Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podswietlane Klamki


fafnasty

Rekomendowane odpowiedzi

nie no miałem na myśli klamkę pasażera wtedy by było pewnie widać nie sprawdzałem tego bo jak na razie jestem na etapie prób mam jedną klamkę wolną w garażu i to właśnie na niej próbuje sobie jak to by wyglądało i też dlatego mam już z 4 otwory zrobione ale jeszcze zrobię otwór tak jak ty masz zrobiony i zobaczę jak to wygląda bo nie ma to jak zobaczyć na oczy jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że tak. Ja tak samo miałem klamke do wyrzucenia więc na niej próbowałem :)

z tyłu klamki gdzie masz mocowanie linki to pod tym masz takie plastikowe dwie "ścianki" i ja się pomiędzy je wwierciłem, to mniej wiecej wypada na samym dole wnęki i na prostej ściance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro zrobię otwór próbny aby zobaczyć jak to będzie świecić i jeśli będzie mi odpowiadać to w sobotę będzie rezanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt jest zadowalający, nawet fajnie to wyszło i tak jak Ci mówie wziałem lakier do paznokci i nie kur..wi po kratkach :decayed: a tego tez nie widac bo dioda jest w oprawce i fajnie sie to chowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podśw nawiewy stad nie widac tak tego mocno jak w wersji bez podświetlenia :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie efekt jest zadowalający, nawet fajnie to wyszło i tak jak Ci mówie wziałem lakier do paznokci i nie kur..wi po kratkach :decayed: a tego tez nie widac bo dioda jest w oprawce i fajnie sie to chowa

dzisiaj zrobiłem sobie na próbę tak jak masz ty i powiem tak to jest najlepsze wyjście z tej sytuacji mi się wydaje teraz tylko jak byś mógł poradzić czym robić otwory aby nie pozostawały jakieś zadziory bo ja teraz robiłem wirtarką z wiertłem i zostawały zadziory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to samo. wziąłem wkrętarke, wiertło chyba 8 bo oprawka tyle ma i jazda :decayed: u mnie z 2 strony zadziorów nie było jedynie od strony zewnętrznej były no ale ostry nożyk i je wyciąłem i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko też właśnie tak to zrobiłem z tym że ja użyłem wiertarki i nożyka do tapet z tym że teraz resztę ogarnę w sobotę czyli kwestię podłączenia czy ktoś może pamięta jakie przewody odpowiadają w kostce od przełącznika szyb aby to z niego czerpań prąd na podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka i szukałem :) wziąłem dowolną mase i szukałem prądu a tam gdzie nie ma prądu jest masa :decayed:

od strony kierowcy podłączyłem OK śmiga aż miło, a od strony pasażera przeoczyłem jeden fakt i nie zwróciłem uwagi jak podłączałem - gdy odsuwam szybe gaśnie mi podświetlanie klamki a gdy zasuwam gaśnie podświetlanie guzika szyby :grin:

na to musisz uważać.

A odpowiadając na Twoje pytanie to na zdjęciu Ci zaznaczyłem http://i59.tinypic.com/xku8v4.jpg

Tylko nie pamiętam pod który dałem minus i nie popełnij tego błędu co ja i sprawdź sobie na którym nie gaśnie przy odsuwaniu podświetlanie klamki.

chyba też dobrze zaznaczyłem Ci plus i minus na zdjęciu. weź najpierw kontrolke i dla pewności sprawdź, ale raczej jest tak jak zaznaczyłem.


a no i w ogóle ja podpiąłem się pod przełącznik z racji tej żeby przy ściąganiu boczka nie odłączać tego, tylko zeby podświetlanie klamki było juz na stałe razem z boczkiem.

po co mi tam dodatkowe kostki...

Edytowane przez przemek11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak robicie klamki podświetlane dawajcie diody czerwone i rezystor i od góry dawajcie diode wtedy bedzie fajne rozproszenia światła i nie będzię razić w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek też tak próbowałem, ale w tym problem jest że w klamce od b5 górna cześc nie jest płaska tylko zaokrąglona i ciezko tak włozyć zeby swieciła dioda prosto w dół a nie po skosie a druga rzecz czemu tak nie dałem to mówiłem wcześniej ze z widoku pasażera mało widać to ze jest podswietlane bo nie ma duzo swiatła na przednią scianke klamki :)

chyba ze ktoś montuje patent z b6 to spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te diody co miałem to są złe tylko teraz tak zakupilem diode czerwoną 2v i jaki do tego rezystor zastosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie miałeś diody i czemu złe?

jaki rezystor to Ci nie powiem bo ja kupowałem w elektronicznym sklepie, powiedziałem do czego mi potrzebne i sprzedawca mi dał odpowiedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tamte nie wiem czemu ale spaliły się i teraz właśnie chciałem się dowiedzieć jakie diody wy macie i jakie rezystory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zwykłą diode 5mm z tym że nie tą przezroczystą tylko całą czerwoną a rezystor to nie wiem. jakiś pod 12V chyba albo troszke mocniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz kupiłem diode 3mm i też czerwoną taką jak na tej akcji bo to własnie z tego sklepu niedaleko mnie http://allegro.pl/sb-ledr3d-dioda-led-dyfuzyjna-czerwona-3mm-10sz-i4737254065.html

i właśnie aby ona poprawnie świeciła poprawnie to potrzeba rezystor tylko właśnie nie wiem jakie czy taki jak koledzy wczesniej pisali czyli 1 K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w sklepie C nie doradza? ja szczerze powiem nie wiem jaki mam, nie jestem elektronikiem wiec sie nie znam az tak, ale mysle jak koledzy mówili ze ok 1k no to taki bedzie oK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak trafie bo ostatnio jak byłem w sklepie to była kobieta i powiedziała żebym san sobie to przeliczyl ale ja jestem w tym ciemny i dlatego chciałem dokładnie was pod pytać

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek też tak próbowałem, ale w tym problem jest że w klamce od b5 górna cześc nie jest płaska tylko zaokrąglona i ciezko tak włozyć zeby swieciła dioda prosto w dół a nie po skosie a druga rzecz czemu tak nie dałem to mówiłem wcześniej ze z widoku pasażera mało widać to ze jest podswietlane bo nie ma duzo swiatła na przednią scianke klamki :)

chyba ze ktoś montuje patent z b6 to spoko :)

kolego ja zrobiłem od góry i świeci do tej pory :) na wcisk zrobić i będzie dobrze działać ja tak zrobiłem i świeciło :) każdy zrobi jak chce ale ja tak zrobiłem i świeciło idealnie ;)

Tak było u mnie od góry włożone ;]

3089b19b94da6c31med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...