Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podpowiedzcie cos na temat zawieszenia:)


Pawel998

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z zawieszeniem w swoim Audi A4B6 2003 1,9 TDI 130KM AVF napęd na przod. Kupilem niedawno to autko i ma zawieszenie " seryjne sportowe amortyzatory i sprężyny z przodu i z tyłu wymienione na amortyzatory Bilstein Sport B6 oraz sprężyny Weitec (-40mm) " Chcialbym podniesc autko w gore o 20mm zeby obnizenie bylo -20mm a nie jak jest teraz -40mm. Co polecacie? JAkie sprezyny? tylko podpowiadajcie takie zeby podpasowaly do tych amortyzatorow bo powiedziano M ize zwykle nie wejda na te amortyzatory dlatego ze są sportowe itp. pomozcie bo juz sam niewiei mczy wymienic komplet amory+sprezyny:/ Tylko tyle wiem na temat tych amortyzatorow i sprezyn ze swojego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup zwykle sprezyny 1BV albo 1BE tam masz obnizenie 2cm, a 4cm dla B6 (amortyzatora B6 ;) ) to chyba za duzo, powinienes miec B8 przy takim obnizeniu chyba, ale mniejsza z tym ;) jak podniesiesz bedzie ok.

Z tym gadaniem ze to sa sportowe amortyzatory to nie wiem czy ktos nie wprowadzal Cie w blad, ja tez moge sie mylic ale wydaje mi sie ze B6 na 99% sa kompatybilne ze wszystkimi sprezynami standardowymi, gdyby tak nie bylo nie sprzedawali by ich osobno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mając zawieszenie 1ba (standardowe) można śmiało wsadzić same dwa amortyzatory np tylne bez wymiany sprężyn od np 1be(sportowego)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) mozliwe ze ktos mi nasciemnial ale tego niewiem na 100 % dlatego pytam:P to mowisz ze wystarczy ze kupie sprezyny 1BE i beda pasowac do amorow tych i podniosa auto o 2 cm?? bo szczerzer to lipa jest jezdzic z tymi -4cm sprezynami:/ Wiesz gdzie moge dostac takei sprezyny??? jakeis marki polecasz sprezyny tego typu?? masz jakeis namairy na dobra i tania firme z zawieszeniem??? potrzebuje je na teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki B6 są jak najbardziej do zawieszenia 1BE lub niżej, nikt Cię nie oszukał :wink:

Do standardowego są B4 ( które występują w wersji do 1BA i 1BE )

Spróbuj znaleźć springi 1BE, swoje sprzedaż tu na forum w ciągu 1sek :decayed: Wszyscy chcą niżej.

Pogadaj z kolegą http://a4-klub.pl/members/maniek87-40421/

On kupił ostatnio Eibachy, może się wymienicie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność oryginalnych audi jest na pewno większa niż te z dzisiejszej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) czyli musze kupic springi 1BE i beda pasowaly do moich amortyzatorow Bilstein Sport B6 ????? tylko gdzie je teraz kupic????? w sklepie motoryzacyjnym jakimkolwiek kupie??? a nie moge poprostu kupic jakis sportowych sprezyn jakiejs dobrej firmy????? czy one nie podpasuja do amortyzatorow tych co mam??? czy wymienic wszystko amortyzatory i sprezyny ?? jakie polecacie? gwintowane, gazowe czy olejowe?? sportowe czy standardowe??? raczej chccialbym go troszke obnizyc niz jest w standardzie:) nie wiiem co robic:/ help... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1BE używki, allegro, forum

nówki, ASO

Eibach Pro Kit -30mm polecam :wink:

Amorki zostaw bo masz fajne, kup same sprężyny chyba że już masz je słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, więc mam nadzieję, że się nie obrazicie na wcięcie w temacie :)

Planuję u siebie wymienić zawieszenie, zwłaszcza z tyłu, potrafi przy obciążeniu przytrzeć nadkole ;/

Co do aktualnego zawieszenia to niestety nie mam pojęcia jakie mam, jutro mogę zerknąć do bagażnika :)

Obecnie jest tak (sorka za jakość, takie tylko miałem):

82b9de9971d0114am.jpg

ad07fcacac885c8cm.jpg

eeb9c14f016306f2m.jpg

Co do przodu, to chciałbym go odrobinę obniżyć, tak ze 20-30 MM.

