Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS z ESP i kontrolka hamulca recznego świeci sie!!!


baksik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem nie wiem co oznacza zapala mi sie kontrolka ESP i ABS a także mruga mi kontrolka hamulca ręcznego. Raz sie zapala i świeci jak opętana:) a raz jest dobrze i przez kilka dni sie nie zapala co to może być? czyżby pompa ABS?

pomocy!!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć wskazuje na pompe ale wątpie bo inaczej błąd by cały czas sie pokazywał

[ Dodano: 26-12-2006, 15:14 ]

niby wskazuje na pompe ale nie są do konca pewni wiec pytam bo ja już też nie mam pojecia bo gdyby była to pompa to by ciagle sie swieciło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak :

- podjechał na stację diagnostyczną i sprawdził hamowanie (czy są jakieś różnice)

- sprawdził komputerem błędy (zapisujac je !)

- sprawdził czy czujniki ABS są dobrze osadzone

- kupił jakiś płyn do elektroniki (czyszczenia przekażników) i oczyścił styki

Hamulce to ważna rzecz, nie wolno ich ignorować. Skoro czasem Ci się zapala kontrolka, oznacza to ni mniej ni więcej, że czase coś jest nie tak. Na szczęście często są to dość proste przypadłości (zabrudzone czujniki np.)

Zdecydowanie podłączyć pod VAG-Coma oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to ostatnio wyskoczylo... .

Czytalem troche archiwum AKP i wiekszosc wskazywala na uszkodzony badz zabrudzony czujnik ABS.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie wiem co oznacza zapala mi sie kontrolka ESP i ABS a także mruga mi kontrolka hamulca ręcznego. Raz sie zapala i świeci jak opętana:) a raz jest dobrze i przez kilka dni sie nie zapala co to może być? czyżby pompa ABS?

u mnie podobny problem występuje, sprawdzałem vag-iem:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Control Module Part Number: 8D0 907 401 H

Component and/or Version: 2.5l/4VT EDC 00SG D42

Software Coding: 02002

Work Shop Code: WSC 06335

1 Faults Found:

18259 - Brak komunikacji z modułem ABS/ASR

Nie wiem czy to uszkodzony kontroler ABS-u czy może się on zawiesić...?

Może któryś z kolegów miał NIE szczęście spotkać sie z takim błędem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze to jest niby dokładniej mówiąć brak napiecia w module co oznacza szukaj sobie igły w stogu siana bo to może być czyjka poma ABS lub cholera wie co!

Mi mówią zebyb najlepiej wymienił pompe:) tak jest najprosciej ale i najdrożej wiec trzeba szukac dalej rozwiązania

[ Dodano: 30-12-2006, 00:47 ]

coś odkryłem może ktoś bedzie wiedział co to jest? opisze najdokładniej jak umiem:)

kontrolki ABS i ESP wraz z migającą kontrolką ((!)) zapalają się wtedy, gdy jak przekręce kluczyk w stacyjce to jest takie jedno "pstrykniecie" jakby jakieś moduły sie załączały, natomiast gdy są dwa"pstrykniecia" kontrolki owe sie nie zapalją i jest wszystko ok!

raz jest dobrze przy przekreceniu stacyjki a raz nie! czy ktoś wie co to może być?

czy to jakiś przekaznik? może fachowo sie nie wypowiedziałem ale chyba idzie sie domyślić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobisz porzadek z kołami podepnij VAGa

żeś nazakładał tych tematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wtyczkę przy pompie, spryskaj Kontaktem.

Posprawdzaj połączenia masowe do pompy ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy owe kontrolik zapalaja sie również podczas jazdy samochodem mialem podobny problem i został rozwiazany poprzez wyczyszcenie czujników abs w kołach zbiera sie tam duzo opiłek i zaczyna swirowac

pzdr :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem podobnie raz zaraz po przekreceniu sie zapalały a czasem wogóle w trakcie jazdy przy gwałtownym ruszeniu lub mocnym skrecie lecz po wylaczniu zapłonu podczas jazdy i ponownym załaczeniu kontrolki nie zapalały sie przeczyscilem czujniki i sprawa ucichła

ps jak bedziesz je wyciagał to nie ciag na siłe raczej obracaj nimi delikatnie ciagnac

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam podobny problem z abs mi znowu zapala sie zolta kontrolka ABS juz po 10 sek od momentu gdy auto juz jest odpalone przy tym miga mi czerwona kontrolka z wykrzyknikiem wraz z sygnalem ktory zapiszczy z 3 gora 4 razy podlaczylem pod vag i raz mi pokazalo ze nie rowne roznice kol czy cos takiego skasowalem dzien byl spokoj podjechalem drogi raz podczepilem no i wykazalo na blad 302 -przekaznik elektro zaworu ABS co to moze byc czy da sie cos z tym zrobic przeczyscic czy cos :confused4: gdzie on sie znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...