Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co wymienić aby mieć 200 koni w B7 1.9TDI BKE


zradek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

możecie napisać jak zrobić ze 116 koni coś pod 200 i samym softem ile bym wycisnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samym softem wyjdzie Ci mniej wiecej tak:

Audi A4 B6 1.9 TDI 115 PS silnik BKE - 339 Nm / 144PS

Na wieksze moce zmiana wtryskow, sprezarki, dolot, wydech może być i sprzęgło, pare innych pierdół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo GTB, wydech Dp 2,5 cala, sprzegło, pompki Al albo hybrydy , FMIC + strojenie.

+ heble 320 mm:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry pomysl robic 200km z 1.9. Moze cos to bedzie jechalo ale komfort, zywotnosc itp zero. Koszt bardzo wysoki i duzo roboty. Szansa na wysoka awaryjnosc. Lepiej bylo kupic 2.0 170km:) Albo juz z 140 cos modzic. Samym programem robisz 170.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale takie standardowe podniesienie z 116KM do jakis 140 i cos ponad 330Nm ,chyba zbytnio nie namiesza w silniku ? chodzi mi o to ze nic nie musze wymieniac pod ten program ;)

Kumpel ma oryginalny program bo pracowal kiedys w takiej firmie i tak sie zastanawiam bo cena naprawde kusi , pare zlotowek ;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos umiejetnie jezdzi to i 200+ nie namiesza. chyba ze bedziesz jezdził 2 h z noga w podłodze to i serie mozesz zajechac:wink:

zrobiłem ponad 60 tys kkm na ,,modach'' i jakos nie chce sie silnik wysypac:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu jak to wyglądało u mnie w BKE bez żadnych kombinacji sam soft

View image: pomiar

Rożnica w jeździe kolosalna i banan na twarzy gwarantowany :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu jak to wyglądało u mnie w BKE bez żadnych kombinacji sam soft

View image: pomiar

Rożnica w jeździe kolosalna i banan na twarzy gwarantowany :decayed:

silnik silnikowi nierówny ;)

ja mam bliźniaczy BRB i przybyło trochę mniej kucy i momentu, ale żwawsze auto zawsze cieszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry pomysl robic 200km z 1.9. Moze cos to bedzie jechalo ale komfort, zywotnosc itp zero. Koszt bardzo wysoki i duzo roboty. Szansa na wysoka awaryjnosc. Lepiej bylo kupic 2.0 170km:) Albo juz z 140 cos modzic. Samym programem robisz 170.

OO taaakkk! 170KM na piezoelektrykach siemensa co trzeba prac co roku....

1.9 na 200KM na niewysilonej GTB17 spokojnie da rade i bedzie smigac praktycznie bez wiekszych problemow.

- turbo GTB17

- pompowtryski 073AL

- FMIC

- Sprzeglo

- strojenie

Koszty sa rozne w zaleznosci czy czesci nowe czy uzywane itd...

Pogadaj z ogarnientym tunerem z Twojego rejonu niech da Ci wstepny kosztorys

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujac B7 wolałbym dołozyc pare groszy i kupic 3.0 :wink: bo te kilka tys trzeba wsadzic, a przy 3.0 mozna pod 260-270 samym softem osiagnać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedac, dolozyc 10- 20 kola i kupic cos mocniejsze.... zamiast studiowac watki pt "a jakie sprzeglo"... "swap hamulcow" itp itd bedziesz sie cieszyl autem mocniejszym, mniej narazonym na awarie i przy odsprzedazy czesc z niej przeciez odzyskasz. Wladowana kasa w tuning raczej specjalnie przy odsprzedazy sie nie zwroci

Przemek

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobry pomysl robic 200km z 1.9. Moze cos to bedzie jechalo ale komfort, zywotnosc itp zero. Koszt bardzo wysoki i duzo roboty. Szansa na wysoka awaryjnosc. Lepiej bylo kupic 2.0 170km:) Albo juz z 140 cos modzic. Samym programem robisz 170.

Komfort to raczej wzrasta :) Ja na moim zestawie 200 Ps/420 Nm zrobiłem 20,000 km i jak narazie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BKE sam virus i aut kata to 148koni. Dalej turbina bo jest bardzo mała pompki i sprzęgło. To nie jest wzmacniany awx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od wydechu , koniecznie chce mieć dwie końcówki potem lecę z programem. dalej zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...