Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka działa, ale nie ma ciśnienia,


cocoo24

Rekomendowane odpowiedzi

witam, podpinałem się pod temat ale nikt mi nie udzielił info, mam a4 afn i problem z klimą, tzn, załancza się, spręzarka i wentylatory działają, brak błędów na kompie, a sprężarka nie daje ciśnienia, wydmuch z nawiewów jest większy, ale nie chłodzi. Dodam, ze rok jeździłem bez czynnika, ale klimy nie uruchamiałem, teraz jest nabita, ale nie chłodzi, proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam identyczny objaw. Kupiłem osuszacz i dławik bo może przez to nie chce działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam identyczny objaw. Kupiłem osuszacz i dławik bo może przez to nie chce działać.

własnie też zastanawiam się nad dławikiem

---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ----------

ile dałes za dławik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli osuszacz lub dlawik byly by zapchane to cisnienie bylo by az za wysokie. no chyba ze dlawik sie uszkodzil i nie rozpreza czynnika. Jest tez opcja wygietej plyty zaworowej w sprezarce, ale to powstaje glownie w skutek zlego napelniania lub zlej diagnostyki uszkodzonego ukladu. Sprawdzaliscie cisnienie po stonie ssacej ??? jesli tam bedzie schodzic ponizej zera to sprawdzcie ilosc czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co dalej, chyba będę dawał sprężarke do sprawdzenia, Buba, a Ty co robisz dalej z tym tematem?

---------- Post dopisany 12-07-2013 at 13:52 ---------- Poprzedni post napisany 10-07-2013 at 13:12 ----------

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też się podepnę, kupiłem auto we wrześniu 2011, koleś powiedział, że klimę wystarczy nabić, ale już tego nie zrobiłem bo nie było tak gorąco, ale klima nie chłodziła. Postanowiłem jakieś dwa tygodnie temu ją nabić, okazało się, że nie była całkiem pusta, ale wszystko się elegancko nabiło , czynnik, olej itp. Niestety klima w ogóle nie chłodzi, wszystko się załącza wentylatory, słychać jak sprężarka robi takie "cyk" więc też się włącza. Nie ma żadnych wycieków, wszystko szczelne ... jedynie na wydruku z maszyny, którą nabijali mi klimę jest mała podpowiedź co może być błędem : "infiltracja gorącej wody lub powietrza" lub "lód na parowniku". Nie znam się na tym, może ktoś już coś podobnego przerabiał. Myślę jeszcze nad kompresorem bo na wydruku są takie ciśnienia :

Ciśnienie HP - 7,6 bar

Ciśnienie LP - 1,2 bar

ale słychać, że kompresor działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Podepnę się do wątku. Miałem podobny problem z klimą. Wymieniłem osuszacz, dyszę rozprężną i nie pomogło Ciśnienie HP ok. 5-6 bar więc ledwo ledwo. Zdemontowałem sprężarkę i po rozebraniu nie zauważyłem żadnych śladów zużycia. Założone nowe uszczelnienia i zawór sterujący w sprężarce, zalana olejem. Problem jak był tak jest po włączeniu sprężarka się załącza wentylator pracuje a ciśnienie ok 5-6 bar. Niestety mam tylko jeden króciec na skraplaczu więc nie wiem jakie jest niskie ciśnienie.

Jak ew. jeszcze sprawdzić co nie gra?

Sprężarka Zexel DCW17B króćce z gwintem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten brak portu LP,ciśnienie 5-6 na HP oznacza praktycznie brak sprężania.Albo sprężarka nie tłoczy ,albo dławik otwarty.Sprawdz czy rurki cokolwiek chłodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki po włączeniu klimy trochę chłodne, i słychać w okolicach dyszy rozprężnej że coś tam przepływa. Podejrzewam jeszcze ten zawór w sprężarce, że nie steruje i pracuje ona z minimalnym skokiem. Tylko jak go sprawdzić?

---------- Post dopisany 19-04-2014 at 19:41 ---------- Poprzedni post napisany 14-03-2014 at 08:28 ----------

Witam.

Rozebrałem jeszcze raz sprężarkę (wizualnie nic nie stwierdziłem) i obróciłem płytki zaworowe na drugą stronę, chociaż nie było widać jakichś odkształceń. Po napełnieniu zaczęła śmigać ok.7st. C na wylocie. Ciśnienie HI 11-13bar przy 21 stopniach na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...