Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b5 1.6]jak usunac drobne rysy po pascie tempo


limal19

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy pomóżcie zachciało mi sie pastowania samochodu pasta tepo i niewyszlo mi to na dobre poniewaz powstaly drobne rysy na lakierze wygladajace jak smugi czym najlepiej to usunac jaka pasta i czy da rade zrobic to samemu kolor grwfitowy metalik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj pasta polerska G3 ale z woda bo to jest pasta scierna zalezy jak mocne sa to zarysowania . Ale jesli sa to tylko takie delikatne to pasta G3 na pewno pomoze jesli glembokie to trzeba z matowac i spolerowac pasta G3 i polerka ale zrob tak naloz troche pasty G3 na miekka szmatke na mocz szmatke woda i wcieraj tylko nie przyciskaj za mocno a potem mleczko i joz po rysach a pasty tempo nie uzywam joz od dawna ale takiego przypadku jak ty nie mialem jeszcze nigdy . Powodzenia bo to bedzie trochę zmudnej pracy:wink:

---------- Post dopisany 29-07-2013 at 06:59 ---------- Poprzedni post napisany 28-07-2013 at 23:10 ----------

A wrzuc moze fotke jak to wyglada bo pasta G3 jest mocno scierna jesli sa to takie drobne ryski jak od szmatki to jest jeszcze taka pasta 'Ultra Cut' ktora usuwa drobne zarysowania takie jak np. Pod klamkami troche bawilem sie w polerowanie no i prubowalem roznych specyfikow i akurat pasta tempo mi nie podchodzi niewiem jakie sa opinie na temat tej pasty ale dla mnie szalu nie robi. Ja na ogol odnawialem na samochodach wyplowialy lakier uzywalem na ogol pasty 'Ultra Cut' i mleczko lub wosk dla polysku i ochrony lakieru i zadnych rys nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ARAS920 troche sie boje pasta g3 poniewaz ona jest scierna a to nawet niesa takie ryski jak pod klamkami te ryski sa jeszcze drobniejsze auto wyglada jakby mialo smugi delikatne miejscowe przematowienia takze moze lepiej jakas inna pasta ktora niejest scierna bo niechcem narobic wiekszej biedy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz użyć g3 już tym trępo sobie narobiłeś , jeżeli będziesz polerował ręcznie polecam kupić sobie watę zrobić z kawałka niej kłębek , żeby dobrze było go trzymać nałożyć pastę dodawać wody jak będzie zasychać i polerować . Miękką szmatką przecieram na koniec. Polecam po tym użyć g10 tą samą metodą tylko bez wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Zbyszek pisze mozesz zrobic to w ten sposob choc ja robie to miekka szmatka nasaczona woda gorzej nie bedzie choc mysle ze pasta 'Ultra Cut' powinna wystarczyc tez jest scierna ale tylko troche ale ja osobiscie zrobil bym to pasta g3 bez obaw bedzie dobrze dla lepszego polysku i ochrony lakieru naloz mleczko lub wosk i bedzie ok :wink: napisz jak wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się boisz sam to zleć to komuś kto się tym na co dzień zajmuje.

Spoleruje ci całe auto i będziesz zadowolony.

Koszt nie jest duży.

Popytaj u siebie o takie usługi.

Jeśli porysowałeś pastą ścierną lakier to tylko pastą ścierną trzeba te rysy usunąć.

Nie ma innego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polerka auta w jeleniej górze kosztuje 250 zl pytalem mam dylemat ale moze najpierw zrobie fotki i wrzuce jak to wyglada zwlaszcza ze tometalik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem dlaczego sie boisz jesli zrobisz tak jak napisalem to powinno pomuc na pewno sytuacji to nie pogorszy joz prubowalem ten sposob i lakieru nie zniszczylem a tez mam metalik ciemny zielony widac na nim kazda smuge czy ryse jak go kupilem to zrobilem taki zabieg pasta G3 recznie po czym na woskowalem lakier i efekt byl ok poprzedni wlasciciel nie dbal o samochod wiec taki zabieg dokonac musialem bo ja znowu o samochody bardzo dbam i musze miec wszystko czyste i zadbane . A co do polerki to zaplacisz za nia ok.200zl u lakiernika ale on z matuje ci samochod i usunie tez te glembsze rysy na pewno bedziesz zadowolony ale to zalezy od ciebie skoro mowisz ze to sa drobne rysy to ja na twoim miejscu po bawil bym sie w to sam wybor nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dbasz o auto to zadbaj też o pisownię.

