Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podswietlane Klamki


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

ja dałem z boku za klamką na dole i powiem że myślałem że będzie dawać światłem tylko na ściankę do przodu ale po spiłowaniu diody na równo z obudową klamki oświetla całą przestrzeń klamki. teraz tylko jestem ciekaw ile czasu takie diody poświecą sobie chodzi mi nie o przepalenie tylko o jasność światła

mi świeciła około roku teraz nie wiem bo sprzedałem auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ona cały czas nie swieci tylko jak auto jest odpalone i chwile po zgaszeniu teraz jeszcze myślę nad podświetleniem wnętrza schowka w podłokietniku

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ona cały czas nie swieci tylko jak auto jest odpalone i chwile po zgaszeniu teraz jeszcze myślę nad podświetleniem wnętrza schowka w podłokietniku

też ,myślałem nad tym ale nie wiem po co to podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie myślałem nad podłączeniem tego pod podświetlenie zapalniczki która jest w pobliżu tylko że jeszcze teraz myślę czy iść w kolor czerwony czy może podświetlić na biało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a w jaki sposób podświetlanie klami świeci wam chwile po zgaszeniu auta?

ja mam u siebie tak ze zapala się i ganie po przekręceniu zapłonu. mam podłączone to pod otwieranie szyb

(el szyby mam nie oryginalnie, moze normalnie podświetla po wyłączeniu zapłonu kilka sek. nie wiem)


ja u siebie myślałem nad podłączeniem tego pod podświetlenie zapalniczki która jest w pobliżu tylko że jeszcze teraz myślę czy iść w kolor czerwony czy może podświetlić na biało

ja na Twoim miejscu dałbym na biało jakiś LED czy coś. Czerwony kolor w schowku to już by mi sie kojarzył troche wieśniacko :decayed:

tak w ogóle chciałbym mieć takie zmartwienie, ale nie mam podłokietnika :(

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o podświetlenie klamek po zgaszeniu auta to świecą się w miarę długo chyba że otworzysz drzwi kierowcy lub pasarzera i zamkniesz wtedy odcina dopływ prądu a tak u mnie jest bo ja mam ori el. szyby i może dlatego ja normalnie brałem prąd z przełączników od el, szyb i tak samo jest z przełącznikami po zgaszeniu auta jeszcze świecą a to dlatego bo jeszcze przez jakiś czas masz możliwość zamknięcia szyb.

a jeśli chodzi o podłokietnik robiłem wczoraj próby i faktycznie wsadzę tam białą diodę albo coś podobnego bo na czerwono to mało co było widać a nie martw się zapewne dorwiesz łokieć ja na swój polowałem ze 3 miesiące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja nie mam w el szybyach wszystkiego ori podpięte :)

jak w przyszłosci bede montował moze centralny z pilota to powiem gosciowi zeby moze cos z tym zrobił zeby domykanie bylo. jesli bedzie w stanie cos zrobic ;)

bo mam na oku dosc tani modół z pilota za niecała 100zł uzywany 2 miesiace


a co do podłokietnika to w sumie nawet nie patrzyłem ile ori chodzi, jak go zamontowac ani czy nie rpzeszkadza dla ręcznego :)

Ty masz ori?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ori montaż jest prosty śruby do których przykręca się łapę od podłokietnika są juz fabrycznie naszykowane pod tunelem i wystarczy tylko wyciać otwór na łapę aby przeszła przez tunel i wtedy łokieć nasuwasz i jest elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, a jak zamontuje ori to on nie bedzie jakos zawadzał dla ręcznego?

ne jest tak jak w innych autach ze gdzie jest łokieć tam jest troche inaczej rączka od recznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie bedzie wadziło ja mam ori podłokietnik i jest ok nic nie przeszkadza ale za to muszę powiedzieć że jest duża wygoda z nim bo nie raz mam sytuację że jadę kogoś autem gdzie nie ma podłokietnika to już nie wiem gdzie ją oprzeć po prostu do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem że to jest wygoda, w służbowym mam łokica wiec fajnie sie jeździ :)

jak znajde pare wolnych złot to moze pomysle coś :D

bo narazie duzo planów a kurde mało kasy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz już wszystko zrobione to musisz się podpiąć w kable do kostki od przełącznika w każdych drzwiach tak jak na zdjęciu z tego co pamiętam to nóżka w przełączniku oznaczona czerwoną strzałką to + a brązową to -

tylko że są dwa minusy i pewnie zauważyłeś ten fakt że jak np. zamukasz szybę pasażera czy jakąś inna to w tych drzwiach w których zamykasz kasnie lampką w przełączniku i więc to już musisz sprawdzic pod która nóżką gasnie lampka podczas zamykania szyby a pod którą nóżką podczas otwierania ja u siebie robiłem tak aby zgrywało sie z przełacznikami

83aza7ke.jpg

tylko wiadomo ja już na gotowo kabelki lutowałem do kabelków przed kostką nie montowałem tego jakos prowizorycznie do nóżek przełącznika czy coś no i oczywiście na drodze od miejsca lutowania do diody jeszcze dałem mała kostkę po to aby jak bym chciał zdjąć boczek to żebym nie musiał diody wygrzebywać z klamki tylko kostę odpinam i jest git

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko wiadomo ja już na gotowo kabelki lutowałem do kabelków przed kostką nie montowałem tego jakos prowizorycznie do nóżek przełącznika

ja dałem do nóżek przełącznika, żeby włąsnie przy sciąganiu boczka nie odpinać 50Kostek :decayed:


Stasiu a próbowałeś podłaczyć to tak jak Piotrek mówił?

jaki masz efekt jak tak podłączysz?

u siebie jak podłączyłem podobnie jak zaznaczasz na zdjęciu to dioda Chyba świeciła, ale na 100% odsuwała się szyba, a na 2 pinie zasuwała :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem pod przełącznik szyby :)

strona kierowcy swieci normalnie, jedyne po stronie pasażera jak z guzika od strony kierowcy odsuwam szybę (albo zamykam, nie pamiętam) to gaśnie na ten moment podświetlanie guzika i klamki. A tak to jest OK :)


Ja mam rezystor, inaczje by sie chyba dioda paliła :) nic to nie dało, i tak szyba sie otwierała czy tam zamykała, wiec podpięte mam tak jak Piotrek na zdjeciu Ci zaznaczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i mamy tak samo i u mnie z tym przygasaniem diody jest tak samo jak u przemka tylko że ja to zrobiłem że przy zamykaniu szyby przygasa oczywiście to przygasanie występuje tylko wtedy jak zamykasz szyby pasażerów z panelu w drzwiach kierowcy


sprawdź najpierw te miejsca które ci zaznaczyłem jeżeli wiązka jest ori od el szyb to musi być dobrze tylko dlatego ci zaznaczyłem 2 nózki minusowe bo na jednej przygasają jak sie otwiera a na drugiej jak zamyka szybe czyli ja wolałem druga opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...