Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie najszersze opony wejdą na felgę 7Jx16


Gość MorgothDBMA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorgothDBMA

Pytanko jak w temacie, jakie najszersze opony wejdą na felgę (alu) 16" (7Jx16)

Sorki jeżeli już było (nie znalazłem) a w przeliczniku opon jakoś nie mogę takiej informacji znaleźć. Może ktoś zna jakąś stronkę na której można to wyliczyć

A i jeszcze jedno - jak się zmieszczą na felgę to pozostaje jeszcze problem obcierania, interesuje mnie konkretnie jakie najszersze opony mogę zamontować na moich aluskach :razz:

PS: Policzyłem po prostu: 7jx16 tj 7 cali szerokości: 7 x 25 mm = 175, ale to bez sensu bo mam na tych felgach 205 i jest OK..... hmmm jak to jest z tymi szerokościami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

ale max 215 bo większa nie wejdzie na felgę, czy bo będzie obcierać ??

PS: szkoda :sad: chciałem kupić sobie letnie dunlopy 225/50 R16 :cry:

[ Dodano: 22-12-2006, 11:02 ]

kurde nawet myślałem o 235......

A mogą się wypowiedzieć osoby które mają najszersze opony w jakiej konfiguracji mają tj:

Jakie dokładnie opony np 235/45 R16, jakie dokładnie felgi np: 7Jx16, i czy nic nie obciera (nadkola itd.)?

Ciekawy jestem szczególnie opinii ludzi którzy mają szerokie opony na 16".....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj zbytnio z tymi oponami bo latem przy ostrych slalomach jak ci się rozszczelni i przejedziesz sie felgą po alsfalcie to odechce ci się więcej kombinowania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą się wypowiedzieć osoby które mają najszersze opony w jakiej konfiguracji mają tj:

Jakie dokładnie opony np 235/45 R16, jakie dokładnie felgi np: 7Jx16, i czy nic nie obciera (nadkola itd.)?

235/45 to mozesz sobie zalozyc ale na 17 a nie na 16 :565:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 to max. szersza guma na takiej feldze nie bedzie pracowala tak jak powinna

W Hondzie Accord TypeS oryginalnie chyba dają oponę 225/45/17 na feldze 17''x7''. U mnie na feldze 17''x7,5'' jest opona 235/45/17. Aż tak duzo znaczy te 0,5'' w szerokości felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie nie ma najwiekszego sensu wsadzac za szerokich kapci, mialem 235/45/17 i w nastepnym sezonie na bank beda wezsze, żłopie dużo i wecej i w ogole dziwacznie sie jezdzi bedzie najprawdopodboniej 225 lub 215 i koniec :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Ma felach 17-stkach mialem przod 225/45 a tyl 255/50 i nic mi nie darlo nigdzie.Ale fakt zuzycie paliwa jest wieksze na takich laczach teraz mam zime 195/60 i jest duzo mniejsze.Planuje na lato wstawic gora 225 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja latam na 215/45/17 i myślę że lepiej nie eksperymentować tylko poto żeby mieć super szerokie laczki bo nic nie daje - na Twoim miejscu zatrzymałbym sie za 215 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

chodzi mi o to że po czipie jak zwiększę moc (a to jest ośka) to chcę mieć szerokie żeby mi nie zrywał przyczepności :D

To chyba ostatecznie założę 215/55 R16 albo 225/50 R16 napewno żadne większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że szeroka opona zwiększa również tarcie, czyli spadek mocy.

Zrób jak pisze Kunio, idealne rozwiązanie właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

rozważę rozważę, najpierw robię modyfikacje na wiosnę (kasy nieskończoności to ja nie mam) a potem stopniowo, może właśnie oponki wymienię...

Co do oponek to bnie jestem na 100% pewien czy w 2007 wymienię (bo mam całkiem dobre 205/55 R16) ale wtryski/turbo i soft to na 100% :)

Pozdry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...