Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] na VAGu obroty stoją jak głaz a samochodem szarpie :/


szyMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Autko mam dość krótko, więc mam nadzieję, że pytanie nie będzie lamerskie ;) Na biegu jałowym, zaraz po odpaleniu, obroty wchodzą na 1k2 obr/min i lekko się wahają (odczyt z VAGa) a samochodem delikatnie rzuca/kołysze/szarpie. Po rozgrzaniu obroty spadają wg. VAGa do 840 obr/min, stoją jak skała a samochód delikatnie rzuca/kołysze/szarpie (ciężko opisać to odczucie). U znajomego w B5 VW nic takiego się nie dzieje.

Macie pomysła, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam dokladnie to samo, nawet obroty sie zgadzaja, poduszki mam wszystkie nowe, nawet odbijak pod chlodnica, mam tez nowe poduszki pod skrzynia biegow... i nadal to samo, dodam tylko, ze szarpie tez przy zmianie biegow, trzeba bardzo delikatnie zmieniac, jadac normalnie przy zwalnianiu i przyspieszaniu (w korkach) szczegolnie na niskich biegach tez szarpie mimo, ze jest "wysprzeglony", czy ktos wie co to ???

a te obroty 1200na min to tylko jak jest nierozgrzany, to podobno automatyczne ssanie, bo dziala normalnie jak tylko sie troche rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

i ja mam podobny problem - ktoś kiedyś pisał, żeby wymienić świece i te właśnie nowe kupiłem, tylko teraz nie wiem czy wystarczy stare wykręcić, wkręcić nowe i OK, czy też trzeba coś regulować, adaptować itp? prosze o odpowiedź. zauważyłem ostatnio, że przy jeździe stałą prędkością np. na czwartym biegu i przy około 2000 obrotów trzęsie karoserią tak samo jak na postoju na biegu jałowym przy stałych obrotach w okolicach 900.

pozdrawiam, :hi:

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Autko mam dość krótko, więc mam nadzieję, że pytanie nie będzie lamerskie ;) Na biegu jałowym, zaraz po odpaleniu, obroty wchodzą na 1k2 obr/min i lekko się wahają (odczyt z VAGa) a samochodem delikatnie rzuca/kołysze/szarpie. Po rozgrzaniu obroty spadają wg. VAGa do 840 obr/min, stoją jak skała a samochód delikatnie rzuca/kołysze/szarpie (ciężko opisać to odczucie). U znajomego w B5 VW nic takiego się nie dzieje.

Macie pomysła, co to może być?

a w Vag-u nie wyskakuja ci jakies błedy ????

ja miałem podbnie tzn tylko na jałowym obroty stały w miejscu a autko sie trzesło dziwnie podpiołem Vaga i wyskoczył bład sondy lambda skasowałekm go i drgania autka ustały. Pytalem sie mechaniora zaby sprawdział dokładnie i powiedział ze jest to mozliwe bosonda dostała zły skład mieszanki i teraz jest juz ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...