Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Niebieskie 1,9 TDI (90KM) by asterixs


asterixs

Rekomendowane odpowiedzi

Do zdjęcia byś chociaż panel założył:facepalm::grin::grin::grin:

No fakt, zapomnialem:grin:

---------- Post dopisany 24-09-2013 at 10:12 ---------- Poprzedni post napisany 18-09-2013 at 19:55 ----------

Gdzie moge dostac osłone akumulatora ktore byly montowane(widziałem w jednym B5 II FL) u mnie takiej nie ma a chcialbym taka kupic bo szlak mnie trafia ze jak pada deszcz to woda splywa z szyby po aku.. aha i jeszcze jedno czy lampy ori z polifta B5 podejda bez problemu i bez przerobek do mojego autka i czy jest na forum jakis opis o montazu lamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz u mnie piwo :drinks: kuźwa szukałem ale nie w tej kategorii :facepalm: powinno podejsc do mojego??

Co do lamp ori poliftowych czytałem gdzies na forum ze zakladajac trzeba cos przerabiac tzn: błotniki itp - ile w tym prawdy czy montaz jest łatwy no i szukam takich co maja mijania, drogowe i halogeny w całosci nie wiem czy bedzie mi sie chciało przerzucać halogeny do zderzaka - chyba ze znajde od S4 w dobrej cenie :grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poliftowych lampach nie ma przeciwmłowych(halogenów) wbudowanych, dlatego są one osobno w zderzaku. Żeby je zamontować trzeba błotniki ciąć, a to nie jest jakimś wielkim wyzwaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i szybka wymieniona - identyczna jak orginał tylko firma NordGlass..

Nie długo sezon zimowy czas na zmiane plynów i laczki zimowe..

---------- Post dopisany 14-11-2013 at 12:10 ---------- Poprzedni post napisany 08-10-2013 at 08:41 ----------

Siemka.

Auto przygotowane do zimy, wczoraj z kolega z klubu Audi 80 przygotowaliśmy moja do zimy.

Tzn wymienione wszystkie płyny i filtry.

Na wybór oleju zdecydowałem się na Valvoline Durablend Diesel 5W40 - ma wiele pozytywnych opinii a takze kolezka zalewa taki sam wiec nie mam co kombinować z innymi :) myślalem nad Motulem jeszcze, ale zdecydowałem sie na Vavoline.

Przed wymiana oleju zalany był płukanka LIQUI MOLY Płukanka Engine Flush Pro-Line 500ml a tak zeby było dokładnie.

Pozatym wymieniłem płyn chłodnicy na K2 Kuler czerwony a tazke filtry: paliwa, kabinowy, oleju i powietrza.

Czekam teraz na pierwsze objawy zimy i zmienie dopiero opony na zimowe :)

teraz sie wkurzam ze zadnej foto relacji nie robiłem z braku aparatu a tel mam biały i szkoda było mi go wymazać olejem pozdro:wink:

---------- Post dopisany 27-12-2013 at 16:26 ---------- Poprzedni post napisany 14-11-2013 at 12:10 ----------

Witam.

Troche ostatnio tu nie zagladałem praca dom i tak w kółko :)

Ale o swoja niebieska suczke dbam jak nalezy :) pod choinke dostała zaraz przed swietami nowy przegob ( GSP ) i wahacz lewy gorny tylni ( TRW ) no i zestaw kluczy 94cz. ( YATO ) aha zestaw głośników + tweetery ( NOKIA )

auto super pozdrawiam i zycze Bezawaryjności :)

---------- Post dopisany 09-01-2014 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2013 at 16:26 ----------

A po Nowym Roku 04.01 mała przygoda jadac do pracy i słyszac pisk w okolicach napinacza po ok 4-5km ucichło ale na moment bo po chwili poczyłem jak pasek klinowy pęka - przyczyna napinacz miał luz i wykrzywił się ocierając o obudowę rozrzadu w taki sposób pekł. Tak wiec lepiej zapobiegać a nie leczyć piszczy wiec napinacz do wymiany moze byc tak jak w moim przypadku :)

