Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podgrzewane lusterko


czesterb3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie? U mnie w audi cały czas lusterko grzeje, i nie wiem czy były takie modele gdzie cały czas jest lusterko podgrzewane jak np. w BMW, czy coś mi po drodze się stało. Wyciągnąłem bezpiecznik bo nie wiem czy tak ma być. Jak ktoś miał podobny problem to proszę o wskazówki co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Sam posiadam AUDI A4 B5 z 1998 r. ale w Nim nie mam czegoś takiego jak Podgrzewane lusterka.

Możliwe, ze z tego rocznika samochody nie posiadają takiego wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Sam posiadam AUDI A4 B5 z 1998 r. ale w Nim nie mam czegoś takiego jak Podgrzewane lusterka.

Możliwe, ze z tego rocznika samochody nie posiadają takiego wyposażenia.

Mylisz sie kolego, ja mam A4 z 1996 roku i juz mam podgrzewane lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Po przekręceniu zapłonu, lusterka cały czas grzały. Gdzieś przeczytałem, że była taka opcja /seryjna/ przed połączeniem grzania lusterek z tylną szybą i to nic dziwnego. Potem doczytałem, że ta opcja powinna się uruchamiać przy temp. na zew. poniżej +5'C i samoczynnie wyłączać po ok. 8 min. W tym czasie /poszukiwanie odpowiedzi/ przepaliły się obie maty grzewcze w lusterkach... Już nie szukając dalej, po prostu wymieniłem szkła lusterek z nowymi matami, pociągnąłem nową instalację, pod dodatkowy włącznik. W pierwszym planie miałem zamiar podpiąć pod grzanie tylnej szyby, ale ze względu na to, że grzanie tylnej szyby same się nie wyłącza, aby uniknąć po raz kolejny przepalenia, po prostu zainstalowałem dodatkowy włącznik /taki sam jak do grzania tylnej szyby/. Miałem jedno miejsce wolne w panelu środkowym. I po temacie.

A przy okazji, to temat raczej do działu "układ elektryczny" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie tylnej szyby raczej powinno się wyłączać. U mnie się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie straciłem cierpliwość do szukania odpowiedzi co powinno być a co nie... Zrobiłem tak jak napisałem wyżej, grzanie tylnej szyby, oddzielnie lusterka, a bez tylnej szyby nie ma grzania lusterek. Nie mam zielonego pojęcia jak powinno być, bo auto zakupiłem późną wiosną i już grzanie tylnej szyby ani lusterek nie było potrzebne więc nie zwróciłem na to uwagi. Temat wylazł, kiedy postanowiłem wymienić wkłady lusterek, bo tkwiły jeszcze ori, strasznie zdezelowane. Przypadkiem zauważyłem, że non stop grzeją. Reszta jak wyżej. W każdym bądź razie na razie nie zamierzam wracać do tego tematu. Jest jak jest, działa i nie przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim aucie miałem oryginalne lusterka (z termistorem czy innym czymś :-), w których niestety trochę zaczęła odłazić powłoka odblaskowa. Wymieniłem na nieoryginalne dostępne na allegro (bez tego elementu) i od tego momentu zauważyłem że grzeją cały czas, nawet jak jest ciepło - być może to jest ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie? U mnie w audi cały czas lusterko grzeje, i nie wiem czy były takie modele gdzie cały czas jest lusterko podgrzewane jak np. w BMW, czy coś mi po drodze się stało. Wyciągnąłem bezpiecznik bo nie wiem czy tak ma być. Jak ktoś miał podobny problem to proszę o wskazówki co robić.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-podgrzewane-lusterka-wersja-instalacji-88385/

tutaj na pewno znajdziecie odpowiedzi na wasze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...