Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Drżenie pedału sprzęgła


marcys

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy wczoraj przyprowadziłem auto z niemiec i tak w połowie drogi zauwarzyłem że jak zmieniam bieg i puszczam sprzęgło to pedał tak dziwnie chrobocze.czuć takie lekkie wibracje niewiem czy jestem przewrażliwiony czy co ale stało to się tak w połowie drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy wczoraj przyprowadziłem auto z niemiec i tak w połowie drogi zauwarzyłem że jak zmieniam bieg i puszczam sprzęgło to pedał tak dziwnie chrobocze.czuć takie lekkie wibracje niewiem czy jestem przewrażliwiony czy co ale stało to się tak w połowie drogi.

Koło dwumasowe....współczuje własnie przechodze naprawe tego o kosztach lepiej nie mówić :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe....współczuje własnie przechodze naprawe tego o kosztach lepiej nie mówić :sick3:

cena koła duwmasowego to ok 1200 pln firmu LUK + sprzegło ok 650 zł :gwizdanie: jak kogoś stac na B6 to przeciez nie sa jakies koszta wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe....współczuje własnie przechodze naprawe tego o kosztach lepiej nie mówić :sick3:

cena koła duwmasowego to ok 1200 pln firmu LUK + sprzegło ok 650 zł :gwizdanie: jak kogoś stac na B6 to przeciez nie sa jakies koszta wielkie

Jak masz namiary na nowe koło dwumasowe za 1200zł.... to daj mi namiary bo najtańsze jakie znalazłem to za 2000zł :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba pisał o dwumasie do 1,9 tdi i fakt kosztuja okolo 1200zł, wystarczy chocby wejsc na allegro i zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chyba pisał o dwumasie do 1,9 tdi i fakt kosztuja okolo 1200zł, wystarczy chocby wejsc na allegro i zobaczyc.

dokładnie bo przeciez kolega który ma takowe objawy jeździ własnie 1,9 TDI 130 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takze jakis kolega pisał iz wymieniał dwumas ze sprzegłem plus docisk i razem z robocizną za wszystko zamknął sie w 2,3 tys zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pod pedalem czuc drgania.. :kwasny:.ale nie stawialbym tak jednoznacznie na dwumas..tymbardziej ze jezdze 1Z a one z tego co mi wiadomo nie posiadaja takiego..no chyba ze sie myle

Moze to byc docisk sprzegła ?? Słyszałem ze to to lubi padac takze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło dwumasowe....współczuje własnie przechodze naprawe tego o kosztach lepiej nie mówić :sick3:

cena koła duwmasowego to ok 1200 pln firmu LUK + sprzegło ok 650 zł :gwizdanie: jak kogoś stac na B6 to przeciez nie sa jakies koszta wielkie

cena sprzęgła firmy LUK to 450 zł, dwumas tej samej firmy to koszt 1200 zł :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena sprzęgła firmy LUK to 450 zł

a gdzie to takie ceny ? za samo sprzęgło :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena sprzęgła firmy LUK to 450 zł

a gdzie to takie ceny ? za samo sprzęgło :mysli:

W Tarnobrzegu, wymieniałem sprzęgło tydzień temu więc dokłanie znam cene. Jeśli będziesz potrzebował daj cynk to Ci kupię i wyśle albo jeszcze lepiej podam przez znajmomych :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze jak mam dostep do czesci to ta cena jest niewiarygodnie niska jak do B6 1,9 TDi 130 ps :cool1:

ps. bede pamietał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostanio również zaczeło sie od chrobotania przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła, wymieniłem pelen komplet sachsa (1000zł), po tygodniu chrobotanie stało sie glośniejsze,aktualnie jestem na etapie wymiany silnika(pękniety wał w poprzednim) także radzę sprawdzić dokładnie u mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takze jakis kolega pisał iz wymieniał dwumas ze sprzegłem plus docisk i razem z robocizną za wszystko zamknął sie w 2,3 tys zł

tylko zwracajcie uwagę w jakim silniku ktoś coś wymienia... bo np. sam dwumas do BKN-a w B7 to 3100PLN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio takze jakis kolega pisał iz wymieniał dwumas ze sprzegłem plus docisk i razem z robocizną za wszystko zamknął sie w 2,3 tys zł

tylko zwracajcie uwagę w jakim silniku ktoś coś wymienia... bo np. sam dwumas do BKN-a w B7 to 3100PLN ...

Ok, chodziło o silnik awx i avf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz tego pedału drżącego zauważyłem że po odpaleniu auta minimalnie trzęsie budą ale to przez 5 sekud i ustaje, ten objaw też można podpiąć pod dwumasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem drapanie i wibracje na pedale sprzęgła po sprowadzeniu auta z Niemiec.

I do tego denerwujące zgrzyty w skrzynce...

Wymieniłem koło dwumasowe: P.H.U. Inter-Moto Magdalena Mendel/Allegro: pawel_mendel, koszt 1310PLN z dostawą 48h(LUK).Sprzęgło kompletne(tarcza,docisk,łożysko):990PLN(LUK):Olsztyn tel.0895416271.Robota: 300PLN, 2,5 godziny.

Może w komplecie od Allegrowicza będzie taniej?

Dalej przy wciskaniu lekko drapie, wibracje ustały.

Pora na skrzynkę, bo wymiana samych pierścieni synchronizatorów g...o pomogła...

AHA ! Mechanik mówił, że nie można mieszać dwumasy LUK i sprzęgła Sachs (tańsze-ok.600PLN)

Porada: nie powinno się dokręcać dwumasy pistoletem pneumatycznym do wału, patrzcie na rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pod pedalem czuc drgania.. :kwasny:.ale nie stawialbym tak jednoznacznie na dwumas..tymbardziej ze jezdze 1Z a one z tego co mi wiadomo nie posiadaja takiego..no chyba ze sie myle

Ja mam ten sam problem. Dodam tylko ze przejechalem juz z tymi drganiami 45 tys km i nic sie nie stało. Niewiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze ze jak mam dostep do czesci to ta cena jest niewiarygodnie niska jak do B6 1,9 TDi 130 ps :cool1:

ps. bede pamietał :wink4:

Cena za sprzęgło Luk do awx na poziomie 450 zł to raczej standart, można kupić nawet trochę taniej, ale jeśli chodzi o silnik avf to sprawa wygląda trochę inaczej, kosztuje na pewno ponad 600 zł, przecież to dwa różne sprzęgła, choć moc silników ta sama. To takie małe sprostowanie dla kolegi ZeeBee-go, który ma sil.awx, a Cuber avf.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...