Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż głośników Herz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jutro zabieram się za montaż głośników przednich na nowe firmy HERZ wraz z pierścieniami redukcyjnymi. Jeżeli interesuje kogoś jak to zrobić i jak to gra to mogę się podzielić materiałami ;) - a4 po lifcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, niestety dopiero jutro się z tym uporam, ponieważ dziś dluższa praca pomieszała plany, jeżeli jeszcze będziesz zainteresowany to na pewno zdam relacje, czy warto ...

---------- Post dopisany at 18:00 ---------- Poprzedni post napisany at 17:59 ----------

wiele osób zapewnia, że to jedne z najlepszych w swojej klasie/cenie ale to się zobaczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego a jak te dystanse chcesz przerobić żeby pasowały nie lepiej kupic orginalne

A są ori na 165 mm do a4 b5? Szukałem, ale nie znalazłem. Myślałem o zamocowaniu dystansów do ramy drzwi, tak jak tu:

Montaż głośników 165 mm w audi A4. - elektroda.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W ostatnim czasie dostałem od Was wiadomości dotyczące montażu głośników HERZ o nieco zwiększonym wymiarze. Dziś znalazłem chwilkę i zamontowałem głośnik przedni, od strony pasażera. Do głośników otrzymałem dystanse przeznaczone niby do a4 b5, gwizdki i inne duperele jak wkręty, śruby itp. Dystanse dobrze wykonane jeżeli chodzi o spasowanie z tapicerką, i ich mocowanie, natomiast mocowanie do nich głośników to już mniej przemyślana sprawa, zamiast na 4 przykręcasz na trzy śruby... Sprzedawca zapewnia, że otrzymujesz wszystko co potrzebne do montażu, ale brakuje np. odpowiednich śrub. - jednak to nie jest problem, ja wykorzystałem te oryginalne. Testowałem głośnik po złożeniu tapicerki i powiem Wam szczerze, że spodziewałem się "czegoś innego", być może marudzę, ale w mojej ocenie "szału nie ma, d*py nie urywa". Oczywiście, są to dość małe głośniki, zgadzam się, jednak "niby" doświadczony sprzedawca zapewniał, że są najlepsze w swojej klasie/cenie. Nie były drogie, ale gdybym miał wydać tę kasę raz jeszcze to bym sobie poszedł do MediaMarkt polookał na różne głośniki i coś wybrał. Kiedyś tak kupiłem do Toyoty Celicy i lepiej niż te. 310 zł z kosztem transportu, to już można coś kupić fajnego, ponadto zawsze można wyskrobać coś więcej i kupić coś fajniejszego. Reasumując: Gdybym wiedział, że będzie tak jak jest to bym kupił albo - głośniki w oryginalnym rozmiarze, dobrej firmy i na wypasie, albo - dokupił jednego oryginała, który mi buczy i pozostawił tak jak jest, czyli czysty mocny dźwięk. Rozważam te dwie opcje. Być może cały efekt psuje radio ( oryginalny concert I ) , brak wzmacniacza ale i tak powinno grać lepiej. Looknijcie na foty:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

9_2.jpg

---------- Post dopisany at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany at 23:31 ----------

Aha i kupując taki zestaw musicie dokupić wtyczki do głośników bo jedna - plus pasuje ale minus już nie, oryginalna jest za wąska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W concercie o ile sie nie myle jest dwa omy a ty masz cztery na głośnikach może tu szukaj problemu. Jak bys kupil zestaw z przetwornicami bylo by lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko, cały zestaw.

---------- Post dopisany at 10:45 ---------- Poprzedni post napisany at 10:36 ----------

Przy okazji - sprzedam dwie małe tuby PYLE TOOBZ - oryginał w dobrym stanie oraz wzmacniacz ( biały, podświetlany na niebiesko, z dwoma potencjometrami na plexi, przez którą widać wnętrze ). Pozostałosci po poprzednich pojazdach. Atrakcyjna cena! Zdjęcie tuby pogladowe, wzmacniacz real foto.

KGr_Hq_N_ls_F_fu_Tcb_Lc_BRg_Kcpoe_Zg_48_72.jpg

srednie_duze_f9729a53c2b67a9b4536349dae162940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie zostawilem to co jest czyli tyl oryginał, przód Herz. Grać to gra szału nie ma, jednak i tak mi się wydaje, ze oryginalne graja lepiej. Niestety nie znalazlem oryginałów w dobrym stanie, te pierdzą, tamte skrzeczą. Po telefonie do serwisu wiem, ze juz tego nie dostaniesz. W kazdym razie wiekszych nie polecam niz te co wstawilem bo juz sa problematyczne jezeli chodzi o montaż. Jezeli chcesz je kupic wybierz inna firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień radio. Jestem raczej laikiem, ale wydaje mi się, że to radio przede wszyskim gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś montowałem koledze w a4 b5 165 hertz ale rewelacji nie było, jeżeli chcesz żeby to w miarę grało to kup Power-Bass powiem ci że różnica jest i to duża http://a4-klub.pl/sprzedam-22/nowy-zestaw-powerbass-s-6c-281954/ jeżeli jesteś zainteresowany to masz link do tych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem do siebie wrzucic ale raczej w stadardowej wielkosci, powerbass lub hertz wlasnie 2x13cm plus tweetery plus wyciszenie matami calosci, nie chce u siebie wrzucac nie wiadomo czego, zalezy mi zeby nie bylo trzaskow jak na zuzytej serii. W sumie to ostantio mi wg lewa strona nie gra takze jest dziwne uczucie w aucie ;p jakby sie ogluchlo na jedna strone ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego Ksawek.dzieki wielkie za opis i opinie o tym jak to gra i montażu tych głośników.troszke sie zmartwiłem bo seryjne można kupić w aso ale kosztują około 200 zeta za sztukę(na zamówienie oczywiście).szukam dalej trochę sie cykam kupić używane na allegro .hmhmhmhm.dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No problem. Jak ja dzwoniłem do ASO Wrocław to powiedzieli, że nie są już dostepne - może się im nawet sprawdzić nie chciało dobrze, ale VIN podałem przy okazji innej części. Zobacz ten link powyżej z tymi super bass. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...