Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pytanie o klime?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam mam u siebie klime i mam pytanie ponieważ jak dzisiaj stałem pod garażem to wiatrak od klimy chodził i za chwile już nie obroty tez co chwile się zmieniały to znaczy że spreżarka się załącza i wyłącza tylko teraz pytanie czy tak powinno być czy może jak chodzi klima to wentylator powinien chodzic na okrągło. to włanczanie się i wyłączanie jest w przerwach może minuta albo 2 minuty. klima normalnie chłodzi czyli dobrze zadnych hałasów z pod maski nie ma

Opublikowano

najwyższa pora wymienic osuszacz i dławik

Opublikowano
  • Autor

to w taki sposób objawia się do wymiany. a mógł bys napisac jak prawidłowo powinna się zachowywać taka klima to porównam z tym co jest u mnie

Opublikowano

wiatrak sie załacza w momecie gdy temperatura wysokiego cisnienia osiaga powyżej 15bar(zakres jest od 0-30bar) robi sie goracy obieg wysokiego cisnienia, wtedy załącza sie wentylator aby schłodzic czynnik...gdy schłodzi do osiągniecia np 10bar wiatrak sie wyłacza... takze spokojnie to normalne zjawisko... jesli wiatrak załacza sie odrazu przy właczeniu klimy to juz licho...trzeba podłaczyc maszyne i sprawdzic czy czasem nie nabito za duzo czynnikia niz wymagane jest przez producenta pojazdu... nabicie wiekszej ilosci czynnika nie spowoduje lepszej wydajnosci chlodzenia klimy lecz wpływa na szybsze zuzycie podzespołów a nawet awarie.

Opublikowano

Bardzo cię nie rozumiem jeżeli klima ci chłodzi to w czym masz problem? Wiatrak w b5 powinien chyba cały czas chodzić od momentu włączenia się sprężarki? Chyba że masz już wstawiony press który reguluje obroty wiatraka. Kolega SatoM dobrze ci to wyjaśnił tylko że czynnik się nie schładza tylko skrapla. Czy u ciebie klima włącza/wyłącza się sprawdzi dokładniej?

Opublikowano

wiatrak w b5 chodzi cały czas i nie ma prawa się zatrzymać to jest moje 3cie b5 i w każdej jest to samo. kolega SATOM ma racje ale to wystepuje w młodych wersjach a4

Opublikowano
  • Autor

ja mam b5 z 1999r i wiatrak po włączeniu klimy to razem z nią załącza się wiatrak tylko że nieraz tak jak by się wyłączał na chwile i zaraz spowrotem chodzi nieraz wolniej a jak długo się kozysta to szybciej chodzi

---------- Post dopisany at 23:53 ---------- Poprzedni post napisany at 23:50 ----------

czyli wygląda na to że wszystko chodzi tak jak należy klima z kompresorem chodzi wiatrak startuje razem z nia tylko tak jak mówiłem wydaje mi się jak by czasem intensywniej chodził

Opublikowano

a umnie jest tak, ze nawet rano jak odpalam samochód wiatrak elektryczny chodzi. czasem dluzej czasem krócej mimo to, ze klima wyłączona... mam wrazenie ze ona chodzi caly czas niezaleznie od tego czy mam sniezynke wcisnietą czy nie...

jak odłącze zasilanie sprezarki poprzez wyciągniecie wtyczki to sprzegło na sprezarce staje, a tak to kreci sie caly czas.

jak mam wyłączoną klime to i tak nawet w upalne dni mam chlodne powietrze z nawiewów... cos mam nie tak?

Opublikowano

A kto mi podpowie na takie zagadnienie.

Rok temu wymieniłem wentylator,dławik,osuszacz,nabita klima tyle ile powinno być.

Ostatnio jade na dworze 35stopni mam ustawiona klime na auto i co jakiś czas lecioło ciepłe powietrze-zdarzyło się to w w pół godzinnym korku tak z 5 razy na może 2 sekundy.

W aucie jechało 5 osób takze to nie tylko ja tak odczułem,co może być przyczyną???

Układ sprawdzany pod względem szczelnośći.

Opublikowano

Może Ci węże zamarzają

Opublikowano

siema, ja mam pytanie troche z innej beczki... jakiś czas temu cos mi sie stało z klimatroniciem a właściwie klimatronic zaczał mi mrugać tak jakby nie bylo styku to jest pierwszy problem drugi mam tylko nawiew na przednią szybe w ogole nie reaguje na przełączanie przycisków na panelu, trzeci problem w ogole nie ma regulacji temperatury jest tylko na maxa cieple powietrze gdy włączam kilmatyzacje silnik przechodzi na wieksze obroty ale nie daje zimna... prosze aby ktos mi pomogl bo w tych afrykanskich upalach juz nie wytrzymuje...

Opublikowano
siema, ja mam pytanie troche z innej beczki... jakiś czas temu cos mi sie stało z klimatroniciem a właściwie klimatronic zaczał mi mrugać tak jakby nie bylo styku to jest pierwszy problem drugi mam tylko nawiew na przednią szybe w ogole nie reaguje na przełączanie przycisków na panelu, trzeci problem w ogole nie ma regulacji temperatury jest tylko na maxa cieple powietrze gdy włączam kilmatyzacje silnik przechodzi na wieksze obroty ale nie daje zimna... prosze aby ktos mi pomogl bo w tych afrykanskich upalach juz nie wytrzymuje...

tu nie jest wątek w którym znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania

wszystko to już było omawiane, musisz poszukać

Opublikowano

sory, ale jestem tu nowy i tez nie mglem zalozyc nowego watku .. i chcialem na szybko to ogarnac ...

Opublikowano

A co powiecie o moim problemie?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
Może Ci węże zamarzają

Możesz sprecyzowac???

Muszę sprawdzić filtr kabinowy bo na pewno jest z deka przytkany-nie wymieniałem go już rok czasu:embarrassed:

Opublikowano

wiem że kilka osób miało tak że zamarzały im węże idące po wnęce silnika w górę i do grodzi. objaw był podobny

Opublikowano
wiem że kilka osób miało tak że zamarzały im węże idące po wnęce silnika w górę i do grodzi. objaw był podobny

Wiesz może czym jest to spowodowane ewentualnie jak to naprawic???

Opublikowano
A kto mi podpowie na takie zagadnienie.

Rok temu wymieniłem wentylator,dławik,osuszacz,nabita klima tyle ile powinno być.

Ostatnio jade na dworze 35stopni mam ustawiona klime na auto i co jakiś czas lecioło ciepłe powietrze-zdarzyło się to w w pół godzinnym korku tak z 5 razy na może 2 sekundy.

W aucie jechało 5 osób takze to nie tylko ja tak odczułem,co może być przyczyną???

Układ sprawdzany pod względem szczelnośći.

Filtr lub skraplacz nie domagał. Oczyścić skraplacz i wymienić filtr.

Opublikowano

Skraplacz czytaj osuszacz?

Żeby go oczyścić muszę spuścić czynnik?

Możliwe że roczny osuszacz już się zafajdał?

Opublikowano

Skraplacz a osuszacz to dwie różne rzeczy:) skraplacz to chłodnica klimatyzacji. W nim Freon przechodzi z gazu w płyn.

Schemat:

SWIFT - Klimatyzacje Samochodowe, Ogrzewanie Postojowe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.