Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa skrzyni czy zakup uzywanej z gwarrancja rozruchowa


piotr_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu wyje mi cos w okolicach napedu podczas jazdy. Odrazu jak puszczam gaz podczas jazdy wycia nie ma. Diagnoza mechanika mam nadzieje ze trafil dobrze to skrzynia. Teraz pytanie. Czy naprawiac moja czy kupic urzywana na allego.

Drugie pytanie: czy wycie poze tez pochodzic od kola dwumasowego lub lozyska oporowego.

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaria skrzyni biegow to raczej bardzo rzadko spotykana awaria. A jezeli sie juz sypie to konkretnie a nie jakies wycie. Wiec sugeruje tak jak kolega wyzej uderzyc do innego mechanika. A najlepiej paru. Mniejsza szansa na trafienie jakiegos wyzyskiwacza ktory powie ze skrzynia skasuje za to mnostwo kasy a to bedzie pier**la.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale jak masz zapiety bieg i puszczasz gaz to dla skrzyni nie ma roznicy bo ona dalej sie w taki sam sposob kreci no chyba ze chodzi ci ze jeszcze wciskasz sprzetlo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale jak masz zapiety bieg i puszczasz gaz to dla skrzyni nie ma roznicy bo ona dalej sie w taki sam sposob kreci no chyba ze chodzi ci ze jeszcze wciskasz sprzetlo :decayed:

Przestaja wyc przy wcisnieciu sprzengla lub przy puszczeniu gazu. Sam juz nie wiem co to moze byc a to wycie mnie denerwuje ale zrobile juz tak 20tys km i ani nie jest glosniej ani ciszej.

Moze to glupie pytanie ale czy przy dodawaniu gazu podczas jazdy moze wyc tez alternator. Sam juz nie wiem gdzie szukac przyczyny.

Wogule to wycie to jest czasami podobne jakby Jakis silniczek elektryczy wyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie mało oleum w skrzyni, nic Ci pod autem poza skroplinami z klimy nie kapie ? :decayed:

W ogóle co to za skrzynia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile wchodzi do suchej skrzyni, 0,75 l to dosyć sporo jak na dolewkę.

Dawno jeździsz tym autem ?

Gdzieś musi wyciekać, może chodziła wcześniej prawie na sucho ?

Proponuje zacząć powoli przeglądać alledrogo za jakąś okazją, w naprawę bym się nie bawił :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja autem zrobile 20 tys km. Dziwi mnie jedno ze Auto bylo caly czas serwisowane w ASO a nikt oleju w skrzyni nie sprawdzal. Skrzynia slucha nie ma wyciekow. Cena na allegro to okolo 1500zl czyli nie ma tragedni. Moj dylemat to wsumie jeden czy naprawiac swoja (czego wsumie mechanik odradza) czy kupic uzywke. Ale chyba ta druga opcja wchodzi w rachube. Jak bede w PL to podjade jeczcze do innego mechanika jezeli on to potwierzi to chyba kupie uzywke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy masz typowe dla kończącej się skrzyni, pewnie jeszcze parę tysi na niej zrobisz ale ja na twoim miejscu już bym się rozglądał za dobrym egzemplarzem z gwarancją rozruchową :decayed:

Zastanawia mnie tylko, gdzie się podział ten olej, jak nie było żadnych śladów wycików , za mało nalali w fabryce ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie w fabryce za malo nalali. Z ta gwaranja kazdy wie jak jest ale niby juz dzwonilem do dwoch gosci i jedna byla po przebiegu 60 tys a druga po 80tys km. Mam nadzieje ze wakacje jeszcze przejedze a potem kupie uzywke i zobaczymy co bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietl komentarze do transakcji sprzedającego i postaraj się jak najwięcej dowiedzieć o aucie w którym chodziła.

Bierz raczej od kogoś co dużo handluje, nie będzie stawiać łatwego zarobku ponad reputacje i g..wna ci nie wciśnie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu ma same dobre opinie zero negatywow i duzo czesci na sprzedaz.cena 1500 zl z wysylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym siępodłaczyć do tematu. ja mam w swojej skrzyni problem z tym że ciężko mi wskakuje pierwszy bieg reszta ok ,po wymianie Sprzegła dwumas itd wszystko było ok przez jakieś 5 tysiecy, teraz problem powraca. Czy to może znaczyć, że olej w skrzyni jest do wymiany? auto ma 240tys przebiegu, nie wiem czy olej kiedykolwiek ktoś sprawdzał/wymieniał w skrzyni. JAki olej warto zalac do skrzyni w 1.9tdi awx 130koni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam temat. U mnie okazalo sie ze byla to skrzynia. Po zakupie uzywanej na allego i jej wymianie nastala cisza. Az milo sie jedzi. W wolnym czasie mechanik rozkreci moja stara i zobaczy co bylo na wykonczeniu. Koszt z wymiana 1800 zl takze nie ma tragedi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze to jak jeszcze jesteś w stanie powiedzieć co dokładnie było przyczyną takiego wycia w tej skrzyni, bardzo mnie to ciekawi.

Czy udało się ją rozebrać itp. Ja w swoim na razie nie mam żadnego wycia jest cisza ale ciekawi mnie ten temat.

Jaką skrzynię kupiłeś z którego roku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...