Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgasł podczas jazdy i nie zapali !!


tom2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem jak w temacie. Jadąc dzisiaj autem zauważyłem że coś bardziej przydymia na czarno podczas mocnego dodawania gazu. Zajeżdżałem na parking i dodałem mocniej gazu aby popatrzeć jak mocno kopci na czarno i autko w tym momencie zgasło. Po wtoczeniu się na parking próbuje odpalić i nic auto kręci ale nie zapala. Kontrolki wszystko ok - immo jest wyłączone w sterowniku bo auto jest po programie i był problem z zakodowaniem sterownika. Po podłączeniu kompa okazało się, że nie ma żadnych błędów. Co o tym myślicie Panowie ? Od czego zacząć szukania przyczyny. Jeżeli by padła turbina to auto by nie odpaliło ? Olej w silniku ok i wizualnie nic nie widać niepokojącego pod maską. Paliwo w zbiorniku jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik położenia wału korbowego - miałem podobną przygodę, ale wtedy błąd się pojawił na pocztku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kontrolka się zapala na 1-2 sekundy i gaśnie.

A jak to sprawdzić jak auto nie odpala ?

---------- Post dopisany at 09:28 ---------- Poprzedni post napisany at 09:26 ----------

A jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem rozwiązany - chyba :) Okazało się że pasek jest przeskoczony całe szczęście niewiele. Nowy pasek i napinacz został założony ale dalej auto nie chciało odpalić i złapało dopiero jak dostało plaka. Więc sam nie wiem czy pasek był już wcześniej w takiej pozycji i auto jeździło a coś innego się podziało np. z paliwem i dopiero po plaku załapał bo jeżeli był by to na 100% pasek to chyba powinno od razu po prawidłowym ustawieniu auto odpalić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było odkręcić dolne koło pasowe rozrzadu na wale korbowym i spr w jakim stanie jest tzw klin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było odkręcić dolne koło pasowe rozrzadu na wale korbowym i spr w jakim stanie jest tzw klin...

Sprawdziliśmy i wszystko z klinem ok bo też na początku padło na klin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro rozrząd 100% prawidłowo ustawiony, kat wtrysku i dawka paliwa ok to musi to gadac... moze cos w pompie z nastawnikiem sie popier..... jak zapali to vag i sprawdz wszystkie parametry pracy silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś tak mialem, jechalem i autko nagle zgaslo i nie chcialo zagadać.. Pompa siadla a raczej nastawnik dawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaworek elektromagnetyczny odcinający paliwo do tłokorozdzielacza pompy wtryskowej sprawdzony ? Napięcie po włączeniu stacyjki dochodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...