Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopot z podświetleniem termometru w liczniku.


JAREK10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właśnie zamontowałem wyświetlacz temperatury zewnętrznej. Działa, ale wystąpiły 3 niespodzianki.

1. Urządzonko ma 1 wyświetlacz i 10 pinów. Do tego oczywiście klima. Wszystko podłączyłem wg opisów na forum (sygnał z klimy a zasilanie, masę i podświetlenie z kostki radia). Niestey masę zapiąłem na 6 pin wyświetlacza a nie 5, jak pisali koledzy. Na 5 pinie wyświetlacz dosłownie lekko się "tlił"- ledwo co było widać a po minucie wyświetlił +50 czy 70st i inne głupoty

2. Różnica wskazań między nowym wyświetlaczem a climatronikiem wynosi od 0,5st(wiadomo dlaczego) do 1st. Da się z tym żyć.

3. I TU DRAMAT! Świeci jasno jak zęby po wybielaniu, a na serio to bez włączonych świateł natężenie światła wyświetlacza term. jest identyczne jak kilometrów na prędkościomierzu. Wszystko ładnie i gitara, aż zapalę światła. Całe oświetlenie standardowo przygasa a ta cholera mała zaświeca się jaśniej. Ściemnianie działa bez zarzutów i wyświetlacz ściemnia się razem z zegarami, ale i tak zawsze świeci mocniej niż cała reszta. Dodam tylko, że podświetlenie podłączyłem jak wszyscy- 4pin term.=6pin kostki radia. Próbowałem też bez tego połączenia, ale dalej świeci mocniej. Z tym już nie da się zyć! Wieczorem irytuje wściekle jasny czerwony, więc może ktoś ma pomysł co zrobić, żeby to wyglądało jak zegary w :audi: a nie jak transmiter z Allegro :wallbash::facepalm: Może coś spaprałem albo elektryka u mnie w aucie jest zeszpeniana, ale podłączenia pinów sprawdzałem ze 3x i na bank gra, oprócz tej masy...

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga- będzie siara...:whistling:

Jakie diody?

Jeżeli pytasz o najzwyklejsze w świecie diody, to w podświetleniu nie. Wszystko oryginał. Jedyne diody o jakich wiem, to jedna "straszak" od alarmu a drugi punkt z diodami to wyświatlacz stanu butli od gazowni.

Jeśli chodzi o układ elektryczny, to jedyne ingerencje w jego stan to:

1. Montaż LPG

2. Montaż alarmu

3. Wymiana Bety na Concert+ (tylko przepięcie sztuk, bez dotykania kabelków)

Wsio

---------- Post dopisany 21-08-2013 at 21:38 ---------- Poprzedni post napisany 18-08-2013 at 20:47 ----------

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...