Czy myślicie, że np ten zestaw sprężyn: AUDI A4 00-07 B6 B7 SPRĘŻYNY SPORTOWE EIBACH (3241816447) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. rozwiązałby mi mój problem? Tzn odrobinę tył w górę, a przód w dół?

Pewnie ze sprężynami, to i by wypadało zmienić amorki, prawda? Szczerze jak zmieniałem tylne koła, i zobaczyłem odboje, to się przeraziłem ;/ jutro bym postarał się zrobić ich zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie albo 1BE albo 1BV więc amorki możesz zostawić jak jeszcze dobre. Wymień tylko odboje. Springi za***iste tylko zamiast tych EIBACH E10-15-003-02-22 poszukaj takich EIBACH E10-15-003-01-22, ładniej Ci się przód ułoży :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te: Zestaw sprężyn Eibach Pro-Kit -30mm Audi A4 B6-B7 (3256423696) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Widzę, że kolega z forum HUGO posiada takowe w swojej ofercie :D

Jutro się upewnię co do oznaczeń, tylko skąd pewność czy ktoś ich już nie wymienił na jakieś inne... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzę jak Ci siedzi autko, wygląda na to że masz sportowe, chyba że ktoś już coś grzebał i pozmieniał. Zobacz wlepkę w bagażniku, sprawdź czy masz ori amorki i sprężyny, jeśli tak i masz sprawne te amorki to włóż sprężyny z Eibacha i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jak z tą sportowością, z przodu wsadzę ze 3 palce, z tyły jeden i to pod kątem, znacznie niżej siedzi... może któraś pękła? :|

Jak mam trochę towaru w bagażniku i komplet osób w aucie, to skoku zawieszenia z tylu nie wiem czy mam 5mm...

Nie wiecie jak tam z twardością eibechów? Czy ktoś je przetestować przy pełnym obciążeniu? :)

Ze względu, że mam avant, to chyba powinienem pomyśleć nad wersjami:

E10-15-003-08-22

E10-15-003-07-22

Czym one się różnią? Co oznacza przedostatnia para cyferek? Te z 07, na allegro są średnio 100 zł droższe...

P.S. Tak czytałem, jaka jest różnica sprężyn między avant, a sedan... że przód stoi wyżej niż tył, może ktoś u mnie się kiedyś pomylił... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może któraś lub obie pękły, przeważnie ostatni zwój lubi a może się wypracowały, były przeciążone.

Odnośnie Eibacha to są w przeciwieństwie do seryjnych progresywne, im bardziej obciążysz tym mniej siadają, przykładowo 100kg - 1cm, 200kg - 1.5cm, 300kg - 2cm itp. Komfort porównywalny z 1BE. Te dwie ostatnie cyfry to klasa wagowa. Powinieneś mieć 01 :wink: góra 02 ale wtedy przód może już nie być idealnie w linii z tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaszstn

1BE używki, allegro, forum

nówki, ASO

Eibach Pro Kit -30mm polecam

Amorki zostaw bo masz fajne, kup same sprężyny chyba że już masz je słabe.

a do tych amorkow beda pasowac 1BE (one maja obnizenie -20mm od standardu?) lub te eibach ale chccialbym wyzsze max obnizenie -20mm???? polecasz jakeis? ciezk oznbalesc gdzies te 1 BE lub jakies inne do mojego autka:/ ma ktos moze na forum takie zeby sprzedac??? chccialbym nowe lub malo uzywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma tabliczki we wnęce kola zapasowego :shock3: gdzie ja mogę jeszcze szukać?

---------- Post dopisany at 11:57 ---------- Poprzedni post napisany at 11:45 ----------

Ok, znalazłem pod kanapa, 1BE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...