Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosniki b5


felek59

Rekomendowane odpowiedzi

moje audi to sedan a4 z 97 roku

okazuje sie ze nie mam glosnikow z tylu wiec moje pytanie jakie tam da sie zamontowac bez zbytniego wycinania tzn jakiej srednicy

poniewaz mam radio ori i gra ono powiedzmy delikatnie beznadziejnie postanowilem zmienic na pionka 5800 o tyle fajny model ze ma podswietlanie na czerwono a to wazny +

moze macie jakies sugestie jakiej firmy glosniki wybrac oczywiscie w normalnej cenie aby to ladnie skomponowac (100-300zl)

i jeszcze jedno jakiej srednicy sa glosniki w drzwiach bo chyba i te musze zmienic, ale to na koncu

pozdrawiam

i dzieki za sugestie

Wesolych Swiat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos głośników w tylnich drzwiach :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3443

Tutaj trochę o audio w B5 :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3247

Ja myślę, że lepiej byłoby jak byś odpuścił sobie tył a kupił od razu lepsze głośniku na przód.

Jakie radio (najbardziej pasujące) :

http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=3775

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale mi nie chodzi o glosniki w tylnich drzwiach tylko na tylnia polke

ten pionek o ktorym mowilem to taki kompromis pomiedzy cena a czerwonym podswietlaniem

osobiscie uwazam ze lepiej zainwestrowac w dobre glosniki niz w bardzo wysoki model radyjka

budrzet na ten cel mam lekko ograniczony powiedzmy 1000zl za jakis czas pomysle o glosnikach przednich tzn w drzwiach tylko chodzi mi o srednice jakie tam sa i jakie da sie tam zalozyc

na allegro sa jakies plastikowe ramki wlasnie do drzwi tylko za bardzo nie wiem po co i czemu sluza

poradzcie cos

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu w drzwiach wsadzisz max 13cm , a w tylną półke 16,5cm.

Jak już inwestować to w przód.Najlepiej zrobić panele i wsadzić 16,5 ze zwrotnicami i będzie cud , miód i malina :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód najlepiej panele z 16 + wytłumienie, a na tył tylko tube, lub głośniki z lepszym bassem, jak nie chcesz tuby walić. Oczywiście bez wzmacniacza się nie obędzie. Po co ci super głośniki skoro nawet ich nie wykorzystasz nie mając wzmacniacza, nawet przy lepszym radyjku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na tył tylko tube

Już kiedyś napisałem , że w tube to można dostać :053: .Nie doradzaj koledze tego co złe , a tuba właśnie jest złem.Jak już coś wsadzać w bagażnik to tylko i wyłącznie subwoofer i Ci co się znają na car audio , na pewno przyznadzą mi racje :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na car audio cos tam sie znam... :diabel: Tylko i wylacznie dobry przod + wygluszenie i oczywiscie sub w bagazniku, zadne tuby i inne badziewia !!! Jesli chcesz zrobic po swojemu, czyli połka to w 1000 sie nie zmiescic bo i tak bedziesz musial kiedys zrobic przod i zrezygnowac z tylu, czyli wstawienie glosnikow jest pomyslym bez przyszlosci... PÓŁKA I TUBA TO PRZEZYTEK !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi

jak mowilem wstepnie budżet nieco ograniczony bo okolo 1000zl wiec wszystkiego od razu nie zrobie

narazie tylko radyjko + zaslepki no i glosniczki na tyl

o basie pomysle za jakis czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu zaczałbym właśnie od dobrego radia to jest serce car audio - Pioneer, Alpine. Z czasem jak uzbierasz kasy bedziesz zakładał głośniki, na przód tylko system na zwrotnicach. Chcesz zeby ładnie grało to przydałoby sie wygłuszyć drzwi. Car Audio to temat którego cieżko zakończyć, zawsze bedzie mało i mało i mało... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tylna polke bez problemu pasuja 16-tki Hertza i nie trzeba nic wycinac ani zakladac maskownic od tych glosnikow bo mieszcza sie idealnie.rozstaw srub jest nieco inny ale mysle ze nie stanowi to problemu.dzieki temu oryginalne maskownice na polce zostaja nieruszone

[ Dodano: 30-12-2006, 00:14 ]

jezeli chodzi o audio to kazdy ma swoje koncepcje.Ja nie widze nic zlego w systemie na przod na 13 i systemie na tyl na 16.w bagazniku wzmacniacz z podpietymi tylnymi glosnikami pod niego i bass.Jezeli chodzi o skrzynke czy tube to rowniez w zaleznosci od upodoban kierowcy.Bas z jednego i drugiego jest zupelnie inny i zalezy co komus pasuje,a jezeli mamy spory glosnik to odlozylbym jeszcze 200-300zl na kondensator 1 faradowy dla uzyskania lepszej czystosci basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym kondensatorem to nie tak hop.. Wydaje mi sie, ze lepiej zalozyc kable o slusznym przekroju i kondensator jest zbyteczny.. Przyjete jest zalozenie, ze 1 farad = 1000w rms ! takze, zeby zalozyc kondensator trzeba miec do czego go podlaczyc, aby nie byl tylko "Sztuka dla sztuki" zbednym ogniwem, ktore jest a nie ma tam uzasadnionego celu !! Kondensator kondensatorowi nie jest rowny, moj 0,5f kondziolek narazie lezy... prawie od roku, lezy i czeka narazie nie mam potrzeby stosowania tego urzadzenia..