Byki walisz jak chłopak z gimnazjum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci chyba o hologramy ktore widac na sloncu? Jak tak to pasta g10 jesli juz .g3 zrobisz jeszcze więcej szkod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Magicbattle tez polecali mi pastę g10 i chyba nią spróbuje tym bo g 10 słyszałem ze jest mocno ścierną a ja mam naprawdę delikatne te ryski wręcz tak tak jak mówisz hologramy tylko powiedz mi czy ja mam szanse nałożyć i spolerować to ręcznie i jakie czynności wykonywać z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dbasz o auto to zadbaj też o pisownię.

Byki walisz jak chłopak z gimnazjum.

Pszepraszam jesli chodzi o moja pisownie. Pisze z tableta , szybko w wolnych chwilach z tad np. Brak polskich znakow. Nie rozumiem tylko jednej sprawy chcesz pomoc koledze w usunieciu rys czy bardziej wolisz po dogadywac komus o pisowni? Napisalem sprawdzony sposob a czy kolega limal19 te metode zastosuje czy nie to joz jest jego sprawa. Raz jeszcze pszepraszam za moja pisownie i za bledy popelnione w tekscie osoby ktore to urazilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G10 moze dasz rade recznie troche tego usunac ale napewno nie wszystko. Trzeba wszystko przepolerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras,chcę pomóc i pomagam.

Tylko jak widzę jak piszą ludzie na tym forum to włosy stają na głowie.

Niektórych w ich słowotoku, bez interpunkcji nie można zrozumieć.

Tu nie chodzi tylko i polskie znaki.

Co do tej polerki.

Ręcznie będzie trudno.

Pasty typu G3,G10 są do polerki maszynowej.

Trzeba mieć wprawę i cały czas podpowiadam by autor tego tematu zapłacił parę złotych a będzie zadowolony jak dziecko.

W cenie i lampy przód szlifują.

Wiem jak to się robi,widziałem jak to się robi ale samemu chyba nie podjął bym się tego zadania.

Chociaż kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aras,chcę pomóc i pomagam.

Tylko jak widzę jak piszą ludzie na tym forum to włosy stają na głowie.

Niektórych w ich słowotoku, bez interpunkcji nie można zrozumieć.

Tu nie chodzi tylko i polskie znaki.

Co do tej polerki.

Ręcznie będzie trudno.

Pasty typu G3,G10 są do polerki maszynowej.

Trzeba mieć wprawę i cały czas podpowiadam by autor tego tematu zapłacił parę złotych a będzie zadowolony jak dziecko.

W cenie i lampy przód szlifują.

Wiem jak to się robi,widziałem jak to się robi ale samemu chyba nie podjął bym się tego zadania.

Chociaż kto wie.

Ok , mysle ze nie ma sie o co klocic. Zrozumialem ze glownie chodzi o brak przecinkow i kropek sorry, po prostu pisze na szybko. Co do tematu , tak ze proponuje paste g10 ttylko to jest bardziej mleczko, jesli g10 nie pomoze to niestety pasta g3 i polerka. Ja robilem to sam bo mam polerke i uwazam ze jest troche roboty przy czym trzeba jeszcze uwazac na to by 'nie przypalic lakieru' . Sa rozne rodzaje nakladek , jest gabka twarda do pasty g3 i taka bardziej miekka do mleczka . Ale jesli nigdy czegos takiego nie robiles to lepiej od zaluj te 200zl i niech zrobi to fachowiec i bedziesz zadowolony bo te glembsze ryski tez znikna.

---------- Post dopisany at 18:35 ---------- Poprzedni post napisany at 18:24 ----------

Zrobisz jak uwazasz , ale u fachowca stracisz 200 zl i masz spokoj raz na dlugi czas , a potem raz na jakis czas jakis wosk, tylko nie uzywaj joz pasty tepo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:hi: Podepnę się pod temat:wink: czy ww sposoby pomogą też na dość widoczne hologramy na klapie w sedanie? czy ręcznie lepiej sobie darować i jechać na mechaniczna polerke:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki co do pasty już wiem teraz jak to się ma do praktyki jakie czynności wykonywać przy polerowaniu pasta G10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak , naluz troche pasty na miekka szmatke nasaczona woda i wcieraj kolistymi ruchami, czesto nasaczaj szmatke woda .

---------- Post dopisany at 10:06 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

Witam:hi: Podepnę się pod temat:wink: czy ww sposoby pomogą też na dość widoczne hologramy na klapie w sedanie? czy ręcznie lepiej sobie darować i jechać na mechaniczna polerke:whistling:

Tak powinno pomuc, jesli masz bardziej widoczne smugi to na poczatek pasta g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...