Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie mogę uruchomić silnika


lechbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów , proszę wszystkich o pomoc . Wjechałem do garażu i rano nie dało się uruchomić silnika w mojej audi a4 b6 avf , po przekręceniu kluczyka zapalają się wszystkie kontrolki oprócz kontrolki silnika i świec żarowych . Po dosłownie sekundzie gasną kontrolki abs i asr i ponownie się zapalają , silnika w tedy nie można uruchomić . W cześniej jak zauważyłem zapalała się lampka silnika, swiec żarowych, abs i asr , po chwili gasły lampki abs , asr i świec żarowych a dalej świeciła się lampka silnika która gasła zaraz po uruchomieniu silnika . Proszę kolegów o jakieś porady może ktoś miał podobny problem . W tej chwili stoję w garażu i nie mam nawet możliwości podpięcia go do komputera . A może ktoś zna dobrego elektromechanika w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki sprawdzałeś, może sterownik pływa w wodzie-sprawdzałeś?

Wysłane z mojego NovoCrystal za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedż gdzie dokładnie jest ten sterownik , jak on wygląda.

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Czy chodzi o bezpieczniki w skrzynce gdzie znajduje się komputer . jeśli tak to w kompie jest sucho i bezpieczniki są dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedż gdzie dokładnie jest ten sterownik , jak on wygląda.

---------- Post dopisany at 19:44 ---------- Poprzedni post napisany at 15:39 ----------

Czy chodzi o bezpieczniki w skrzynce gdzie znajduje się komputer . jeśli tak to w kompie jest sucho i bezpieczniki są dobre

Otwierasz maskę, zdejmujesz osłonę podszybia. Przy słupku od strony kierowcy masz czarne pudełko. Odkręcasz dekiel i szukasz wody ....:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rozrusznik wo gule kręci ? jak reakcja jest jak przekręcisz kluczyk do zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu kluczyka świecą się wszystkie lampki tak jak normalnie powinno, być oprócz lampki silnika i świec żarowych . Lampki abs i asr żółty trójkącik zaświecają się i po 2-3 sek. gasną i ponownie się zaświecają , rozrusznik normalnie kręci , aku naładowane a silnik nie odpala . Wcześniej zapalały się wszystkie lampki też żółte- silnika ,abs , asr i świec żarowych , po chwili abs asr i świec żarowych gasły , świeciła tylko żółta lampka silnika i silnik odpalał bez problemu . Na razie nie mogę sobie z tym poradzić może jutro uda mi się ściągnąć jakiegoś mechera .

---------- Post dopisany at 21:02 ---------- Poprzedni post napisany at 20:57 ----------

lukjar7 mógłbyś mi może podpowiedzieć jakiś symbol tego przekażnika zasilającego ecu , mam takie samo auto jak ty.

---------- Post dopisany 13-06-2013 at 22:07 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2013 at 21:02 ----------

Był mechanik , i dziwne po dwóch próbnych przekręceniach kluczyka wszystko wróciło do normy i silnik odpalił , nie można było już znależć przyczyny . Komputer nie wykazał błędu . Mechanik sugeruje żeby wymienić ewentualnie przekażnik 219 i obserwować czy sytuacja się powtórzy . Wymienię go profilaktycznie i zobaczę co będzie dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem spróbuj odpalić z włączonymi światłami - jest o tym sporo na forum(to przypadłość naszych B6)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...