Napinacz firmy INA

Paski 4PK i 5PK firmy BOSH

Oraz przy okazji rozrzad firmy INA- poniewaz i tak był do wymiany a auto miało przód rozebrany już do wymiany napinacza i pasków.. Teraz wszystko tak jak fabryka dała :) pozdrawiem

---------- Post dopisany 17-02-2014 at 20:23 ---------- Poprzedni post napisany 09-01-2014 at 18:56 ----------

Jak oprocz salonu moge sprawdzic sobie nawet na internecie (bezplatnie) auto po nr. VIN ??

Szukam na forum i nic..

Pozatym auto swieżo umyte tydzien temu wymiana sprzegielka na alternatorze (INA) i polecialy nowe SMD w podświetlenie tablicy tylniej pozdrawiam

---------- Post dopisany 12-03-2014 at 09:35 ---------- Poprzedni post napisany 17-02-2014 at 20:23 ----------

Siema. Co myslicie o wahaczach firmy FEBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozne sa zdania i opinie, a tego kto jezdzi na zawieszeniu LAMFORDER czy Master Sport nie trzeba oceniac ze zle wybral. Ja wymienilem trzy wahacze a nie komplet Master Sporta za 500zl. Wiec trzeba przeanalizowac czy sie oplaca taniej kupic Mastera czy MEYBACHA:wink:

Ja staram sie zajezdzac na stacje jak cos powaznego uslysze w zawieszeniu - tutaj podkpilem sobie z wymiana i az sie trzy utrafiły choc banan dolny mialem wymienic na jesieni. Wczesniej pisalem ze wymienilem gorny wahacz TRW ale z braku funduszy banana nie ruszalem, no i po zimie wymienilem plus dwa ktore juz zaczynaly zdychac..Siedzialy TRW ze znaczkami 0000 wiec ktos to poprzednio szanowal wiec ja tez chce a w postach wymieniam co robie przy mijej audicy..

Teraz szukam oponek mysle nad Kleber DYNAXER HP3 205/55 R16 91 V

Kleber DYNAXER HP3 205/55 R16 91 V

---------- Post dopisany 05-05-2014 at 10:25 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2014 at 18:56 ----------

Witam. Przed weekendem majowym kiedy padało zauważyłem przecieki wody na słupku od strony kierowcy. Nie wiem może coś przepuszcza ta wode do środka auta, dodam że woda w okolicy 3/4 wysokości słupka przenika i ten materiał robi się mokry na słupku. Nie wiem jaka może być przyczyna na myjkę też nie jezdze z obawy przed zalaniem. Auto nie garażowane a szyba była wymieniona jakoś na jesieni - czy podjechać z tą szybą do zakładu gdzie mi ją montowali i czy jest jakaś gwarancja na tą szybę..

Auto chciałbym zacząć przygotować do odświeżenia lakieru ale wkurza mnie ten przeciek, jakieś porady z waszej strony??!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź, niech wklejają jeszcze raz. Ja jeździłem do partaczy 2 razy, ciężko to samemu ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, zj**%$li robotę to poprawka ma być i tyle. Żadnych dopłat czy coś tam. ja rozumiem po roku czy dwuch ale zaraz po wklejeniu żeby przeciekało to fuszerka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba wymieniana była w Listopadzie, przez zime nie ciekło bo była minusowa temperatura.. teraz marzec-kwiecień woda przedziera się do środka. Autem jeżdzę do pracy dopiero na urlopie w czerwcu mogę auto reklamować - tylko czy po tak długim zwlekaniu uznają reklamację? Tel nie mam a zadnego rachunku nie brałem - wiem błąd :slina:

podstawa reklamacji to paragon.. a tak bede musiał bulić za usługę :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak kumpel zrobił :wink: kupił uszczelniacz dekarski, taki elastyczny po wyschnięciu, zalał pod uszczelkami jak tylko się dało i ma spokój drugi rok. Taka metoda też się sprawdziła. W którym miejscu to przecieka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...