Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekcje na pompowtryskach zapytanie?


Bastek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie o tych korekcjach (kanał13)

cylinder 1-0,12

cylinder2 0,07

cylinder3 -0,40

cylinder4 0,45

Mam już myśleć o wymianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez w poradnikach wyraznie jest napisane ze odchyly +/- 2,8 sa ok, wiec nie masz co poprawiac :)

sorry ale branie na serio wszystkich porad z tych mądrych książek i podawanych w nich wartości mija się z celem. Jak któryś z cylindrów osiąga wartość +2,8 mg/skok to z powodzeniem można powiedzieć, że ten cylinder jest kulą u nogi sprawnego silnika bo prawie wcale nie pracuje i często generuje dodatkowy błąd - brak wykrywania zapłonu na danym cylindrze - najczęściej te wartości wynoszą +2,99 mg/skok i wtedy albo pompowtryskiwacz wcale nie podaje paliwa albo leje nim jak z wiadra co uniemożliwia spalenie tak chluśniętego bez ciśnienia paliwa.

Oczywiście w przypadku Bastka faktycznie nie ma powodów do niepokoju ale opisuję ogólnikowo podkreślając, że niektóre wartości w poradnikach są grubo przesadzone i nijak mają się do rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem mojego posta był błąd p2196 z którym wprawdzie się uporałem wymieniając sonde na inna,ale po wymianie sondy silnik z dynamicznego zmienił się na muła. A co jeszcze jest ciekawe korekcje z inną sondą (oczywiście numer taki sam) wynoszą 1cylinder 0,00 2cylinder 0,00 3 -0,12 4 +0,12 lecztak jak wczesniej napisałem silnik jest mułowaty a w sterowniku brak jakikolwiek błędów. Więc postanowiłem wrócić do starej sondy aby móc normalnie jeździć tylko obawiałem się że z pompkami może być coś nie tak. Tak więc wracam do punktu wyjścia z moim błędem p2196.Pozdrowionka

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...