Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Pzu


Rekomendowane odpowiedzi

koledzy miałem kolizje i pokrycie strat idzie z oc sp;rawcy czyli PZU.moje uszkodzenia to maska zderzak lampa błotnik pas przedni strefa zgniotu wkład lusterka, felga opona, puszka filtra pow. moje auto to a4 lift z tym żę jest zamontowany zderzak od S4 i na xenach. a te pajace zderzak wyliczaja mi zwykły polift w zamienniku za 232zł z firmy polcar a lampę za 250zł smiech na sali. napisałem odwołanie byłem u rzeczoznawcy który wycenił straty na większa sumę. ale PZU upiera się przy swoim. macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety obliczali Ci na podstawie seryjnego wyposażenia, nie interesuje ich to ze sobie zderzak z Esy założyłeś czy xenony;/ Pisac odwołania może cos wskórasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz auto i dostarczasz im fakture

jak odmówią, oddajesz sprawę do sądu

troche to trwa, ale podejrzewam że jak dostaną pismo z sądu to wypłacą Ci kasę

miałem z nimi doczynienia kilka razy, wezwanie na sprawę od razu ich leczyło z głupich pomysłów

---------- Post dopisany at 21:20 ---------- Poprzedni post napisany at 21:19 ----------

no niestety obliczali Ci na podstawie seryjnego wyposażenia, nie interesuje ich to ze sobie zderzak z Esy założyłeś czy xenony;/ Pisac odwołania może cos wskórasz

a kto bedzie wiedzial ze ten zderzak i spryski nie sa seryjne ????

były na aucie w chwili kolizji ? były

wiec nie widze problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to jest ten problem ze moze to potrwac co prawda mam od nich auto zastępcze nowego hyundai i40 wiec wolałbym juz jezdzic swoim autem , ale wolałbym auta nie robić puki sprawa z PZU nie jest zakończona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj graty bierz faktury i sie nie przejmuj

wypłaca Ci 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie też fakt tylko, wiesz waham się też bo zderzak mocno uszkodzony nie jest i nadaje się do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to go daj do naprawy, na wszystko bierz faktury

kazda ubezpieczalnia to instytucja której zadaniem jest wyeba...ie Cię w d....ę

nimi sie nie przejmuj bo oni nie przejumują sie Tobą

nic Ci sie nie stało ? ze zdrowiem ok ?

bo z tego też można ich grubą pociągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zderzak nie wygląda na taki który powinno sie naprawić

za mocno odkształcony

lampa i błotnik również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega Devastation , nie ważne jaki miałeś zderzak itd.

uchwala Sądu Najwyzszego wyraźnie stwierdza:

ubezpieczyciel ma naprawić szkoda tak aby pokryły wszystkie straty i samochod byl sprawny i naprawiony jak przed szkodą. Najlepsze jest to ze SN stwierdził rownież iż nie musisz nawet naprawiać samochodu bo to jest twoja sprawa co ty zrobisz z pieniędzmi od TU. TU według SN jeżeli nie naprawiasz samochodu w ASO ma ci zapłacić pełna wartość naprawy jaka byś poniósł w serwisie. Niestety ubezpieczalnie liczą wg audatexu i innych programów. Natomiast 99% spraw założonych ubezpieczycielowi o nie zapłacenie za uszkodzenie pojazdu kończy sie na korzyść poszkodowanego.

niestety trwa to wiele miesięcy ale trzeba walczyć o swoje z tymi złodziejami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ostatnio podobnie z pzu - chcieli mnie wy...ać z ac wiec oddałem do aso i zapłacili to co proponowali tylko x3, debilna firma :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie mogą Ci kazać naprawiać auta na zamiennikach lub używkach więc po zderzak jedź do ASO i weź fakturę albo od razu całe auto do ASO i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie stawiaj do warsztatu na faktury i warsztat wszystko załatwi za ciebie tylko nic na tym nie zarobisz ale oni 3 razy tyle zapłacą. Mi proponowali za Opla 1200 za tył rozbity a na faktury zapłacili 7000 wszystko sobie nowe wstawiłem.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki zalezy na czym komu zalezy?? Łudi zlota raczka sprawe samo sam naprawi i przy tym zarobi... A jak??

Wycena rzeczoznawcy niezaleznego, zrobi sobie auto za to co mu wyplaca, zglosi sie np do Firmy odszkodowawczej ktora wywalczy dla niego roznice miedzy ocena rzeczoznawcy PZU a niezaleznym i bedzie zadowolony, kilka tysi w kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też można zrobić - tylko trzeba mieć ok. 1 do 1,5 roku czasu na zwrot kasy i do tego czasu zainwestowanie własnej kasy :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też można zrobić - tylko trzeba mieć ok. 1 do 1,5 roku czasu na zwrot kasy i do tego czasu zainwestowanie własnej kasy :whistling:

Powiem tak masz duzo racji, zajmując się tym samemu tak to wyglada, sam dochodzilem 1200 zl przez ponad rok... za zderzak, ale teraz dochodze sobie stluczki za moje auto i osobe przez firme odszkodowawcza w ktorej pracuje, i jak narazie wyplaty sa terminowe :) za auto 34 dni, za osobe 40 dni :) a to dopiero poczatek żniw :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że wcześniej nie mówiłeś to byśmy temat załatwili :wink:

od miesiace szukam auta i padlo na audi a4 :) dlatego sie tutaj zjawilem, ale jak narazie nikt nic ciekawego nie sprzedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...