Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klekotanie przy ciepłym silniku


Grabek94

Rekomendowane odpowiedzi

No i własnie to jest zastanawiające bo jak przyjechałem do mechanika to miałem ~80*C i nie klekotało , postał chwile , doszedł do 90*C i po dodaniu gazu i spadnięciu na jałowe zaczął klekotać :kwasny:

No i ja mam podobnie. Mój ADR dopiero jak się rozgrzeje to zaczyna klekotać, ale tak jak by się jóż szklanki zaczynały odzywać. A co do falujących obrotów to u mnie były wachania między 800-500 obr. Jak ustałem np na skrzyżowaniu na światłach to po falował tak 3 razy i obroty normowały się . Wyczyściłem przepustnice i jest ok , tylko czasem zdarzy sie jakieś zawachanie obrotów ale nie aż tak jak przedtem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu u mnie bardzo błache , sam się śmiałem ze nie wpadłem na to wcześniej. :facepalm: Klekoczą u mnie dość mocno wtryski gazu , nie wpadłem, żeby sprawdzić silnik na benzynie. Chodzi cichutko. Kamień z serca jednym słowem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu u mnie bardzo błache , sam się śmiałem ze nie wpadłem na to wcześniej. :facepalm: Klekoczą u mnie dość mocno wtryski gazu , nie wpadłem, żeby sprawdzić silnik na benzynie. Chodzi cichutko. Kamień z serca jednym słowem

To kiepskie wtryski masz :) Nie powinno byc ich slychac w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie VALTEKI nowe już cykają :) Ja mam wtryski AC i też delikatnie je słychać oczywiście jak maska jest w górze jak zamknięta to cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten temat był już na forum to nie mogłem go odszukać. Moje pytanie brzmi czy klekot prawie jak diesel przy rozgrzanym ADRze może być spowodowany czymś innym niż łańczuszkiem rozrządu ? Te niepokojące dzwięki nie dochodzą bowiem z tyłu silnika tylko z okolic 2-3 cylindra. Co to może być ? Po prostu nie chce wyrzucić pieniedzy w częsci które jeszcze polatają. Kolejne pytanie to czy ten klekot w przypadku gdy nie jest to łancuszek rozrządu grozi poważnymi konsekwencjami przy jeździe jakis czas ?

Co za szajstrol masz wlany do silnika ?

Jakie cisnienie oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie VALTEKI nowe już cykają :) Ja mam wtryski AC i też delikatnie je słychać oczywiście jak maska jest w górze jak zamknięta to cisza :)

A kto powiedzial, ze Valteki to dobre wtryski? ;) Dobrych wtryskow nie uslyszysz podczas normalnej pracy silnika, no chyba ze na nich glowe polozysz heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przecież napisałem VALTEKI nowe jużcykają i do tego wolne są :) Ja dlatego kupiłem AC i jestem z nich zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...