Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Rodzaje Lista Liczników - Monochromatyczne I Kolorowe (Wersja Europejska)


Slawek

Rekomendowane odpowiedzi

Apropo licznika mam czarno-czerwony fis chcialbym by pokazywal mi na postoku spalanie w L/H jak to jest w seatach i skodach. Ktos robil cos takiego?

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem licznik na kolorowy i mam problem... wszystko działa ok oprócz wskaznika paliwa... na początku nie działał wogóle ale po przestawieniu w vagu z Q na ośke ruszył sie i nieby wszysko pieknie ale w miare ubywającego paliwa wskazówka sie podnosi a nie opada:eusathink: co trzeba przestawic i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw zobacz czy kostki z tyłu dobrze siedza, ewentualnie ktorys pin w liczniku czy sie nie zagiął..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. sprawdziłem wszystkie piny w kostkach i wszystko jest jak nalezy ( proste ,nie pogięte,nie zaśniedziałe) .... nic sie nie zmieniło jak podłączyłem ponownie... :facepalm: gdzie szukać dalej?:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz licznik i podmien wskaznik paliwa z twojego starego.., prosta sprawa, 4 wkrety z tyłu licznika i sciągasz tyl zegarów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje wskaźnik paliwa podczas testu zegarów? Ja bym jeszcze raz spróbował zatankować i zobaczyć czy nie jest ok. Jak nie, to rzeczywiście te liczniki czasem miały problem elektroniczny ze wskaźnikiem paliwa lub wskaźnikiem temperatury. Gdyby dalej szalał po zatankowaniu (opadała wskazówka i rosła w niewytłumaczalny sposóB), to chyba najlepiej tak zrobić jak napisał Łukasz, bo chyba nie opłaca się dawać do naprawy elektronikowi.

Bielun22 jeszcze pytanie z innej beczki. Jaki kolorowy licznik w Twoim przypadku udało się zaadaptować, 930 G? Czy świeciły Ci wskazówki przed wymianą i czy świecą dalej (i jaką masz pierwszą cyfrę w adaptacji licznika kanał 19). Pytam bo liczniki z roku modelowego 2001 nie mają świecących wskazówek przy zapłonie, a od 2002 już mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik głupieje dalej:/ mam nadzieje ze wymiana tego wskaźnika pomoze ( moze ktos napisac co robic dalej jak juz sie odkreci te 4 srubki) zeby wymienic ten wskaznik?

Sławek udało mi sie znaleźć kolor z końcówką GX:banan:... wskazówki świeciły przed i świecą po:decayed: co do tej cyfry z kanału 19-ego to sprawdze i napisze... jedynym minuse jest to ze ten wskaźnik paliwa wariuje:facepalm: .. mam nadzieje ze uda mi sie to jakoś ogarnąć bo ja juz nie chce czerwonego:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozkręceniem sobie poradzisz, jakby co to popatrz tu http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-tarcz-zegarow-tarcze-s4-128214/ :wink:

Co do wskazówek, to oczywiście chodzi mi o to że świecą na zapłonie - tak masz i miałeś? Bo wiadomo że przy włączonych światłach wskazówki razem z tarczami świecą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zapłonie nie świecą:wink:.... zmieniłem ten wskaźnik od paliwa i niestety lipa wskazówka nadal idzie w góre( wcale by mi to nie przeszkadzało gdyby paliwo rosło:decayed:)... moze cos w adaptcji jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle robiłeś test zegarów? Test wychodził dobrze czy tak jak na tym filmiku:

Czy już tankowałeś po wymianie licznika? Czasem taka głupota pomaga jeśli coś dziwnie wskazuje po wymianie licznika (lub tymczasowo zwariuje).

Może rzeczywiście by trzeba było przepatrzeć adaptację czy coś nie jest zagmatwane, albo może złe kodowanie -od tego wiem że różne rzeczy się działy.

Jeśli wymieniłeś wskaźnik, zrobiłeś co napisałem wyżej i dalej to samo, to może gdzieś przed kostką coś nie tak elektronicznie, może jakieś zimne luty są.

