Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ubezpieczenie PZU Wariant Serwisowy - kosztorys prawidłowy ? Pomocy !!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Parę dni temu potrąciłem sarne peugeotem 206 dziewczyny. Auto ubezpieczone w PZU OC + AC + NW ( wariant serwisowy- części oryginalne )

Dostałem dzisiaj kosztorys naprawy ( śmieszne ich wyliczenia ) oraz informacje, że zostanie przelana kwota jak za zamienniki... dodam że wręcz żenująca

Uszkodzenia są następujące :

zderzak przód do wymiany

błotnik lewy przód do wymiany

lampa lewa przód

nadkole lewe przód

maskownica zderzaka...

Pytanie moje brzmi dlaczego wysyłają mi kase jakbym miał wariant optymalny czy jakoś tak czyli na zamiennikach skoro dopłacałem do wariantu serwisowego....

oraz skąd oni wzieli lakiernika który 2 elementy pomaluje za 200 zł ? ehhhhh Prosze was o pomoc

Bez_tytu_u.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie przejmuj tym kosztorysem, wstaw auto do ASO i zgłoś do TU, że wybierasz likwidację bezgotówkową.

U mnie jak baba we mnie wjechała, wyliczyli mi kosztorys coś 6 tys.,

Na części by zabrakło (bo to a8 było) :facepalm:

Więc wstawiłem do ASO, przyjechała laweta z ASO, dostałem auto zastępcze, naprawili na ori nowych częściach.

I z proponowanych 6 k, musieli zabulić ASO 37 tys....:whistling::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ubezpieczalnie bardzo zaniżają kosztorysy , wiec zrobili po minimalnych stawkach , pamiętaj że od tej decyzji możesz się odwołać , i upieraj się że nie chcesz pieniędzy , bo kosztorys jest zaniżony walcz o swoje , jak wstawisz do aso , to aso sobie wyliczy po swoich stawkach i wtedy ubezpieczalnia musi im wypłacić tyle ile wyszło w aso ,

szary kowalski czasem się zgadza na taki kosztorys jak ty masz i wtedy oni są do przodu

Jeżeli im przedstawisz rachunki to ci wypłaca tak jak sie należy przynajmniej tak tam pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubezpieczeniach dobrowolnych PZU, wariant serwis "działa" tylko kiedy udokumentujesz naprawę. Mało, najpierw przedłożysz kalkulację, którą TU skrupulatnie "pokreśli", choćby miało zaoszczędzić 10zł :)

W przypadku rozliczenia kosztorysowego - na życzenie klienta - TU może zrobić z kwotą odszkodowanie co zechce, a mianowicie zamienniki, urealnienie na części wg. daty produkcji pojazdu, stawka za rbg ok. 60zł, itd.

Jeśli pojazd jest naprawiany na własną rękę, to szanse na wyższe odszkodowanie są niemalże żadne. Kłania się znajomość OWU, które podpisujemy podczas zawierania umowy ubezpieczenia AC, a które sądy skrupulatnie analizują podczas orzekania.

Zasada: zapoznałeś się, zaakceptowałeś i podpisem wyraziłeś zgodę na obowiązywanie warunków umowy jako wiążącej stanowi sedno sprawy.

Jedyne co widzę w kosztorysie, a co może wykraczać poza powyższe wytyczne, to czy na pewno programem kosztorysowym zgodnie z OWU ma być Eurotax czy tylko Audatex (nie znam wszystkich OWU), po drugie widzę znaczne redukcje w zakresie lakierowania - to można kwestionować.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten błotnik był wcześniej już jakoś uszkodzony? Bo masz tam potrącenie 50% na cenie tego błotnika tak jakby miał jeszcze jakieś uszkodzenia nie związane ze zgłoszoną szkodą. Jak oddasz auto do serwisu z taką kwalifikacją tego elementu to będziesz dopłacał w serwisie 50% ceny błotnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...