Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba o analize błędów


janko156

Rekomendowane odpowiedzi

16514 Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)

brak osprzętu nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

1262 Zawór magnetyczny ograniczenia ciśnienia doładowania-N75

przerwa na wyjściu

561 Dopasowanie(ustalenie)składu mieszanki

przekroczona wartość adaptacji - dodawanie

575 Ciśnienie w przewodzie dolotowym

nie osiągnięta wartość kontrolna - BŁĄD SPORADYCZNY

O co chodzi z tymi błędami bo nie wiem co mam sprawdzić lub wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę połączyć się z silnikiem w programie vag-com 311.2 mam windows 8 na którym zainstalowany jest virual xp. Ze sterownikiem ABS można się połączyć. Więc nie wiem jak mam zrobić te logi.

---------- Post dopisany 08-09-2013 at 09:42 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2013 at 17:28 ----------

Jeszcze dodam że programem vag wersja 1.05 można się połączyć z modułem silnik tylko nie wiem jak w tym programie zapisać logi. Mam kabel FTDI FT232r USB UART , może potrzeba inny KKl.

---------- Post dopisany at 17:57 ---------- Poprzedni post napisany at 09:42 ----------

Problem rozwiązany , w programie vag-com 311.2 zmieniłem kilka opcji start baud 9600 , blk int 25 , chart int 0 i w menadżer urządzeń port com 1 , latency 3 . Jak będę miał dziś czas to zrobię logi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem logi zrobiłem tylko muszę jeszcze dojść do ładu z tym exelem bo coś mi się nie chce uruchomić w windows 8

---------- Post dopisany 13-09-2013 at 00:31 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2013 at 00:19 ----------

Proszę o analizę

Grupy: 002,007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Grupy: 002,013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak odpiąłem węża od filtra powietrza zaślepiłem , podpiąłem kompresor w otwór który znajduje się nad zaworkiem N75 i tutaj żadnego ciśnienia nie można utrzymać tylko słychać że do miski olejowej powietrze ucieka więc odpiąłem od turbo węża , zaślepiłem , odpiąłem drugiego węża który wychodzi od turbo do interculera zaślepiłem i tutaj ciśnienie 1 bar można było dmuchnąć po czym bardzo powoli z chodziło w dół do około 0,4 bar . Czy turbo do regeneracji , proszę o jakąś odpowiedź bo nie wiem co dalej mam z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij przewod z turbo od dolu i zdejmij waz z przepustnicy, zaslep do i dmuchnij, otwor po dvce zaslep:hi:

Wczesniej zdejmij dvke i tez sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchnij z boku z 1.5 bara. Musi byc szczelny.

A tym malym otworem trzeba zassac powietrze czy podnosi tłok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę wieczorem bo rano to do roboty.

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 00:28 ----------

Zdjąłem wąż od dołu z turbo ten gruby zaślepiłem, zawór dv zdjęty i połączone oba końce rurką które wchodziły do dv, z przepustnicy wąż zdjęty i zaślepiony po dmuchnięciu kompresorem powietrze ucieka z turbo od dołu gdzie zdjąłem węża i nie słychać bulgotu oleju w misce, kiedy przytrzymam ręką otwór z dołu od turbo ciśnienie 0.5 bar można uzyskać lecz słychać jak w misce bulgocze olej więcej nie dmuchałem bo nie wiem jakie to może mieć skutki. Proszę o jakieś sugestie.

---------- Post dopisany at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

zawór dv jest nie szczelny muszę wymienić i wtedy spróbuję czy będzie jakaś zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienię dv to zrobię nowe logi.

---------- Post dopisany 26-09-2013 at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany 15-09-2013 at 19:51 ----------

logi po wymianie dv i n75 proszę o analizę Grupy: 002,007,025 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM wydaje się że auto trochę lepiej jedzie ale to raczej jeszcze nie to co powinno być , na vagu ciągle błąd sondy lambda 16518 , na starym n75 gdy odpiąłem przewód do gruszki turbo było wyraznie czuć od 2500 rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to seria już jest dużo lepiej nie będzie, jak odepniesz n75 to czuć że idzie bo przełądowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...