Czepiając się wskazówek na zapłonie :decayed: Świeciły Ci na starym liczniku czy nie pamiętasz, bo teoretycznie powinny świecić na starym, ale praktycznie nie wiem skoro miałeś licznik z roku modelowego 2002 a immo z roku 2001. Sorki ale próbuję tę sprawę rozgryźć do końca. Oczywiście świecą wskazówki po zaadaptowaniu tego w 19 kanale licznika, ale domyślnie to jest od modelowego 2002, a wcześniej tego nie ma :wink: Podaj jak możesz jeszcze datę produkcji starego licznika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławciu nie wiem czy test mi robili bo ja to tylko płace i ogladam co mi majster tam robi... a co do wskazówek to w starym czerwonym na zapłonie swiecą wskazówki a nanowym kolorowym na zapłonie juz nie swieci... data starego licznika 3/5/2001....

---------- Post dopisany at 08:10 ---------- Poprzedni post napisany at 08:03 ----------

na filmiku widze ze ta wskazówka paliwa jest od poczatku z prawej strony a u mnie jest normalnie od strony rezerwy z lewej tylko ze pózniej po zapłonie i przejechaniu km zamiast opadac to rosnie:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację na temat świecenia wskazówek itd. -zaspokoiło moją wiedzę w tym temacie:wink:

Co do wskaźnika paliwa, ciężko mi coś więcej powiedzieć niż napisałem wyżej. Musisz wyposażyć się w podstawowy kabel byś przynajmniej takie rzeczy jak test, błędy, kodowanie sprawdził, a nie żeby zawsze płacić za podłączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade do warsztatu gdzie mi to robili bo dzwoniłem dzisiaj do szefa tego bajzlu i najprawdopodobniej jego pracownik który to robił zapomniał zakodowac wskaźnika paliwa tak jak to było w starym :facepalm: ... mam nadzieje ze to bedzie to.... bo dzisiaj zatankowałem pod korek i mi sie rezerwa pali:kox:... Sławku to podświetlanie da sie zakodowac tak zeby świeciły na zapłonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować, choć raczej nie ruszy -pierwsza liczba adaptacji kanał 19 w liczniku odpowiada za podświetlenie czyli np. 11000, gdzie pierwsza jedynka to wskazówki (druga jedynka to pełny FIS).

U mnie dziwiłem się że nie mogę tego ustawić w GX, myślałem że tylko produkcja do 07.2001 tak ma, a GX (mój chyba z 2005) że będzie świeciło, ale jednak zrobili identycznie jak te z 2001.:kwasny:

Ale spróbuj, zobaczymy jak będzie u Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , umnie wskazówki sie swieca na czerwono jak włącze zapłon mam czerwony fis . i chyba mam pełen fis , pokazuje mi spalanie chwilowe spalanie srednie ilosc km ilosc do przebucia na danym paliwie godz jazdy itp noi te komunikaty mało paliwa , zuzyte klocki , mało oleju itp czyli mam pełny komuter ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie wpadłem kupując licznik z s4 2004 rok...

Problem w tym że mam auto po przekładce i nie wiem dokładnke jaki licznik siedzi, będę musiał sprawdzić. Auto rok produkcji 2001 modelowy 2002, i nie wiem co teraz zrobić :| czyli nie ma szansy na sprawne uruchomienie sanochodu z tym licznikiem?

---------- Post dopisany 09-06-2014 at 12:04 ---------- Poprzedni post napisany 06-06-2014 at 09:53 ----------

Dostałem właśnie zegary od audi S4

20140609_105915.jpg

Moje Auto wyprodukowane w 2001 roku, rok modelowy 2002, końcówka VIN 021 654. Będę próbował dopasować ten liczbik w jakiś sposób, myślicie że jest jakaś szansa na powodzenie?

20140609_105926.jpg

20140609_105940.jpg

20140609_105955.jpg

20140609_110015.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...