Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AVF - do TDI kowych Expertów - zerknąć ogólnie + drgania na wolnych obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

świerzutkie logi jeszcze cieplutkie :

Do oceny TDI kowych Expertów

Dynamicznie III bieg

Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Statycznie

Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Opublikowano

Kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym do poprawki. Kiedy rozrząd zmieniany?

Opublikowano

ale fure skatowales logujac do takich obrotow.Robi sie do 4000RPM.

Opublikowano
  • Autor
Kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym do poprawki. Kiedy rozrząd zmieniany?

Rozrząd robiłem przy ok 105tys teraz jest 160tys.

W zasadzie stan taki od wymiany rozrządu bo rozrząd robiony zaraz po kupnie i nie pamiętam jak było przed.

Lars_ZG po czym to widzisz? Jak to powinno wyglądać? jak duże przesuniecie?

Dam rade to skorygować bez wyciągania paska?

W którą stronę Ile ?

Na co patrzyć po skorygowaniu?

Rozrząd robiłem sam - miałem przyrządy więc wał korbowy i wałek rozrządu był zablokowany jedyne przesuniecie to o naciąg paska ale sam rozumiesz bez większej praktyki można coś nie tak zrobić.

Wiktor

---------- Post dopisany at 10:34 ---------- Poprzedni post napisany at 10:31 ----------

ale fure skatowales logujac do takich obrotow.Robi sie do 4000RPM.

A tak auto szło do odcinki może ciut za daleko ale starałem się przekroczyć 4,5 tys obr/min

następnym razem się poprawie - dzięki za uwagę

Opublikowano
Kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym do poprawki. Kiedy rozrząd zmieniany?

Rozrząd robiłem przy ok 105tys teraz jest 160tys.

W zasadzie stan taki od wymiany rozrządu bo rozrząd robiony zaraz po kupnie i nie pamiętam jak było przed.

Lars_ZG po czym to widzisz? Jak to powinno wyglądać? jak duże przesuniecie?

Dam rade to skorygować bez wyciągania paska?

W którą stronę Ile ?

Na co patrzyć po skorygowaniu?

Rozrząd robiłem sam - miałem przyrządy więc wał korbowy i wałek rozrządu był zablokowany jedyne przesuniecie to o naciąg paska ale sam rozumiesz bez większej praktyki można coś nie tak zrobić.

Wiktor

---------- Post dopisany at 10:34 ---------- Poprzedni post napisany at 10:31 ----------

ale fure skatowales logujac do takich obrotow.Robi sie do 4000RPM.

A tak auto szło do odcinki może ciut za daleko ale starałem się przekroczyć 4,5 tys obr/min

następnym razem się poprawie - dzięki za uwagę

Dasz rade sam przy pomocy Vag-a i monitoringu grupy 004 ostatnia kolumna. Przesunięcie nie jest duże, generalnie w granicach normy ale skoro można ustawić zalecane '0' to czemu tego nie zrobić. Na forum albo na google znajdziesz pełną procedurę ustawiania synchronizacji, aż dziw mnie bierze że mając kompa i zmieniając rozrząd tego nie sprawdziłeś. Ustaw na 0 synchro i wtedy zrob próbe dynamiczną i wrzuc.

Opublikowano

Nie ciąg go do takich obrotów bo i tak maksymalną moc osiągasz przy +/- 4000 obr./min. Kiedy ostatnio wymieniałeś termostat ? Jak już będziesz logował to zrób komplet.

Opublikowano
  • Autor
Nie ciąg go do takich obrotów bo i tak maksymalną moc osiągasz przy +/- 4000 obr./min. Kiedy ostatnio wymieniałeś termostat ? Jak już będziesz logował to zrób komplet.

Termostatu nie wymieniałem wogle ale mam go w bagarzniku bo kupiłem przy okazji wymiany rozrządu.

Co jeszcze logować ?

Zaraz się zabieram za poprawki.

Wiktor

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

Kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym do poprawki. Kiedy rozrząd zmieniany?

kąt poprawiony:

Statycznie z małą przygazówką

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Wydaje sie że drgania na wolnych jak by mniejsze ale sprawdzić trzeba przy odpaleniu na zimnym.

Pojechał bym teraz pologować napiszcie co logować żeby był komplet?

