Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chyba zaczyna mi siadac zarowka xenonowa, jaka kupic?


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni zdarza sie z zarowka swiatla mijania jakby "mruga/trzęsie sie"...a czasem komp zapiszczy ze zgasła...i faktycznie, czasami zgasnie, zapali sie...potem swieci ok, i znowu jak stoje blisko jakiegos auta to widac ze tak drży...

W serwisie mowili mi ze poprostu pada xenon (zarowka), i u nich nowa jakas tansza 650 zl :/

Prosze podpowiedzcie jaka kupic i gdzie tanio...przeciez 650 zł za zarowke to przesada chyba?!?

P.S-jaki to musi byc dokladnie model zarowki? jaka specyfikacja?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym , że żarówki powinno sie wymieniać parami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o tym , że żarówki powinno sie wymieniać parami :)

..tak chce zrobic ;-).

Czy kolega jest w stanie podac jakie dokladnie zarowki xenonowe sa w B6?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu kupować żarników w ASO. Miałem kiedyś podobną sytuację z jednym (efekt stroboskopu), ale okazało się, że starter wypiął się z żarnika i nie za każdym razem łączył. Źródłem mojego problemu okazały się drgania reflektora :oops: i tak... powoli go wytrzęsło :razz: . W centrum motoryzacyjnym w Lublinie powiedzieli mi, że w zależności od marki (Philips, Osram), typu (D2S lub D2R) i barwy światła cena waha się między 350-400/szt. Na szczęście obeszło się bez wymiany.

W B6 oryginalnie napewno są D2S Philipsa. Co do ciepłoty nie mam pewności, ale myślę, że 4500K lub 6000K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada taka kup na allegro od sprawdzonego sprzedawcy,ja tak zrobiłem w ja miałem omege na xenonach, żarówki w audi xenonowe to chyba typ D2S, dla efektu wizulanego radziłbym kupic Osram ponieważ daja ładna niebieską poświatę,natomiast Philipsy dają poświatę zieloną.

kuptakie i będziesz happy http://moto.allegro.pl/item149824402_nowe_zarowki_xenowe_philips_osram_d2s_35w.html, ja nie pamietam czy odtego allegrowicza kupiłem ale 2 lata temu płaciłem 120 pln za sztuke,żarówka xenonowa starcza na 3 lata po upływie tego czasu jej wartośc swiecienia spada o połowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla efektu wizulanego radziłbym kupic Osram ponieważ daja ładna niebieską poświatę,natomiast Philipsy dają poświatę zieloną.

Mam philipsy a poświata, która nie gra u mnie żadnego znaczenia jest niebieska. Co do ceny tych żarników - troche to podejrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 wchodza akurat mniej popularne żarniki D1S cena w ASO jest chora.

W sklepach motoryzacyjnych są po 250-350 zł. Na allegro od 150 zł.

http://www.allegro.pl/item151411372_xenon_zarowki_nowe_d1s_philipsa_zarniki.html

Mnie tez zmiana czeka, ale czekam aż sie przepalą całkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że może być D1S jaki D2S. Różnica jest taka, że w D1S żarnik jest zespolony razem ze starterem przez co powinny być droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie sie smiac czy tez nie ale ja rok temu kupilem 2 zarowki D2S za......100zl swieca do dzis, kupilem na allegro, moze dac na priv namiary od ktorego sprzedawcy.

Nówki :?:

Żywotność lampy wyładowczej to około 3000 godzin (10x wiecej niż halogenówki), więc jeśli dobre to powinny świecić jeszcze wiele lat...

P.S. Nie lubię stwierdzenia "żarówka ksenonowa" :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...