Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czyszczenie turbo


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie spaliny musiały by być żrące , żeby rozpuścić cały nagar z turbinki jak dla mnie to lipa. Dodam tylko, że swoją turbinkę po rozebraniu czyściłem papierem ściernym przez 2 godziny tak cholernie twardy jest ten nagar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten preparat służy do czyszczenia dolotu i wirnika doładowania a nie czyszczenia kierownic części wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie lipa.... :przypieczonego" nagaru sam preparat nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem i nie polecam.. zwyczajnie nie pomaga. Jak juz rozwalil mi mechanior turbo to zdalem sobie sprawe, ze moznaby tam i 10 takich puszek wpsikac i nic by nie daly... czlowiek sie uczy na bledach, najszybciej na wlasnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio miałem w rękach preparat z Liqui Moly do czyszczenia egr/turbo w areozolu i klijent mi to zachwalał że niby to coś daje:eusathink:

czy to tylko pic na wode:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze na krotka chwile jak wogole niestety rekawy w gore i heja trza targac turbinke,gdzies czytalem ze to gowno lecz niepamietam gdzie dokladnie:doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wszystkich tutaj piszacych, prawda jest taka, ze nagar ktory zapieka kierownice robi sie twardy jak kamien, a preparaty to mozna o kant d*py rozbic. Turbo na stol, rozpolowic i papierem jechac powierzchnie do lustra wtedy jest pewnosc ze za chwiule znow nie chwyci. Przerabialem ten temat kilkanascie razy, nie ma co wierzyc w to,ze byle sporay tam w ogole dotrze, nie mowiac o usunieciu tego osadu.

Pare fotek po wyjeciu zapieczonego turbo. Swiecace powierzchnie posrod nagaru to ten wlasnie osad.

IMAG0006.jpg

IMAG0007.jpg

IMAG0008.jpg

IMAG0009.jpg

IMAG0014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc najlepiej zdemontować :naughty:

to jak to powiem mojemu mechanikowi to więcej mi auta nie będzie robił:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czyscilem turbo to ten nagar popsikalem spreyem do usuwania resztek silikonu i po paru minutach benzyna w sprayu zszedl caly nagar potem tylko polerka reczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czyscilem turbo to ten nagar popsikalem spreyem do usuwania resztek silikonu i po paru minutach benzyna w sprayu zszedl caly nagar potem tylko polerka reczna

Nagar to male piwo, trzeba usunac ten osad, bo jest porowaty i przyciaga sadze to siebie powodujac narastanie tego, pod wplywem temperatury:wink:

---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ----------

więc najlepiej zdemontować :naughty:

to jak to powiem mojemu mechanikowi to więcej mi auta nie będzie robił:facepalm:

Zapraszam w razie czego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc najlepiej zdemontować :naughty:

to jak to powiem mojemu mechanikowi to więcej mi auta nie będzie robił:facepalm:

Zapraszam w razie czego :decayed:

Jesteś pewny bo V-ki mało kto chce ruszać :doh:

boją się czy co:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho jedz do Daniela profi robota, sam u niego czyscilem turbo:p

Dziala jeszcze? Co z tym partroniciem? Daj znac na Pw bo jutro lece na Kato to moge wskoczyc na Mikolow po ten komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucho jedz do Daniela profi robota, sam u niego czyscilem turbo:p

Dziala jeszcze? Co z tym partroniciem? Daj znac na Pw bo jutro lece na Kato to moge wskoczyc na Mikolow po ten komplet.

dziala dziala turbo, ba nawet lepiej smiga zbiera sie niz przed kumpnem auta, 2 dni temu skarcilem kia ceed, ale ubaw byl jak stara b5 z 99 roku niedala sie wyprzedzic na fiatowskiej i ledzinskiej koles byl :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielu, czyżbyś zajął się czyszczeniem VNT jak Pretor ? Mogę Cię polecić tak jak Pretora gdyby ktoś prosił o pomoc a On zaniemógł lub nie miał czasu ? No i jak się dogadacie (w Szałasie) bo Pretor ma pierwszeństwo jeśli chodzi o polecenie - pierwszy się zareklamował !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzialam z tym bo mam troche wolnego czasu,a jak czytam co ludzie pisza o tym i jak nikłe jest pojecie jak nalezy poprawnie wyczyscic muszle( m.in dzieki twoim i Pretora radom) to probuje pomoc :) W razie czego, jakby Piotrek mial nadmiar i bys o tym wiedzial, mozesz przekazac kontakt do mnie, nr znasz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, twój nr znam ale zawsze Pretora najpierw zapytam czy ma czas i czy się zgadza bo należy mu się palma pierwszeństwa - takie jest moje zdanie- siedzi już w tym długo i był pionierem w tej kwestii więc rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, twój nr znam ale zawsze Pretora najpierw zapytam czy ma czas i czy się zgadza bo należy mu się palma pierwszeństwa - takie jest moje zdanie- siedzi już w tym długo i był pionierem w tej kwestii więc rozumiesz.

Dlatego tez napisalem, ze jak Piotrek bedzie mial nadmiar roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...