi kilka typów czujników, a jak bym chociaż wiedział gdzie on się znajduję to bym sprawdził sobie po nr OEM jaki powinien być, a tak jestem w :dziura:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...