Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie dziala gniazdo 12v w skrytce miedzy fotelami - demontaz


kiel.basa

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy, nie dziala mi gniazdo 12v w skrytce miedzy fotelami.

wszystkie pozozstale dzialaja, takze to chyba nie jest wina bezpiecznika -

ze schematu by wynikalo, ze jest jeden na wszystkie. postanowilem wiec je rozebrac

ale poniewaz nie bardzo widac, jak to sie wyjmuje

, postanowilem zapytac, czy ktos moze to kiedys robil i wie jak sie trzeba do

tego zabrac ?

dzieki za sugestie

moje auto to 2.0 tdi , 143KM, avant b8, 2008r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna dzieki ! zaraz bede to.sprawdzal. powiedz tylko co to 'tunel'? bo tu na zdjeciu widze

rozebrane gniazdo zapalniczki to pod konsola i klimatyzacja. czyli tam jest jakas wtyczka,

ktora laczy to gniazdo z tym w schowku miedzy fotelami? ciezko sie to zdejmuje ? zebysmy sie dobrze tylko

zrozumieli, mi chodzi o to gniazdo pod lokciem, w schowku miedzy fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz przykładowe foto jak to wyglada .

Takie samo połaczenie powinno być w tunelu (konsola srodkowa) . Znalazłem o co chodzi :wink:

tunel5.png

– Sięgnąć ręką pod wkład konsoli środkowej strzałka A i wyjąć go ostrożnie w górę z konsoli środkowej strzałka B.

– Rozłączyć elektryczne złącza wtykowe i wyjąć ostrożnie wkład konsoli środkowej poprzez dźwignię przełączania zakresów / dźwignię zmiany biegów.

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 720x550px.

83266701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrc wszystko zdjalem jak poradziles i wtyczki sa polaczone. wygladaloby wiec na to, ze albo nie dochodzi tam prad albo w gniezdzie jest cos nie tak. moze wiesz jak je wyjac? wyglada na ciasno spasowane i nie widac tam zadnego uchwytu ani zatrzasku.z kolei dostepu od strony skrzyni do niego nie ma, trzeba by chyba cala pokrywe zdjac..

p.s. emiliano - tak, wiem o tym. jak juz pisalem, reszta gniazd dziala. do zapalniczki mam podpiete cb radio i ladowarke i wszystko smiga, oczywiscie dopiero po wcisnieciu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Wrc, dzisiaj dopiero moge sie tym zajac i juz mowie jak jest. wtyczka jest polaczona, natomiast ida tam 3 kable. troche mam zagwostke, bo dioda wokol zapalniczki sie swieci, i teraz kabel do niej idzie w tej wiazce i jest ktoryms z tych trzech? nie wiem po prostu na jakiej parze kabli ta zapalniczka powinna dzialac. tak czy tak wezme zaraz zarowke 12v, bede sprawdzal i dam znac jak jest prad.

---------- Post dopisany at 10:31 ---------- Poprzedni post napisany at 09:52 ----------

wrc juz wiem, ze na wtyczce nie ma napiecia, a skoro tak to obawiam sie ze sam do usterki nie dotre. musialbym pewnie pol auta rozebrac. rozwiazaniem tymczasowym byloby puszczenie dwoch kabli od zapalniczki pod klima i podpiecie do tego gniazda, ale to takie malo satysfakcjonujace rozwiazanie...

powiedz mi tylko, skad sie biora 3 kable tam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden przewód to podswietlenie (iluminacja) , drugi to masa a trzeci zasilanie gdzieś z głownej grubej wiazki .

Ja nie jestem czarodziejem i nie zgadne gdzie masz przerwe w kabelku :decayed:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrc, strasznie Ci dziekuje. walniety byl ten bezpiecznik i gniazdo z powrotem dziala. gdzies wczesniej na forum czytalem, ze bezpiecznik jest wspolny, stad wykluczylem w ogole ten powod. powiedz mi tylko na koniec, schemat tych wszystkich bezpiecznikow jest gdzies opisany po polsku/angielsku? nie mamy intrukcji do tego auta wiec nawet nie wiem jak to tam wyglada. jeszcze raz bardzo Ci w kazdym razie dziekuje za poswiecony czas i cierpliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...