Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Renowacja spartolonej roboty po lakierniku :/

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym podzielić się z wami krótką relacją, bo tylko nieco ponad 80 zdjęć... z etapów prac nad Astrą Coupe Bertone. Kolega podstawił do mnie samochód po tym, gdy odebrał go od lakiernika. Lakierowanie obejmowało cały samochód. Niestety robota spartolona. Źle przygotowana powierzchnia przed malowaniem, a raczej wcale nie przygotowana. Jak można na stary lakier posiadający miliony odprysków położyć nowy przez co widać dołki na lakierze? Jednak w tym kraju można :D Kolega odebrał samochód cały zrysowany i dość matowy po nieumiejętnych podejściach do polerowania przez lakiernika po czym jedyne co przychodziło mu na myśl, to oddanie auta komuś w dobre ręce, co by w choć minimalnym stopniu dopieścić i odratować fajne autko jakim jest Coupeta wyprodukowana przez zakłady Bertone we Włoszech.

A jeszcze nie tak dawno jeździłem czarną bertoną i sentymet do tego auta jednak pozostał jak i wspomnienia wróciły :)

Lista użytych preparatów/kosmetyków.

Nadwozie i nadkola:

- Piana z Marolexa

- Pędzelki

- IPA

- Nielsen Chemicals Choice

- Shiny Garage Strawbery

- Trix

- Prickbort MAC124

Kołpaki i opony:

- Nielsen Brillance

- Autoglym Super Resin Polish

- Zymol Carbon

Korekta lakieru z lampkami:

- Silverline ( ale za jakiś czas wskoczy wymarzona EPL 11+ )

- Futro Wet Wet Look

- Jeans pad z CarPro

- Biały pad Flexipads

- Żółty pad 3M

- Czarny pad ProfiPolish

- Menzerna FG500 PF2500 i SF4000

- Papierki wodne 2000 2500 i 3000

- IPA

- Taśmy Schotch

Pre Wash i mycie:

- Piana z Marolexa

- Shiny Garage Strawbery

- Glinka zielona z CarPro

- dwa wiadra rękawica z mikrofibry Nigrin

Odżywienie i zabezpieczenie lakieru:

- Lusso Revitalizing Creme

- Zymol Carbon

Szyby i tworzywa sztuszne z zewnątrz:

- RainX

- Sas

Mikrofibry, aplikatory itp:

- Valet PRO Large Blue Fluffy

- Wet Wet Look Aladdin

- Wet Wet Look Daimos

- ProfiPolish Super Soft Red Line

- Wet Wet Look Yellow Dragon

- Wet Wet Look Sunny

Czas na przedstawienie bohatera całego zamieszania...

Lecę od razu z konkretami:

20130520164153.jpg

20130520164207.jpg

20130520164217.jpg

20130520164244.jpg

20130520164323.jpg

20130520164438.jpg

20130520164531.jpg

20130520183836.jpg

20130520183903.jpg

20130520183907.jpg

Nieźle brud wypełnia defekty. Stan lakieru przeraził mnie po dokładnym wymyciu i inspekcji pod halogenem...

20130521154236.jpg

20130521154244.jpg

20130521154737.jpg

20130524173254.jpg

20130521155103.jpg

20130521155109.jpg

20130521155208.jpg

Przygotowane futro z Wet weta,pady 3m i Profipolish muszą jeszcze poczekać...

20130521174116.jpg

Dzielę maskę na pół...

20130521173412.jpg

... i zabawę zaczynamy od wyrównania lakieru oraz usunięcia "skórki pomarańczy" systemem CarPro. SF 4000 idealnie nadaje się do nadania poślizgu.

20130521173513.jpg

Pierwszy przejazd jeans padem:

20130521180157.jpg

20130521180204.jpg

Po kilku przejazdach jeans postanowiłem użyć wet wet looka na FG 500 Menzerny:

20130521182706.jpg

A to wszystko po to aby pokazać jaki bałagan robi futro.

Czyszczę futro, Ipa w dłoń i ścieram:

20130521183645.jpg

20130521183847.jpg

A teraz podejście z PF2500 na żółtym 3M w celu pokazania jak ładnie na polishu idzie wyciągnąć bałagan po futrze, bez potrzeby przejazdu białym flexi, a to zapewne

jest możliwe ze względu na średniej twardości lakier ;)

20130521183949.jpg

Oto co udało się uzyskać po 2 przejazdach:

20130522163921.jpg

20130522163902.jpg

Korzystając z okazji, że jeszcze było widno, wyjechałem z garażu by pocykać kilka zdjęć:

20130521192616.jpg

20130521192538.jpg

20130522163637.jpg

50/50 i inne zdjęcia podczas prac nad autkiem.