Tuba i subwoofer to dwie inne konstrukcje ! bardzo rozne, oczywiscie z miazdzaca przewaga suba.. ale o tym juz bylo wielokrotnie :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze nie ma co oszczedzac na okablowaniu i nalezy wybrac cos konkretnego ale jezeli chodzi o kondensator to wystarczy dobry sprzet i np 30cm glosnik w sub zeby skoki napiecia byly widoczne.Nie jest to droga inwestycja ale oprocz utrzymywania spadku napiecia sa jeszcse dodatkowe plusy tego ze mozna dluzej sluchac muzyczki np na postoju nie mowiac juz o zapomnieniu o problemach zwiazanych z odpalaniem samochodu zima.JEzeli chodzi o to ,to sprawuje sie idealnie sluzac jako dodatkowy akumulator

[ Dodano: 30-12-2006, 14:47 ]

zastanawia mnie jeszcze to,dlaczego niektorzy uwazaja ze system na tyl jest niepotrzebny jezeli w bagazniku posiada sie suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak 2 akumulator ?? przeciez kondziolek automatycznie sie rozladowuje on gormadzi chwilowo prad, nie jest tak na bank, ze moze sluzyc nam jako 2 akumulator, gromadzi prad i podczas duzego natezenia dzwieku kiedy wzmacniacz potrzebuje tej mocy pobiera go z kondziolka bez strat na kablach itp ! :) co do glosnikow na tyl.. hmm ja nie mam i nie zaloze, zalezy jak na to patrzysz, buduje system zgodnie ze swoimi upodobaniami, nie woze nikogo z tylu, wiec sa zbedne a dlaczego ? Juz wyjasniam psuja mi scene w aucie... tyle, ja wiecej argumentow nie potrzebuje :D nie jest tez tak, ze "tyl" gra jako sub czy sub za tyl.. nie nie :) wszystko ma swoje uzasadnione zadanie! pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak ze kondensator rozladuje Ci sie od razu po odlaczeniu zasilania.Nie mowie ze naladowany kondensator zostanie naladowany wiecznie ale ma jakas norme magazynowania.

Masz racje.Kazdy kombinuje wedlug wlasnych upodoban.ja akurat nie mam nic przeciwko systemowi na przod i na tyl.To jest temat w kotrym ciezko znalezc porozumienie tak samo jak np pytamy sie o za***iste radyjka.Zadasz pytanie jakie radio i przewaznie padaja od razu dwie firmy Pionner i Alpine.Nikt nie poda np Blaupunkta czy wyprzedzajace o epoke wszystkie radia Nakamichi i zastanawiam sie dlaczego.Faktycznie pionnery sa dobre ale trzeba pamietac ze dobre modele zaczynaja sie od 1tys zl przy czym wiekszosc osob chce miec za***iście grajace audio w samochodzie za taka wlasnie cene wliczajac w to caly sprzet.Nie oszukujmy sie.Za tysiac zl mozna miec audio ktore wydobywa dzwiek ale na pewno nie gra nie wiadomo jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze to,dlaczego niektorzy uwazaja ze system na tyl jest niepotrzebny jezeli w bagazniku posiada sie suba.

a jakie to niby dźwięki generuje sub, a jakie głośniki (pożal się Boże czasem montowane w półke...)

[ Dodano: 30-12-2006, 19:36 ]

Zadasz pytanie jakie radio i przewaznie padaja od razu dwie firmy Pionner i Alpine.Nikt nie poda np Blaupunkta czy wyprzedzajace o epoke wszystkie radia Nakamichi i

ło rany, gdzieś to usłyszał ??

Często Clarion potrafi lepszy być niż Alpine.

Blaupunkt... Super radia. Nie wspominając o Beckerach..

Nakamichi nie bede komentował, bo wiadomo o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe... nakamichi cd300= first. to co rozni te 2 radia to kostka wyswietlacza i sam front .. Srodek :)... czesci mozna stosowac wymiennie :)Nie smiejcie sie ale niestety tak jest. znow polityka marketingowa bierze gore..

Ja tam polecam swojego addzest'a HX-D1, alpinek mialem stos, zostawilbym sobie wszystkie 79xx , nowych nie chce !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wkur...na maxa sprawa z glosnikami.Patrzac w ksiazce serwisowej oryginalnie mam 8 glosnikow a jak ja kupilem to mialem przyjarane glosniki przednie plus tweetery a reszta wyciagnieta i niby Niemcy nie sa chytrzy?! Wogole dla mnie to jest glupota wykrecac standardowe glosniki ale wkoncu zebralem siei wstawilem: 2 sony explode w przednie drzwi o mocy grajacej jeden 250 wat plus na przod 4 tweetery (moc 2 to 220 wat) w tylnia polke 2 balupunkty po 250 wat a do bagznika tube magnata plus wzmak o mocy 800 wat i grami zaje...Niedlugo bede wstawial jeszcze glosniki w tylne drzwi :D a co do radnia to mam JVC gralo mi w B4 gra w A4 i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...