Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podswietlane Klamki


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no ok, ja u siebie jak brałem od góry to nie byłem usatysfakcjonowany no ale wiadomo każdy modzi jak chce :decayed: i jak komu pasuje :)

moze wszystko tez kwestia diody jak która świeci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, ja u siebie jak brałem od góry to nie byłem usatysfakcjonowany no ale wiadomo każdy modzi jak chce :decayed: i jak komu pasuje :)

moze wszystko tez kwestia diody jak która świeci ;)

diody i spiłowania bo ja miałem ją spiłowaną tak żeby była równo z klamką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam to samo, dodatkowo pomalowałem ją czerwonym lakierem do paznokci :decayed: zeby nie swieciła bardzo mi na nawiew i ładnie to wszystko wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, ja u siebie jak brałem od góry to nie byłem usatysfakcjonowany no ale wiadomo każdy modzi jak chce :decayed: i jak komu pasuje :)

moze wszystko tez kwestia diody jak która świeci ;)

diody i spiłowania bo ja miałem ją spiłowaną tak żeby była równo z klamką ;)

a pamiętasz może jakiej mocy miałes diody i jaki rezystor zastosowałeś do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, ja u siebie jak brałem od góry to nie byłem usatysfakcjonowany no ale wiadomo każdy modzi jak chce :decayed: i jak komu pasuje :)

moze wszystko tez kwestia diody jak która świeci ;)

diody i spiłowania bo ja miałem ją spiłowaną tak żeby była równo z klamką ;)

a pamiętasz może jakiej mocy miałes diody i jaki rezystor zastosowałeś do tego

kolego kupujesz diodę czerwoną całą i rezystor do diody chyba 1,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz że rezystor dac 1,5k ohma tak ja wezmę jeszcze na wszelki wypadek troszkę mniejszy jak by co bo to prawie że za darmo jest. a powiedz mi bo nie wiem czy w takim rezystorze węglowym jest jakiś kierunek montażu czy obojętne która nóżka idzie do diody a która do zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mówisz że rezystor dac 1,5k ohma tak ja wezmę jeszcze na wszelki wypadek troszkę mniejszy jak by co bo to prawie że za darmo jest. a powiedz mi bo nie wiem czy w takim rezystorze węglowym jest jakiś kierunek montażu czy obojętne która nóżka idzie do diody a która do zasilania

kolego normalnie podłączasz normalnie,,, Tylko bierz całą diodę czerwoną a nie która świeci na czerwono bo całkiem inne światło jest ;] to są groszowe sprawy a fajna sprawa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zrobiłem to dzisiaj jak widziałem które piny w kostce od przełącznika otwierania szyb odpowiadaja za podświetlenie to poszło bardzo szybko jutro wieczorkiem porobię fotki jak u mnie to wygląda i dałem diode dyfuzyjną 3mmcała czerwoną montowaną na wcisk na bocznej ściance tam gdzie klamka tylko że na dole bo kombinowałem też od góry ale jakoś mi to nie pasowało i do tego rezystor 2k . dzięki za wszystkie porady i oczywiście tak jak radziliście opiłowałem diodę papierem ściernym tak aby po włożeniu na wcisk było równiutko z obudową klamki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dałem do siebie oprawke na diode nie robiłem na wcisk, ale to bez znaczenia ;)

a nie gaśnie Ci podswietlanie pasazera jak otwierasz szybe u pasazera z guzika kierowcy? bo u mnie tak sie dzieje a nie chce mi sie juz tego rozkrecac z powrotem zeby poprzekaładac kabelki. tak abrdoz mi to nie przeszkadza, a nawet w ogóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja dałem do siebie oprawke na diode nie robiłem na wcisk, ale to bez znaczenia ;)

a nie gaśnie Ci podswietlanie pasazera jak otwierasz szybe u pasazera z guzika kierowcy? bo u mnie tak sie dzieje a nie chce mi sie juz tego rozkrecac z powrotem zeby poprzekaładac kabelki. tak abrdoz mi to nie przeszkadza, a nawet w ogóle

ja tak miałem ale ile to czasu potrzebna na to ? chwila i jakoś to nie przeszkadza ;]

ok zrobiłem to dzisiaj jak widziałem które piny w kostce od przełącznika otwierania szyb odpowiadaja za podświetlenie to poszło bardzo szybko jutro wieczorkiem porobię fotki jak u mnie to wygląda i dałem diode dyfuzyjną 3mmcała czerwoną montowaną na wcisk na bocznej ściance tam gdzie klamka tylko że na dole bo kombinowałem też od góry ale jakoś mi to nie pasowało i do tego rezystor 2k . dzięki za wszystkie porady i oczywiście tak jak radziliście opiłowałem diodę papierem ściernym tak aby po włożeniu na wcisk było równiutko z obudową klamki

każdy robi jak chce ale ja miałem od góry i dioda świeciła ładnie rozproszona po całej klamce ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sorki że tak mi się zeszło z wklejeniem zdjęć jak to podświetlenie wyszło u mnie ale kompletnie z głowy mi wyleciało że miałem je tu wrzucić a tak to wyszło u mnie w autku dałem diodę dyfuzyjną 3mm bez oprawki na wcisk i spiłowałem ją na równo z obudową klamki rezystor jaki zastosowałem to 2k

iqqkgw54.jpg

hsab2inb.jpg

ccze8xbd.jpg

vcecohei.jpg

b699e6is.jpg

przepraszam za jakość zdjęć ale robiłem telefonem z niezbyt pokaźnym aparatem na żywo wygląda o wiele lepiej jak będę miał niebawem dostęp do lepszego aparatu to pstrykne nowe fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy że pójdziesz do sklepu i powiesz że chcesz diodę dyfuzyjną np. 3mm lub 5mm i ci dadzą taką diode jak kolega na zdjeciu wstawił ja osobiście dałem 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo każdy sobie robi jak mu pasuje ja dawałem u siebie rezystor 2k i jestem zadowolony a w nocy jest idealnie ładnie sie cała klamka podświetla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo każdy sobie robi jak mu pasuje ja dawałem u siebie rezystor 2k i jestem zadowolony a w nocy jest idealnie ładnie sie cała klamka podświetla

no tak ja z góry dałem wtedy jest dobrze światło rozproszone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałem z boku za klamką na dole i powiem że myślałem że będzie dawać światłem tylko na ściankę do przodu ale po spiłowaniu diody na równo z obudową klamki oświetla całą przestrzeń klamki. teraz tylko jestem ciekaw ile czasu takie diody poświecą sobie chodzi mi nie o przepalenie tylko o jasność światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...