Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problemy na zimnym silniku


zepol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z moim 1.8 ADR. Mianowicie czasem ciezko odpala i po gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu do polowy krztusi sie i traci obroty. Jak dodaje powolutku gazu to normalnie wchodzi na obroty. (film 1)

Problem tylko do rozgrzania sie silnika potem chodzi prawie normalnie.

Jedyne co sie dzieje to po puszczeniu gazu obroty spadaja czasem do 400rpm rosna i statkuja sie na 900 (film 2)

Po podlaczeniu pod vaga z tego co pamietam blad polozenia przepustnicy i 561 blad mieszanki paliwa.

przepustnica wyczyszczona na glanc, wymieniona odma. Czy adaptacja przepustnicy zrobiona ? Niewiem wpinalem sie u 2-ch roznych osob pod vag i ma problemy zeby sie polaczyc a jak juz to co chwile zrywa polaczenie. Probowalem recznie (po odpieciu aku) ale z tego co czytalem to przepustnica powinna wydac jakis tam dzwiek a u mnie cisza.

Niedawno wymieniona sonda lambda

Macie jakies pomysly co moze byc przyczyna takiego zachowania?

podejrzewam ze ten blad 561 jest spodowowany czuknikiem temperatury odpowiedzialnym za dawkowanie paliwa tylko ktory to czujnik?

ps sorki za ewentualne literowki i brak polskich znakow ale post pisany z komorki;)

dodam jeszcze ze auto zagazowane i po przelaczeniu na gaz wszystko w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w swojej audi miałem podobne problemy. Również 1.8 ADR benzyna z gazem. Tylko mi przed oddaniem do mechaniora dusił się na niskich i wysokich obrotach. Oddałem stwierdził że to czujnik temperaturowy tyle, że wymienił i co prawda teraz na wysokich mi nie szarpie ale na niskich na zimnym silniku lekko podszarpuje, dodatkowo mam problem z odpaleniem go na zimnym silniku. Ktoś ma pomysły z czym to może być związane. I czy ktoś poleca jakiegoś mechanika który zajmuje się zarówno elektroniką jak i mechaniką i pracuje gdzieś w lublinie lub okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele rzeczy :sonda lambda, przepustnica,nieszczelny reduktor i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...