Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytki oleju


Primer

Rekomendowane odpowiedzi

temat rzeka...i ze wszystkich postów na tym forum wynika że albo VW/Audi robi dziwne jednostki benzynowe (np. 2.0 ALT gdzie na dolewki idzie nawet 0.5L/1000km - co zresztą Audi w książce obsługi określa jako dopuszczalne zrzucając z siebie odpowiedzialność i wstyd) albo na polskich drogach jeżdżą truchła. Każdy silnik zużywa jakąś ilość oleju. Kiedyś zapytałem o akceptowalną i normalną ilość zużytego oleju między wymianami, cyli co ok. 15000km. Powiedzieli mi że ok. 100g - czyli pewnie trochę ponad 100ml. Ale czy to prawda? Mi (co prawda w innym silniku, bo 2.0 - legendarny olejopożeracz) ubywa między wymianami ok. 200ml, a innym 4 litry. I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze czy silnik jest suchy? V6 może się pocić wszędzie :decayed: Jeśli silnik suchy, nie pałujesz auta na każdym biegu, codziennie po kilka godzin, przy zdrowym silniku 1,5L /10kkm jest ok. Rura wydechowa czarna czy czysta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie rura zaczyna być czarna i zauważyłem ubytki oleju lekko się poci z prawej strony a tak to sucho dodam że nie pałuje autka na każdym biegu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: moja V-ka wciąga w granicy 2-3L na 15kk . To wszystko zależy od tego jak jej wstawia im więcej będzie wstawiał tym więcej spali :wink: Takie sa V-ki . Ja mam przebieg 280 kkm i ciśnienie na cylindrach po 12.5 bara czyli jak nowy :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: moja V-ka wciąga w granicy 2-3L na 15kk . To wszystko zależy od tego jak jej wstawia im więcej będzie wstawiał tym więcej spali :wink: Takie sa V-ki . Ja mam przebieg 280 kkm i ciśnienie na cylindrach po 12.5 bara czyli jak nowy :naughty:

acha tylko mi dosyć z rury idzie dymu i mam ten sam przebieg co ty kolego co najlepiej sprawdzić ciśnienie na cylindrach i się okaże jak będzie w normie to olac temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zakopci z rana jak odpale i to wszystko. A tak to dymi para wodna. Zmierz cisnienie

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak jezdze ostro tez uchodzi oleju ale przy wymianie na valvoline jakby troszke mniej :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też po odpaleniu zadymi i później ok. A co do oleju, to u mnie go dużo nie ubywa. Ostatni dolałem 250ml po przejechaniu 3 tys. km. to myśle że ok. Tyle, że ja zchodziłem z 15w40:facepalm: (co za nie powiem kto to gówno wlał) na 10w40 przy następnej schodze na 5w40:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem zapytać jakie ubytki oleju są akceptowalne w silnikach 2.8v6? Pytam bo znajomemy pomiędzy wymianami oleju (15kkm) musi dolewac 3-4 litry. To jest norma dla zdrowego silnika?

uszczelniacze na zaworach zdechły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...