Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB UNIDEN PRO 520 XL


Rekomendowane odpowiedzi

Help me :)

Nosze sie z zamiarem kupienia tego radyjka, mam jednak watpliwosci jaka antene wybrac. Jedni chwala te na magnez inni mowia ze lepsze sa te montowane na stale :confused4: Jaka dlugosc antenz jest najodpowiedniejsza_ Wiem ze im dluzsza tym lepsza ale jaka jest najoptymalniejsza

Co byscie mi polecili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaka kwota dysponujesz :wink4:

myslalem tak 300-350 zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego ja mam dokładnie ten sam model już rok i antenkę hustlera100 magnesowa spokojne 160km/h wytrzymuje magnes przemawia domnie bo często zmieniam samochody z prywatnego do służbowego i spowrotem więc zdaje egzamin, a i z komunikacją nie ma problemu do 5km spokojne. Niewierz w bajki że podają 12 i więcej km bo to raczej na pustyni tak może i ściągnie ale te 5km to w zupełności wystarczy. Antenka ma 1m i ładnie w samochodzie się mieści jak zdejmuje. Polecam ten model bo mnie służy wyśmienicie już dawno się zwróciła :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mobilkow moim zdaniem radyjko jest dobre i pociagnie na kazdej antence takze na magnesowce sam uzywam od swieta tego zestawu i niezle sie spisuje nawet lepiej niz zestaw ktory mam zalozony w samochodzie ciezarowym fakt ze mam kiepska antene w ciezarowce ale kiedys sie ja wymieni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co w temacie + Hustler 110 cm, u mnie gra i jestem zadowolony w 100% :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem identyczne radyjko jak Ty i do tego antenke Midland ML 145 (145 cm wysokości) i jest super :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie same radio tylko wzmocnione :wink4: i do niego antene 1,5 m ALAN 9 PLUS i bardzo ładnie mi ściąga a antena tylko montażowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radyjka będziesz zadowolony ale antenka to min ml 145 :wink4: . Ja sam używam ml w służbowym aucie a w moim :a4fan: używam sirio turbo 5000 (196 cm długości ) :> i na uchwycie bo magnes może narobić szkód . wiem sam po sobie bo w służbowym aucie ( biały ) po roku pokazały sie plamy rdzy na lakierze tak wiec zrezygnowałem z magnesu w prywatnym samochodzie . A wybór należy do ciebie ile userów tyle opinii :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wasze opinie :)

Chyba zdecyduje sie jednak na montowaną na stałe o długości około 1,5m :>

Jaki uchwyt proponowalibyście mi zastosować? Nie chciałbym ingerować w blachy. Myślałem o zamontowaniu w klapie bagażnika (mam sedana) tylko który uchwyt? Może ktoś ma namiar na coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki uchwyt proponowalibyście mi zastosować? Nie chciałbym ingerować w blachy.

Decydując się na stały uchwyt licz się z tym że właśnie ingerujeszw blachę, chodzi o dobrą masę :wink4:

Jesli już stały uchwyt wybierasz, to bierz antenę tak max 1.2m długą, w zupełności wystarczy i normalnie wygląda. No chyba że nastawiasz sę na jakieś mega łącznosci :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item393472787_uchwyt_cb_radio_na_klape_uchwyt_obrotowy.html ja mam ten uchwyt na klapie w sedanie ładnie idzie dopasowac go do krzywizny klapy by antena stała w pionie antene mam Lemm AT-1500 z radyjkiem w opisie i chodzi ładnie predzej miałem Hustlera IC-100 i kabel zrobił rysy na dachu bo antene miałem na srodku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy tu wyjasnić, że jeżeli chodzi o pracę anteny, to uchwyt jest zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem montażowym.

Najlepsza (dla mnie jedyna słyszna) jest dziurka w dachu.

Paradoksalnie to rozwiazanie jest najmniej szkodliwe dla Waszych pupilków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa,napisz jeszcze że dziurka na samy srodku dachu :wallbash: Ciekawe czy u siebie w aucie wyj....es dziure w dachu żeby sobie zamontowac antene?

Takie rzeczy to sie kiedys robiło gdy nie było anten magnesowych ani dostepnych dzisiaj róznorakich uchwytów montazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiera około 3-7km

sporo zależy też od nadajnika po drugiej stronie bo ja na tym zestawie słyszałem reklamującą się jadłodajnię z odległości 17 km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze oni Cie pewnie GRazny nie slysza, ja bym proponowal tak jak wczesniej proponowana ML-145 na uchwyt do klapy nie jest zbyt droga a ladnie zbiera(dobrze wyregulowac i bedzie smigac ) chyba ze masz okolo 140zlna wydanie to President Alaska 150 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem już radyjko, antena montowana na stałe, uchwyt do anteny, długość antenki około 1,2m.

Pozostaje juz tylko wybrać konkretny model antenki.

Jakie macie propozycje? Ma ktoś może podobny zestaw do mojego? :>

Czy jesli kupie osobno radio i antene bede miał problem z dostrojeniem zestawu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesli kupie osobno radio i antene bede miał problem z dostrojeniem zestawu???

Nie powinno byc problemu, kupujac w komplecie sprzedawca powinien Ci zestaw zestroic,jeśli osobno to znajdź kogos kto posiada miernik SWR i zestroi ,a jak nie to jedź do serwisu CB i za ok 20 zeta Ci zestroja. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...