Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 1,6 - hałas z układu wydechowego...


Archibald

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Zanabyłem drogą kupna to cudowne auto i zacząłem je remontować, gdyż tego wymagało. No i przyszedł czas na paskudnie pierdząco - hałasujący wydech. Na pierwszy ogień poszła do wymiany taka "dwururka" (sorki za nazewnictwo, jestem totalnym laikiem...), która wychodzi z kolektora i przeistacza się w jedną rurkę - bo była dziurawa. Mechanik wstawił mi nową. Jednak problem nie ustąpił do końca, stwierdziliśmy, że wymieniamy jeszcze środkowy tłumik, bo ewidentnie hałasuje i w ogóle wydawał się pusty w środku. Wymieniliśmy. Auto na biegu jałowym zachowuje się dość przyzwoicie, jednak "przygazówka" czy po prostu wejście na obroty - hałas. Metaliczny, wredny dźwięk. Ostatni tłumik widać, że był niedawno zmieniany, zresztą dźwięk dochodzi z okolic środkowego tłumika, może ciut wcześniej - i teraz do sedna - poprzedni właściciel wyciął katalizator, wstawił rurę. Zwykłą rurę. Czyli na początku drogi spaliny mają dłuuuuuugi odcinek rury i potem dwa tłumiki. Z racji tego, że ponoć katalizatory kosztują sporo stwierdziłem, że może wstawić w miejsce po katalizatorze jakiś tłumik - jak sądzicie, czy to jest w stanie pomóc? Czy dłuuuuugi odcinek rury jako pierwszego elementu dla spalin może być przyczyną tego wrednego, metalicznego dźwięku?.. Czy może szukać gdzie indziej przyczyny?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem tyle że nie mam rurki wspawanej a została pusta puszka po katalizatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk pochodzi wlaśnie z rurki zamiast kata - też tak mam ale mnie nie przeszkadza.

U kolegi być moze jest wstawiona taka rurka w obudowie kata?

Problem rozwiąże wstawienie tłumika przelotowego w obudowie katalizatora (nie mylić ze strumienicą). U ojca w 1,6 Passat tak zrobilem i jest idelanie cicho jakby był kat.

Niestety w naszych wolnossących potworkach taki jest skutek uboczny (nazywany tutaj na forum niekiedy efektem poloneza) wstawienia pustej rury w miejsce kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dzisiaj odebrałem autko od gościa zajmującego się tłumikami. Wymienił mi ten łącznik elastyczny i o dziwo jest ciszej ale tylko na wolnych obrotach, kręcąc go wyżej mam wrażenie, że znów pojawia się pierdzenie :( nie wiem już gdzie szukać przyczyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...