Skocz do zawartości
IGNOROWANY

srednie spalanie skacze


wooxvip

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie mam prosbe ktory z was moze wiedziec co sie dzieje caly czas odkad mam a4 b6 jakies 2 lata 1.9 tdi awx spalanie mialem 7.2 lub7.3 teraz od kilku dni srednie spalanie mi skacze na komputerze i po przejechaniu kazdego np 100 km zmienia sie i zamiast pokazywac mi tak jak przedtem kolo 7 pokazuje 10:( prosze o pomoc gdyz wybieram sie nad morze nasze polskie a nie chcialbym zeby mi tyle palilo pomocy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym być. Ostatnio przerabiałem temat wiązki i postanowiłem przy okazji sprawdzić ustawienie napięcia sprężyn, było mocno rozjechane ,spalanie teraz pokazuje mniejsze 0 ,7 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlego, podstawa to dokładna diagnostyka

bez tego ani rusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto normalnie sie zbiera nie kopci autko bylo podpiete bylo pod komputer i nic nie wskazalo:( wszystko ok:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które średnie spalanie FIS...1 czy 2.

Żeby sprawdzić czy komputer pokazuje dobrze, warto od czasu do czasu sprawdzać sobie tankując pod korek i po przejechaniu powiedzmy 200-300 km wrócić na tę samą stację (jeszcze lepiej, ten sam dystrybutor) i wyliczyć ze wzoru...

X - 100 (litrów-km)

A - B (gdzie A to ilość zatankowanego paliwa... i B to przejechane kilometry według zegarów)

liczymy w ten sposob że ... X = A x(razy) 100/B albo tutaj..... Kalkulator spalania paliwa

WTEDY JESTEŚMY ZAWSZE pewni spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fis 2 zawsze będzie skakał bo się resetuje po dwóch godzinach. ale to mam nadzieję już wiesz.

FIS1 oblicza od ostatniego resetu, tzw. pamięć stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jak się zatrzymasz to leci cały czas do góry ? Ja raz zostawiłem samochód na 10min to podleciało mi spalanie na postoju do 20l/100km i ciągle rosło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna nowość, tak ma być.

mój rekord to 4 godziny w korku na granicy Gibraltaru, średnia wskazana to 38 litrów/100... 5km/h z dystansu 6km

po wyjeździe na trasę spadło do 10l, gdzie normalnie mam 7,5L

Tutaj musi być inna przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...