Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z uzyskaniem odpowiedniej temepratury


aro1220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z uzyskaniem odpowiedniej temperatury tzn. przejechałem dziś odcinek ok. 45km i temperatura silnika wskazywała 70C

dojechałem na miejsce również stan temperatury pokazywał 70C zgasiłem silnik i poszedłem na moment do sklepu trwało to dosłownie 4-5 min

wsiadam do auta przekręcam zapłon temp. silnika pokazuję równe 90C przejeżdżam 2km temperatura spada znów do 70C. Czyżby padł

termostat ? może czujnik temperatury silnika ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik siedzi temp na 100 % termostat jak siedzi to jest albo bardzo niska temp albo bardzo wysoka jak sie nie otworzy pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mam podobny problem, mialem tak ze łapal mi 90stopni a gdy przekroczyłem prędkość około 100km/h to temperatura spadała na 70-80stopni wiec wymianilem termostat na nowy wahlera i przy okazji wymieniłem wisco i teraz temperture 90stopni lapie tylko na postoju abo po zgaszeniu ale wtedy załącza sie wisco i juz spada na 80stopni a podczas szybszej jazdy nawet 70stopni. Czemu tak sie dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem właśnie na etapie wymiany termostatu. Mam tą samą przypadłość z temperaturą co kolega "szeva_A4", tylko że jak przejadę ok. 10km przy 80-90km/h to dopiero wskoczy 90' ale jak pogonie szybciej to spada na 70'. Termostat mam już wyjęty i sprawdzałem go, po pomiarach pokazuje różnice otwarcia 8-9mm.

Czy wymieniać na nowy czy to coś innego? Na Vaga nie mam możliwości podpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z termostatami się takie cuda dzieją. Mi padł termostat Wahlera po 4 latach, wsadziłem nowy Meyle i od początku zachowywał się źle - temp. była niestabilna, raz wzrastała do 95 stopni, potem spadała do 85 itp. Oddałem w sklepie Meyle i dopłaciłem do Wahlera - problem zniknął, teraz samochód trzyma cały czas 90 stopni - temperatura jest stabilna niezależnie od tego czy stoję w korku czy jadę w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...