Skocz do zawartości
IGNOROWANY

NAVI PLUS nie działa prawe pokrętło


pezex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z navi plus w B6. Otóż nie działa wciskanie prawego pokrętła. Gałka jest jakoś tak schowana troszeczkę bardziej w środku niż lewa. Przekręcanie działa i wszystko z tym ok jednak akceptowanie niechce zaskoczyć. Wciskam po parę razy aż za którymś razem zaskoczy. Nie ma tego charakterystycznego "klik" jak w lewym pokrętle.

Jest na to jakiś patent? Da się jakoś rozebrać panel, żeby zobaczyć na ten potencjometr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij gałke z pokrętła pod spodem jest nakrętka zapewne się odkręciła i pokrętło wpadło dośrodka

DSC01135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, próbowałem to robić ale coś nie chciało zejść. Jak będę jutro w domu to spróbuję jeszcze raz z tym, że mocniej. jak popuściłem przedni panel na 4 śrubkach i kuknąłem do środka to podtrzymując palcem od tyłu ten potencjometr to "klikał" tak jak potrzeba.

a z innej beczki:

3 plus (zasilania) do navigation to wystarczy że z innego pinu kostki ISO przeciągne plus do tego pinu safe? czy musze cały plus ciągnąć od przekaźników czy tam z innego miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to radio ma tylko 2 plusy pociagnij z tej samej kostki iso co masz plus do pinu obok pod safe i tyle :wink: apropo gałki to musisz ją mocno pociągnąć i wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze mam nadzieje że to tylko ta nakrętka o której mówisz bo navi świeżo kupiłem...

a nie chce się włączyć bo pisze ze SAFE-Pin nicht angeschlossen! I wyczytałem, że brakuje plusa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAFE-Pin nicht angeschlossen! oznacza że safe pin niepodłączony jeśli wszystko ok i nikt przy navi nie dłubał to powinno być ok. Odręcone potęciometry już widziałem nie raz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście racje. Wystarczyło ściągnąć gałkę i dokręcić tą nakrętkę :)

plus przeciągnięty do pinu safe i jak narazie wszystko chula! :banan:

ale radio nie załącza się z zapłonem :kwasny: jakiś sposób na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączony masz s-kontakt to jest włączenie radia po stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam to podłączone. Gdzie znaleźć plus po stacyjce?

Da radę przeglądać mapę mając włożoną płytkę bez podpiętej anteny GPS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mape można zobaczyć ale trzeba wskazać w ustawieniach navi coś takiego jak mapa celu. W oryginalnej instalacji powinieneś mieć plus po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma podpietego S-Kont.

Jest tylko K-BUS podłączone. I pod taką instalacją wczesniej Concert II sam mi się załączał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w takim razie skąd pociągnąć plus po stacyjce? jakieś łatwo dostępne miejsce? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać z miernikiem gdzie pojawia ci się plus po stacyjce może gdzieś w kostce iso masz taki plus a jeśli ni to musisz poszuać nie znam dokładnie b6 gdzie tam można wziąść plus po stacyjce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...