System CarPro robi robotę ;)

20130523200928.jpg

20130523200902.jpg

20130523201052.jpg

20130523192523.jpg

20130523192815.jpg

20130523192845.jpg

20130523193027.jpg

20130523193216.jpg

20130527224720.jpg

20130527224733.jpg

Bo lustro musi być :D

20130523192913.jpg

50/50 z przejazdem jeansem z CarPro 1sze podejście:

20130529165937.jpg

A to już po drugim podejściu :)

20130529170058.jpg

Lampy z tyłu zostały dopieszczone PF2500 na żółtym 3mie i finishu sf4000:

Przed:

20130531171107.jpg

... tuż po:

20130531171845.jpg

20130531172649.jpg

Zrobiłem też fotkę aby pokazać co robi jeden przejazd Autosolem na końcówce wydechu:

Przed:

20130531214621.jpg

Po:

20130531220130.jpg

20130527224803.jpg

20130527224846.jpg

20130527225027.jpg

20130527225111.jpg

Po korekcie oczywiście dokładne mycie, osuszenie, IPA itp...

Efekt po nałożeniu Lusso Revitalizing Creme i zabezpieczeniu woskiem Carbon Zymola:

20130601095154.jpg

20130601095158.jpg

20130601095209.jpg

20130601095216.jpg

20130601095228.jpg

20130601095235.jpg

20130601095239.jpg

20130601095249.jpg

20130601095254.jpg

20130601095257.jpg

20130601095316.jpg

20130601095334.jpg

20130601095348.jpg

20130601095304.jpg

20130601095416.jpg

20130601095442.jpg

Pamiętacie?

20130520164207.jpg

Teraz jest już tak :

20130601095431.jpg

Kolega dziś odbierał autko, akurat pogoda nie dopisała, ale za to była okazja zrobić zdjęcia podczas kropelkowania ;)

20130601105243.jpg

20130601105311.jpg

20130601110420.jpg

20130601110428.jpg

Z osiągniętego efektu jestem bardzo zadowolony, kolega jeszcze bardziej ;)

Niestety zdjęcia robione telefonem i efekt na zdjęciach nie oddaje efektu jaki jest na żywo.

Czas jaki poświęciłem pracując sam to ponad 75 godzin. Ale dla takich efektów warto ;)

Link do relacji na kosmetykaaut:

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Astra G Coupe Bertone

Opublikowano

klasa też się jednak skusze na polerkę maszynką bo ręcznie to o d*pę potłuc :hi:

Opublikowano

Efekt super :) Robota sie opłacała bo wygląda jak by przed chwila z salonu wyjechała :)

Opublikowano

...

Opublikowano

Bardzo dobra robota (pomijam kwestie odebrania tak spartolonego lakierowania - nie rozumiem:thumbdown:)

Niepotrzebnie po padzie CarPro uzywales futra - dodales sobie tylko roboty.

Opublikowano

ja jebie.. weź tu oddaj auto do lakierowana :facepalm: graty reanimacji :wink:

Opublikowano

pewnie jeden z tych co uwarzaja ze pasta tempo i szlifierka katowa czynia cuda:decayed:

Opublikowano

Temat z KA.

Opublikowano
  • Autor

Zgadza się ;)

Wrzuciłem swoją pracę na KA, aby się pokazać i ewentualnie uzyskać jakiś wskazówek, o których mógłbym nie wiedzieć, a fachowców z prawdziwego zdarzenia nie brakuje - pomijając teoretyków którzy detailing widzieli tylko na monitorze komputera :D

Co do jazdy futrem, przejazdu dokonałem tylko na połówce maski w celach testowych ;)

Opublikowano

To juz wiesz. Futro zostawia wiekszy balagan jak pady carpro

Opublikowano
  • Autor

Ale ja to wiedziałem od dawna i tak jak mówię było w celach testowych bo nikt nie wrzucił foto jaki bałagan robi futro, czy jakie holo zostawia gąbka. Nie ma to jak na KA oglądać 50/50 gdzie wszelkie holo po mocno ściernej paście są zamaskowane - bo po co do 50siątek wymyć pastę IPĄ czy rozpuszczalnikiem sylikonowym :D

Opublikowano

Świetna robota, niestety ja po odebraniu listew oraz progów od lakiernika miałem to samo, założone na auto, umyte i w.....ny na maxa, tel. do lakiernika i dostałem w odpowiedzi "jak polerowałem to się świeciło, niech pan przywiezie to zrobie jeszcze raz i bedzie sie swiecic na nowo" po czym sie rozłączyłem, poszedłem do garazu i polerka w ruch... 50/50 poniżej...

b39b1bc0c5189c7cmed.jpg

Opublikowano

Siema Krystianie :decayed:

Opublikowano

Dokladny balagan holo itp sa w moim temacie moje prace - swietnie widac i opisane na przykladzie klapy Volvo.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Bardzo pięknie odnowiona ale czy to nie zakrawa na przesadę?:wink:

Opublikowano
Bardzo pięknie odnowiona ale czy to nie zakrawa na przesadę?:wink:

Nie :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.