Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B7 z duzym dieslem np 4.2


Stano

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie czy do b7 jest mozliwosc wlozenia pod mache jakiegos wiekszego diesla. Spotkaliscie sie z takim projektem? Np ten 4.2 z A8 D3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś takiego się zmieści pod maskę w ogóle, pewnie nie. w A6 nie montują tego motoru tylko w największych kolubrynach. Do B7 to 3.0tdi na mocnym koksie lepiej będzie jeździło, v8 TDI na pewno ma sporą masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację były V8. Silnik 4.2TDI ma długość 52cm vs. 46,4cm benzyna. Na stronie Audi Deutschland można zobaczyć obracający się silnik 4.2TDI. Dwa filtry powietrza po obu stronach silnika chyba nie podejdą do komory silnika B7. Mega rzeźba musiałaby być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co? Dla mocy? Zrobisz w 3.0tdi wydech, IC, soft i pewnie wyjdzie na to samo, a kosztowo olbrzymia różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko po co? Dla mocy? Zrobisz w 3.0tdi wydech, IC, soft i pewnie wyjdzie na to samo, a kosztowo olbrzymia różnica.

No tak ale swapowac na cos co w serii szlo to bezsens. Poza tym to V8 no i moc wyjsciowa duzo wieksza niz w 3.0 a po modach to na prawde musi dawac rade. Temat luzny. Jestem Ciekaw czy cos takiego powstalo i jesli tak to czy bylo warto. Sam tez lubie takie wyzwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A Jak wygląda temat ze swapem z 2.0 na 3.0 TDi? Duże utrudnienia? Jest na forum ktoś kto ma to za sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to szkoda zachodu tym bardziej do ośki przecież można stare sprzedać i kupić 3.0 tdi B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi se ze nie ma sensu sie bawic w swapa, lepiej i taniej wyjdzie sprzedac i kupic juz gotowe 3.0 :wink:

dwa ze 3.0 + soft i wez rusz 600 Nm w FWD:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi se ze nie ma sensu sie bawic w swapa, lepiej i taniej wyjdzie sprzedac i kupic juz gotowe 3.0 :wink:

dwa ze 3.0 + soft i wez rusz 600 Nm w FWD:decayed:

No wlasnie nie zawsze. Jak sie ma ogarniety swoj samochod to szkoda znowu szukac takiego 3.0 i sie wkurzac ze zajezdzone albo po zakupie ogarniac od nowa. Wiadomo ze wraz ze swapem na 3.0 wiazałby sie swap z ośki na quattro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wstaw sobie cos większego niż BRD np. GTB i pojezdzij. Jak Ci się nie spodoba to wtedy kupisz sobie 3.0tdi w B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wstaw sobie cos większego niż BRD np. GTB i pojezdzij. Jak Ci się nie spodoba to wtedy kupisz sobie 3.0tdi w B8

No tak tylko czy BPW wytrzyma taka moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...