Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Metaliczny dźwięk w okolicy kierownicy


trzyfx

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy pokonuję jakieś nierówności (np. wyjeżdżam z garażu podziemnego z "tarką" z kostki brukowej) lub gdy kierownica po skręcie powraca do domyślnego położenia w okolicy kierownicy słyszę jakieś takie uderzenie metalu o metal. Czy to jest normalna sprawa czy coś mi się tam odkręciło?

Czy to może mieć związek z blokadą położenia kierownicy (po wyjęciu kluczyka ze stacyjki)?

Może tam jest jakaś zapadka i to ona powoduje taki odgłos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zalozeniu przelacznika do fisa mam to samo...wczesniej bylo cichutko, a tu qrna wystarczy ze raz zdjalem poduche, zeby zalozyc przelacznik i lipa...kilka razy odkrecalem, dokrecalem i tak samo...jak przyloze reke do poduszki to jest ok...

zrobiles juz cos z tym?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Kolego LuNaTi ja jak jade po nierównościach to też czuję stuki na kierownicy i jak kładę rękę na poduszkę to sie uspokaja. Myślałem że to może przenosi się z zawieszenia ale wygląda na to że nie i w związku z tym mam pytanko jak zdjąć poduszkę żeby sprawdzić co jest grane bo nie chcę jej zepsuć. Dodam że te stuki są bardzo ciche i odczuwalne na kierownicy. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba troszkę inne problemy. U mnie dzieje się tak tylko przy jeździe po jakiś ostrych nierównościach i przy powrocie kierownicy ze skrętu w prawo. Nie przytrzymywałem jeszcze poduszki powietrznej, ale wydaje mi się że to nie dzieje się w tym miejscu, ale gdzieś nieco niżej. Nie miałem jeszcze czasu aby się tym zająć:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod poducha masz dwa torxy rozmiar 30...odkrecasz i poducha schodzi, ale jesli tego nie robiles nigdy, a ten dzwiek wydobywa sie nie od czasu kiedy kupiles auto tylko od niedawna to to raczej nie to...

no chyba, ze ktos przed toba odkrecal poduche i teraz sie tlucze...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od niedawna i od razu to zauważyłem że coś lekko stuka, a raczej tego nie słyszę tylko czuję na kierownicy. Auto serwisowane do końca ale nigdy nie wiadomo czy coś w serwisie :polew: nie grzebali, zajrzę do tej poduchy z ciekawości co to jest i może coś znajdę. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to na bank poducha, myslalem, ze moze nie dokrecona, wziolem grzechotke i przegiolem...sruba do wymiany...zamowilem dzis dwie na wszelki wypadek (w aso za srube 10zl :naughty: ,ale dalej czasami dyrkocze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to na bank poducha, myslalem, ze moze nie dokrecona, wziolem grzechotke i przegiolem...sruba do wymiany...zamowilem dzis dwie na wszelki wypadek (w aso za srube 10zl :naughty: ,ale dalej czasami dyrkocze...

która śruba i od której poduszki? Jakieś szczegóły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadne stuki nie powinny wystepowac. to skutki badz niedokreconych elementow, lub luzow w przegubie, lub lozyskach kolumny kierowniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Koledzy ja wczoraj rozebrałem kiere i z tego co zauważyłem to poduszka a dokładnie ładunek wybuchowy (chyba tak to się nazywa) jest na takich gumkach i on trochę się rusza ale to widocznie tak jest ori. Jak poducha trochę potrząsłem to środek lekko obijał się o obudowę, a ja zrobiłem tak że na taką blaszką która jest na 6 śrób mocowana w miejsca gdzie są tam takie naklejone małe paski jakiegoś materiału wytłumiającego nakleiłem kawałki taśmy samoprzylepnej dwustronnej i ten ładunek jest sztywniej umocowany. Trochę zakręciłem ale jak ktoś rozbierał kiere to będzie wiedział o co chodzi :mysli:. Podczas jazdy dziś nie wyczułem tycz stuków ale to może takie moje nastawienie że ma nie stukać. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic podobnie jak ocinus, ale poki co czekam na nowe sruby z aso bo jedna wyrobilem... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem źródło tego dźwięku!

Musiałem wczoraj pogrzebać w bezpiecznikach, zdemontowałem obudowę i po wewnętrznej stronie znalazłem wiszący na jednym zaczepie klucz imbusowy. Potrzepałem tym trochę i bingo, to jest ten dźwięk. Zamocowałem ten klucz tak jak powinien on być zamocowany (na dwóch zaczepach), zamknąłem obudowę, dzisiaj pokręciłem się trochę na zakrętach i... jest cicho!

Okazało się że przyczyną moich zmartwień było takie głupstwo:)

Z radości chyba upiję się... Kubusiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...