Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dyskusja: Drgania na biegu jałowym(logi, filmik)


Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru tygodni nasiliły się drgania silnika(widoczne "rzucanie" silnikiem - nie mam tego jak porównać ze zdrowym egzemplarzem), drzwi kierowcy, pedału sprzęgła, kierownicy i fotela kierowcy w moim Audi. Co ciekawe fotel i drzwi pasażera drgają ale znacznie mniej(na oko ciężko dostrzec drgania drzwi). Nie zauważyłem póki co związku z temperaturą silnika. Drga od zimnego do gorącego tak samo mocno. Klimatyzacja nie wpływa.

1. Filmik jak drgają drzwi kierowcy. Temperatura silnika ~80*C, temp. zewnętrzna ~27*C(widać jak drga woda w schowku):

2. Logi PD static:

VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

3. Kąt synchro: 0.3-0.5

4. Sprzęgło - działa b. dobrze - zero poślizgów etc.

5. Plecionka + wieszaki - 1.5 roku temu zmieniane, koszt około 100 zł.

Przeczytałem na forum, że warto na próbę przypalić nieco sprzęgło i jeśli objawy się zmniejszą to jest to koło dwumasowe. Ku mojemu zaskoczeniu po przypaleniu sprzęgła(było czuć) drgania na drzwiach ustąpiły w zasadzie całkowicie! W środku wibracje są mniej odczuwalne ale dalej są. Teraz pytanie jak jeszcze w domowych warunkach mogę zdiagnozować od czego drga?

Podejrzenia:

1. Dwumas

2. Poduszki pod skrzynią, silnikiem.

Obie te części są drogie(sprzęgło LUK, poduszki ORI) i nie chciałbym niepotrzebnie wydać pieniędzy. Proszę o sugestie.

P.S.

Byłem u 2 mechaników ale niepotrzebnie zasugerowałem im, że to dwumas i oboje twierdzili później, że to na 100% to. Jeden obsłuchał coś pod maską i stwierdził, że "zawiesiło się koło" stąd wibracje. Czy to równoznaczne z tym co mod na tym forum napisał "zakleszczył się dwumas"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tragedia te drgania u mnie w 1z zero drgań a myślałem ze silniki na pd juz jak by lepsza kulture pracy mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam sie z takim problemem kupilem uzywany dwumas- mial podejrzane luzy ale myslalem ze to norma i efekty mam takie jak u ciebie na filmiku tez czeka mnie wymiana

jak wywalisz dwumas na wierzch zmierz roznice w odchyleniu 1 kola wzgledem drugiego (przeciadnij kreche po przez dwa kola i zmierz odległość ruchu miedzy jednym a drugim)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo (transporter t5) sprzegło wymieniane wg ASO 30k temu, a przy powolnym puszczaniu sprzegła szarpie i na jałowym wibracje. O co chodzi z tym zakleszczaniem, podrzuci ktos linkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowales nowy dwumas? u mnie sie slizga, mysle kupic nowy dwumas docisk wzmocnic i sprzeglo obic kewlarem, jestem ciekaw ile sam dwumas nowy wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowales nowy dwumas? u mnie sie slizga, mysle kupic nowy dwumas docisk wzmocnic i sprzeglo obic kewlarem, jestem ciekaw ile sam dwumas nowy wyjdzie :wink:

Dwumas, sprzęgło, olej, filtry, osłona przegubu, klocki przód i tył także trochę grosza u chłopa zostawiłem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo a napisz jakie masz objawy dwumasy??

jade trasa na 4/5 biegu daje w podloge zeby wyprzedzic slychac stukanie/walenie sprzeglo sie slizga i w lusterku ladna zadyma :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...