Wiktor

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

NO I POLOGOWAŁEM - IV BIEG

STATYCZNIE:

Grupy: 013,013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018,018,018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

STATYCZNIE BS

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

DYNAMICZNIE

Grupy: 000,000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Opublikowano
Nie ciąg go do takich obrotów bo i tak maksymalną moc osiągasz przy +/- 4000 obr./min. Kiedy ostatnio wymieniałeś termostat ? Jak już będziesz logował to zrób komplet.

Termostatu nie wymieniałem wogle ale mam go w bagarzniku bo kupiłem przy okazji wymiany rozrządu.

Co jeszcze logować ?

Zaraz się zabieram za poprawki.

Wiktor

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

Kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym do poprawki. Kiedy rozrząd zmieniany?

kąt poprawiony:

Statycznie z małą przygazówką

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Wydaje sie że drgania na wolnych jak by mniejsze ale sprawdzić trzeba przy odpaleniu na zimnym.

Pojechał bym teraz pologować napiszcie co logować żeby był komplet?

Wiktor

---------- Post dopisany at 21:10 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

NO I POLOGOWAŁEM - IV BIEG

STATYCZNIE:

Grupy: 013,013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 018,018,018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

STATYCZNIE BS

Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

DYNAMICZNIE

Grupy: 000,000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

No i teraz jest gites :wink: Teraz zajmiemy się podniesieniem obrotów biegu jałowego ponieważ są za niskie i to też wpływa na nierówną pracę silnikiem objawiającą się drganiami. Skoro masz kabelek i jak widzę już w miare obcykany to teraz zajmiemy się adaptacjami ;) O adaptacji obrotów biegu jałowego znajdziesz wiele materiałów w sieci. Podłączasz kabelek wchodzisz w odpowiednią grupę, tam bodajże pierwsza grupa o wartości 32xxx i sobie zmieniasz w góre i dajesz test/save. Generalnie dąż do obrotów 861 które są najczęściej spotykane w zdrowych silnikach. powodzenia:wink:

Opublikowano
  • Autor

No i teraz jest gites :wink: Teraz zajmiemy się podniesieniem obrotów biegu jałowego ponieważ są za niskie i to też wpływa na nierówną pracę silnikiem objawiającą się drganiami. Skoro masz kabelek i jak widzę już w miare obcykany to teraz zajmiemy się adaptacjami ;) O adaptacji obrotów biegu jałowego znajdziesz wiele materiałów w sieci. Podłączasz kabelek wchodzisz w odpowiednią grupę, tam bodajże pierwsza grupa o wartości 32xxx i sobie zmieniasz w góre i dajesz test/save. Generalnie dąż do obrotów 861 które są najczęściej spotykane w zdrowych silnikach. powodzenia:wink:

no myślę że własnie o to Ci chodziło

podniesienie_obrot_w.jpg

Opublikowano

Nie trzeba klikac test save

Wystarczy klepnac enter i obroty sie zmienia. I po ustaleniu optymalnych zapisac. Wartosci to tak co 20 trzeba zmieniac aby obr sie zmienily. Ja u siebie mialem 882 i zszedlem na 840 po drodze 861 testowalem ale w nieprzyjemny rezonans wpadal dzwiek silnika.

Wysłane z Commodore 64

Opublikowano
  • Autor

Witam

no screan był zrobiony jeszcze przed nacisnięciem SAVE

odpaliłem go teraz jako zimny silnik

No wskoczył na wyższe obroty ale praca nie jest zadawalająca - oczywiście poprawiło się i to znacznie ale nadal silnik potrafi zadrżeć ?

Można zrobić coś jeszcze?

Opublikowano

zrob log 001 na jalowym

Opublikowano

obroty musza byc 903.

Opublikowano
obroty musza byc 903.

903 rpm to maja chyba poprzeczne PD-eki

Wysłane kaloszem

Opublikowano

przepraszam 882.W adaptacjach w kanale dwa oryginalna wartosc to 32768

Opublikowano
przepraszam 882.W adaptacjach w kanale dwa oryginalna wartosc to 32768

Dla ajm'a też obowiązuje ta wartość?

Wysłane kaloszem

Opublikowano

Tak

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.