Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysokość opon przód a tył


Tiesto_23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanie, do wymiany w najbliższym czasie mam dwie oponki na przedniej osi w chwili obecnej mam 225/50/17 cztery sztuki takie same na każdym kole

I teraz pytanie czy jak założe 225/45/17 na przednią oś ( są dużo tańsze ) czy mogą wystąpić jakieś problemy ? Ktoś już może robił coś podobnego ? Auto to a4b8 CaGa 2008r posiada Abs,esp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak założyłem w b7 większe na tyle a mniejsze na przodzie od razu wywaliło esp na blacie wielką ikonkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Ogólnie średnica zewnętrzna opony o profilu 45 jest mniejsza o ok. 22mm. Raczej na pewno esp będzie świrowało; w razie jakiegoś dzwona ubezpieczalnia też może się przyczepić że był założony nie homologowany rozmiar do danego auta, pretekst do nie wypłacenia odszkodowania (spotkałem się z takim przypadkiem)

a ogólnie uważam że "Jak cię stać na konia to powinno i na uzdę" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz !

A gdyby tak zalozyc wszystkie cztery 225/45/17 esp nie powinno wywalsc bledow ? Jedyny minus to przekłamania predkosciomierza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przerabiam temat,

mam u siebie w b8 225/45/17

przeklamania dość spore ok 7% do tyłu czyli na zegarach 100 w rzeczywistości 93.

na blacie będziesz miał większy przebieg niż w rzeczywistości , podobnie ze spalaniem (tak mi się wydaje).

225/50/17 są bardzo drogie. Ceny wręcz identyczne jak 225/45/18

Opcją jest 205/55/17. Ciut tańsze - na komplecie ok 200-300zł porównując te same modele opon.

Ja chyba zakupię właśnie ten rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie za wąsko wyglądać na 205 ?? zastanów się bo to tylko 200-300zł a wiesz że może dosyć komicznie wyglądać szczególnie od tyłu, 225 przy całej sylwetce b8 nie wyglądają zbyt szeroko, pozdr:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sa tez plusy:

- nizsze spalanie

- wyzszy komfort jazdy (koleiny i dziury)

- lepsze hamowanie i przyczepnosc na mokrym

- ciut lepsze przyspieszenia

- niższy hałas (dla mnie bardzo istotny aspekt)

A to wszystko przy fajnych wizualnie felgach 17"

Na + 225

- lepszy wyglad

- lepsza trakcja (dla lubiacych killowac spod swiatel to wazny argument)

- lepsze zachowanie podczas szybkiej jazdy (autostrady i trasy S).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko...bo mam możliwość nabyć na dobrych warunkach 18 RS6...kapeć jest 245/40/18 nie jest za szeroko? bezie pływał pewnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koleinach trzeba trzymać dość mocno.

Mnie to osobiście nie przeszkadza przy 235/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już czuję przy 225 koleiny, więc 245 osobiście bym odpuścił, ale wiadomo każdemu pasuje co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 235/45/17 i mnie drażni to ściąganie w koleinach.

Trzeba dobrze kiere trzymać.

Sezon się kończy i zaczynam polowanie na 215/50/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanie mam Quattro i chodzi mi o to czy moge załozyć na przód 205/50 R17 a na tył 225/45/17 różnica wysokości 0.4% (około 2.5 mm na średnicy) i chciałem to założyc na felgę 8 cali. I czy te 205 nie zejdą za nisko wzgledem tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie na przodzie 225/50/17 natomiast na tyle 235/45/17 model identyczny Pirelli cinturato P7 ( brak błędu ESP) są nowiutkie i następne chyba kupie 225/50/17 wszystkie cztery :wink: wyglądają spoko, lepiej się jeździ jak na 235 choć tylko jeden rozmiar różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz oske to nie ma różnicy możesz nawet i 15 z tyłu załozyć a na przód 18 :D heh a do quattro jest troche problem:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a takie pytanie mam Quattro i chodzi mi o to czy moge załozyć na przód 205/50 R17 a na tył 225/45/17 różnica wysokości 0.4% (około 2.5 mm na średnicy) i chciałem to założyc na felgę 8 cali. I czy te 205 nie zejdą za nisko wzgledem tyłu ?

Torsen taką różnicę strawi, bardziej martwiłbym się o esp i chociażby z tego powodu lepiej nie cudować i zakładać takie same gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...