Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka zużycia klocków ...


AudiA4-SG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące kontrolki zużycia klocków w B6 ... hmm jest takie cudo? :>

Jak uzyskam odp dotycząca kontrolki :) to podpowiedzcie mi <napewno ktoś już zmieniał :)> jakie klocki najlepiej nabyć :) i może wymiary klocków? Jakieś dane ich żeby kupić odpowiednie.

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając złe doświadczenia ze sklepami ja robię tak... wyciągam z jednego koła klocki i jadę do sklepu kupić (drugim autem, z kumplem na motorze...etc). co ważne, to nigdy nie zabieram się do pracy w godzinach wieczornych kiedy sklepy są zamknięte, najlepiej zostawić to na sobotę/dzień wolny... od rana, aby był czas na zakup odpowiedniego narzędzia czy czegoś co się może okazać potrzebne przy pracach.

gdy klocki są takie jak chcę to je montuję

co do kontrolki to występuje wtedy gdy mamy kontrolę na FISie, najłatwiej sprawdzić wciskając przycisk "check" na zegarach, następuje sprawdzanie, wtedy powinna się pokazać ikona koła z drugą linią na obwodzie. pdf str 19, 36, 37

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś aby ci sprawdzili w sklepie jakie pasują katalogowo . Te pod czujnik mają kabel .W ten sposób wyboru dokonasz drogą eliminowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymiany :) GreGoriO :-> wielkie dzięki za wskazówkę :) ale zawsze zabieram sie do prac naprawczych z rana :naughty: zeby był jeszcze czas na piwko po skończonej pracy :banan:

Za ikonkę na FISie - dzięki :hi: nawet do głowy mi nie przyszło żeby w ten sposób sprawdzić, ale jak jest na fisie ikonka to czujnik powinien być na pewno? Czyli jak mi się nie świeci to klocki zostawić w spokoju tak? Tylko skąd mam pewność ze ta kontrolka mi się zapali hmm widać bez odkręcania koła kabel przy klocku?

Może wymieniał już ktoś w AVBku 1.9 - 101 koników i chciałby się podzielić wiedzą na temat klocków :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AVB sa najgorsze hamulce ze wszystkich B6-ek

trzeba robic SWAP-a na wiekszy rozmiar, minimum 312 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie klocków widać po zdjęciu koła, czujnik (jeśli jest) włącza ikonę na FISie, wtedy masz jeszcze czas tak ok. 300-500km zanim zacznie trzeć, ale to też zależy od sposobu jazdy(czy się dużo hamuje)

Wymiana jest prosta, luzujesz z jednej strony śrubę zacisku (nowa powinna być w zestawie z klockami), przód wpychasz tłoczek a tył wpychając wkręcasz, żadna filozofia. Najlepszy jakiś mały popychacz, nawet własnej roboty, chociaż młotek i porządny gruby śrubokręt wystarczy, tylko uważaj przy wpychaniu nie opieraj na tłoczku metalowego narzędzia, najlepiej podłóż drewniany klocek, przy okazji równomiernie ci będzie wpychał. uważaj na stan płynu w zbiorniczku żeby ci się nie wylał , bo złuszczy ci lakier w komorze a i gumowe części mogą później sparcieć. i to wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoriO - wielkie dzięki za opisówke :) najprawdopodobniej wszystko bede robił u mechaniora bo chciałbym wymienić przy okazji płyn hamulcowy, nie wiem kiedy wcześniejszy właściciel go wymieniał, czy w oglóle był wymieniany i stąd taka decyzja. Może orientujesz sie jaki najlepiej płyn wlać? Czy to może kolorami trzeba patrzeć?

devastation - a skąd taka regółka ze w AVBekach B6 są najgorsze hamulce? Inne w miejscu zatrzymują autko :D? Duża jest różnica w hamowaniu? Powiedz coś wiecej na ten temat, może skusze sie na SWAP-a :naughty: aaaaaaaaaale znowu jaki to koszt tego wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devastation - a skąd taka regółka ze w AVBekach B6 są najgorsze hamulce? Inne w miejscu zatrzymują autko :D? Duża jest różnica w hamowaniu? Powiedz coś wiecej na ten temat, może skusze sie na SWAP-a :naughty: aaaaaaaaaale znowu jaki to koszt tego wszystkiego?

tutaj sobie poczytaj:

http://a4-klub.pl/uklad-hamulcowy-96/all-b6-b7-upgrade-hamulcow-a4-19418/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki devastation - fajna sprawa ten SWAP ale nie wiem czy obecnie pozwolę sobie na taki wydatek ... w hamowaniu na pewno jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...